Přidat na Seznam.czMarek Kulič jde do Hradce

S nadsázkou by se dalo říct: „To to trvalo“. Marek Kulič, který se v Hradci narodil a stále tu bydlí vystřídal během své kariéry tolik klubů, že by to vydalo na cestovatelský román. Marek je odchovancem královéhradecké kopané, který fotbalově sice vyrostl v SK Hradec Králové, ovšem ve svých šestnácti letech odešel do Slavie Hradec Králové, následně do Malšovic a Olympie Hradec Králové, avšak za prvoligový tým pod Bílou věží nikdy v životě nenastoupil, a to je na jeho příběhu právě to nejzajímavější. Pokud se v lednu na testech ukáže, že bude pro tým opravdovou posilou, uvidíme ho na jaře v hradeckém dresu.

„Marek má k našemu klubu a městu srdečný vztah a chce být opravdovou posilou. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu během podzimní části sezony a obrovské zodpovědnosti pomoci Votrokům v těžkých bojích v jarní části sezony, dohodly se zainteresované strany na jeho působení v našem klubu do konce ledna letošního roku,“ uvádí se v prohlášení hradeckého klubu.

Pokud Marek naplní klubové vize během lednového vytížení, přestoupí do FC Hradec Králové a bude se jako pravý Votrok rvát o ligové body.

„Od Marka si slibujeme to, že jako zkušený hráč by se měl stát jednou z osobností týmu a hlavně by měl zkvalitnit útočnou fázi mužstva. Dále by měl být nápomocen při výchově a růstu našich mladých hráčů. V neposlední řadě by měl být jako „Hradečák“ výraznou postavou v jarních těžkých bojích,“ říká na adresu zkušeného hráče trenér týmu Jiří Plíšek na klubovém webu.

„Na Malšáku jsem byl vždy jen v kabině hostí, takže se zřejmě budu nejdřív jen rozkoukávat. Ale na pondělí, až přijdu mezi kluky, se strašně moc těším,“ říká odchovanec hradecké kopané Kulič, který s týmem dnes prošel zdravotními a fyzickými testy v Ústí nad Labem.

„Na tréninkové dávky a na fotbal samotný se v Hradci těším. Loni jsem toho moc nenahrál, tak si to nyní mohu vynahradit. Dnes jsem mezi testy asi 30 minut seděl s trenérem Plíškem a oba jsme si ještě o mé pozici v týmu řekli více,“ dodává pro klubový web Marek Kulič.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 616

  3 020

  2 612

  332


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí