Přidat na Seznam.czKino Bio Centrál

Kino Centrál skončilo pod bývalým provozovatelem a v dluzích v červenci 2012. Od té doby nebyl půl roku v kině ani živáček, možná jen insolvenční správce. Po půlroční etudě si ho vzal do parády zakladatel pražského kina Aero Petr Vítek. Ten s hradeckým magistrátem podepsal nájemní smlouvu a poté fakticky kino převzal. Otevření proběhlo ve sparťanských podmínkách těsně před Vánoci. Ostrý start pak probíhá od Nového roku, nové kino, které má název Bio Centrál se chce držet spíše artovější přímky, ale bude vysílat i klasické komerční filmy, ty úplně nejkomerčnější chce nechat Cinestaru.

Kino Centrál v Hradci vysílá už od roku 1929. Po celou dobu až do příchodu multikin zažívalo doslova zlaté časy. I přes otevření prvního multikina v Hradci si našlo svoji diváckou obec a například v roce 2011 bylo 3. nejnavštěvovanějším kamenným kinem v České republice, po dvou pražských Světozoru a Lucerně. Pod znovuobjeveným názvem Bio Central zahájilo promítání 20. prosince záznamem představení Divadla Járy Cimrmana České nebe.

Od začátku ledna začalo kino vysílat v plném režimu. Vstupenky se dají objednat on-line na webu kina. Startují také populární přenosy z newyorské Metropolitní opery a akademický filmový klub, jehož projekce probíhají ve velké Aule Univerzity Hradec Králové. Návštěvnost jediného jednosálového kina v Hradci stoupá s každým odpromítaným dnem.

„Diváci se k nám postupně vracejí. Zatím fungujeme v provizorních podmínkách, proto se jim snažíme poskytnout, co nejlepší servis. Postupně doplňujeme webové stránky, nabídku kavárny a teď právě připravujeme program na únor,“ říká Petr Vítek, nový provozovatel Bia Central.

V lednové nabídce figurují aktuální a známé filmové tituly jako Atlas mraků, Bídníci, Hobit, Skyfall nebo Lincoln, který má 12 nominací na Oscara. Pro děti má kino připraveny filmy Kozí příběh se sýrem, Zvonilka: Tajemství křídel nebo francouzský film O myšce a medvědovi. Kino také vysílá dopolední projekce pro seniory, které jsou o 40 Kč levnější a začínají od 10 hod., cena pro seniory je 60 Kč. Cena běžných vstupenek ve večerních časech je 100 Kč, milovníci oper si o trochu připlatí, cena této unikátní projekce vyjde na 350 Kč.

V prostorách kina najdete kromě kina samotného ještě filmový bar s wi-fi připojením. Nové Bio Centrál začíná úplně od nuly, ze stádia klinické smrti, zatímco v Pardubicích poslední kamenné kino ukončuje definitivně provoz v těchto dnech, hradecké Bio Centrál, poslední kamenné kino široko daleko, startuje novou a snad úspěšnou éru.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí