Přidat na Seznam.cz  

Sešívaní poraženi…

Na jaře dostal Hradec od Slavie v Edenu ošklivého bůra. Tentokrát taky padlo pět gólů, z toho rovnou tři do slávistické sítě a v ochozech stadionu se pořádně slavilo. Aby ne, jednak Hradec nutně 3 body potřeboval a navíc vyhrál nad Slavií v lize po dlouhých 18 letech, naposledy v roce 1994. Triumfální vítězství Hradce zajistila svými brankami slovensko-bosenská dvojka. Po dvou gólech se radoval nejlepší střelec Hradce Dušan Uškovič ze Slovenska. Ten vítězný pak přidal střídající hráč, který šel na hřiště místo Dušana – Emir Halilovič z Bosny. Ten se po krásném individuálním průniku dokázal prosadit a 5 tisíc fanoušků bylo v euforii.

Nejvíc ze všech Slávistů zuřil trenér Petr Rada, který lítal ve vymezeném prostoru jako čert z elektriky a po zápase nešetřil ostrými slovy na adresu svých svěřenců.

„Hráči musí změnit přístup. Někteří asi nemají na to, aby hráli za Slavii. Slavia to je značka kvality,“ řekl trenér Rada a dodal: „Nemůžeme si myslet, že jako Slavia někam přijedeme a nemůže se nám nic stát. Druhý inkasovaný gól byl navíc po naší obrovské hrubce, to se nemůže takovému hráči stát, je sice mladý, ale je zkušený a má už něco odkopáno,“ nešetřil kritikou Rada k Nitrianskému, který doslova daroval Hradci gól a Uškovič se nemýlil.

Hradecký trenér Jiří Plíšek byl naopak z výhry nad Slavií nadšený.

„Jsme nesmírně šťastní. Jeden bod by pro nás měl v této situaci jen malý význam, ale plný počet bodů nám dává naději a je to také odměna za to, jak jsme dneska pracovali po celý zápas,“ zhodnotil zápas spokojený Plíšek.

Utkání bylo dramatické od samého začátku. Hradec prohrával v 9. minutě po rohu 0:1. O pár minut později, přesně v 18. minutě dokázal srovnat trochu nemocný Dušan Uškovič, o kterém se před zápasem rozhodovalo zda zasáhne už od začátku. Nakonec se to ukázalo jako dobrá volba, jelikož ve 33. minutě po naprostém kolapsu slávistické obrany zvýšil na 2:1 pro Hradec. Do šaten se šlo za příznivého stavu.

Votroci si v šatně asi trochu zdřímli, protože úvod druhé části patřil spíše Slavii. Do většího vedení mohl jít naopak Hradec, když Šisler vybojoval míč a vysunul Uškoviče, který si balon však hodně předkopl. Známé pravidlo nedáš, dostaneš se o chvíli později naplnilo, když po pěkné akci prostřelil Koubka sešívaný Karol Kisel.

Trenér Plíšek však vytáhl ze svého klobouku Emira Haliloviče, který v 78. minutě rozhodl celý zápas. Skvělý fotbalový okamžik, Emir pádil na branku, zasekl míč, přehodil ho na druhou nohu a přízemní střelou propálil slávistického brankáře. Euforie v ochozech se rozjela naplno.

„Předpokládali jsme, že Emir může dát zápasu nějakou nadstavbu. Ukázalo se to jako šťastná volba, protože rozhodl po nádherné individuální akci,“ radoval se taktik Plíšek.

Celý tým dnes předvedl výborný výkon, když dokázal otočit špatně nastartovaný zápas. Votroci mají v tomto ligovém kole taky jeden primát, když ze všech týmů vstřelili nejvíce gólů, a to tři branky. Možná škoda, že podzimní část už končí, jelikož z hlediska formy posledních 5 zápasů je Hradec na 4. místě s 8 body.

Po polovině soutěže má 16 bodů a drží se na 12. místě. Ještě se však předehrává jarní část a o víkendu tak Votroci odcestují do Jablonce, kde na ně se svoji družinou bude čekat bývalý hradecký trenér Václav Kotal. Utkání překvapivě vysílá čtvrtý program České televize ČT Sport, poprvé v této sezoně. Vysílání začíná v sobotu v 18:25 hod.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Bez Tesca v centru města nejméně do dubna 2020. Rekonstrukce budovy se prodraží a protáhne. Vlastník na otevření al…
  Hradec chce proměnit Kubištovy sady v centru města. Má dojít k výsadbě nových porostů, alejí, obnově Císařské cesty…
  Mikulášský trolejbus pod dohledem kamer, dopravní podnik opět připevnil kameru na sběrače a zdokumentoval předvánoč…

  78 ~ 10K

  1.264

  1.130


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ