Přidat na Seznam.cz  

Sigma vyhrála 0:2

Zápas se Sigmou Olomouc se Votrokům pořádně, ale pořádně nepovedl. I když se dalo tušit, že to nebude lehký zápas, Hradec svým výkonem velmi přispěl Olomouci k výhře. Už ve 4. minutě srazil Votroky skoro vlastní gól, když se po Fukalově zaváhání dostal k osamocenému Koubkovi Navrátil, obešel ho a dával do prázdné. Hradec má starty do utkání poněkud slabší, to samé se totiž odehrálo hned zkraje druhého poločasu, když Navrátil obešel dva hráče a nikým nehlídán opět skóroval. Hradec měl taky šance, tu stoprocentní, kterou zahodil Haris Harba z malého vápna, to už dlouho na lízátkách nikdo neviděl.

Na stadion přišla celkem solidní návštěva 3.452 fanoušků, což ostatní týmy mohou leckdy Hradci závidět. Fanoušci Votroků jsou z hlediska podpory klubu vůbec jedni z nejlepších v lize, jezdí s nimi ve velkém počtu na výjezdy, domácí utkání mají výbornou kulisu, je tady však jedno ale. Hodí se dodat, jak řekl před časem v rozhovoru „mercedes“ Petr Švancara: „Lidé nám chcou fandit, ale musíme vyhrávat.“

Na to jaké má Hradec fanoušky předvedl v neděli opravdu bídný fotbal, na který se příliš nedalo dívat a dokonce i ti skalní opouštěli koncem zápasu tribuny. Někteří i z toho důvodu, že od 19 hodin začínal na zimním stadionu hokej, který Hradec s Olomoucí prohrál 0:1. Hanácká superneděle tak byla po všech stránkách sportovní katastrofou.

„Stojíme na lajně a chytáme se za hlavy. Jsou to šance, které se musí proměňovat. Bez gólů se nedají získávat body, kolik se dnes z naší strany zahodilo šancí bylo skutečně neuvěřitelné,“ řekl po zápase trenér mužstva Jiří Plíšek. S trochou nadsázky by se dalo říct, že by si Hradec klidně mohl postavit spalovnu na spalování šancí.

Na Olomouci bylo vidět, že je po vstřeleném gólu v herní pohodě, s přehledem kombinovala, měla odražené míče, rychlejší pohyb na hřišti a přesné přihrávky. Olomouci stačilo šest střel na branku, aby dala dva góly, to Hradec jich měl devět a kdyby se hrálo do půlnoci, stejně by ho nedal. Největší šanci spálil v první půli Harba, ve druhém poločase z malého vápna ještě Fukal a taky střídající Voltr. Pokud by se těchto pár šancí proměnilo, určitě by se o utkání hovořilo jinak, bohužel je to však stále stejná věc, že Hradec sráží neproměňování i těch nejvyloženějších šancí.

Hradec má dnes 17 bodů, do pomyslné záchrany, kterou je většinou hranice 30 bodů mu jich chybí už jen 13. To vše musí zvládnout ve 12 zbývajících zápasech.

DALŠÍ ZÁPAS

FC HRADEC KRÁLOVÉ vs. AC SPARTA PRAHA | 17. BŘEZNA | NEDĚLE | 17:00


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Kamera připevněná na klacky či tykadla a jede se. Dopravní podnik připravil pro milovníky MHD video z ranní špičky…
  Slezská plovárna na břehu Orlice rozšiřuje své aktivity. Novým přírůstkem, který oživí místní břehy je říční molo H…
  Hokejisté postupují po remíze 1:1 v Mannheimu do čtvrtfinále . Jejich soupeřem bude z…
  Hradec Králové si o víkendu připomněl 30 let svobody. Pojmenoval nové náměstí Václava Havla v kampusu univerzity, k…
  O několik nových bytů se rozroste Pražské Předměstí. Staví se tu nový bytový dům Rezidence Labská o třech podlažích…

  9.840

  1.252

  1.116


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ