Přidat na Seznam.czV Hradci se poběží RunTour

V sobotu se kromě fotbalového utkání Votroků uskuteční také velmi sledovaná a prestižní akce. Poběží se závod RunTour. Ten měl v Hradci loňskou premiéru. Startovní listina obsahuje také řadu známých jmen. Poběží například již legendární potravinový inspektor Láďa Hruška z Novy, který v Hradci vystudoval učitelství pro základní školy, obor biologie a chemie a dokonce nedaleko jako učitel dva roky působil. Kromě něho se běžecké etapy zúčastní moderátorky Jana Marečková, Hanka Zajíčková a také olympionik a sportovní střelec Jan Sychra nebo vytrvalkyně Květa Pecková.

Zatím je přihlášeno zhruba 850 běžců, na některé čeká trať na 10 a 5 km a pro děti jsou připraveny závody na 1 km a 500 metrů. Závod bude sledovat Česká televize, která později přinese sestřih z hradecké etapy RunTour na ČT Sport.

RunTour bude mít hlavní stan na náměstí Svobody, kde je také start a cíl závodů. Poběží se přes Lipky, Labskou kotlinu, most U Soutoku, kolem univerzity a knihovny, přeběhne se nová lávka přes Orlici, rozkvetlými Jiráskovými sady, podél vodní elektrárny Hučák a zpátky na náměstí Svobody.

Na závodníky čekají i dvě občerstvovací stanice. První na náměstí Svobody a druhá v polovině trati v Jungmannově ulici.

„Při hradecké RunTour si můžete nechat podepsat účastníka čtyř olympiád Jana Sychru a přijít podpořit stovky malých a velkých běžců. Pro účastníky závodu je připraven vstup zdarma do Muzea východních Čech a vodní elektrárny Hučák,“ prozrazují organizátoři akce.

Zajímavé jsou i některé týmy, které budou reprezentovat jednotlivé běžce. Jeden účastník bude například běžet za věhlasný oddíl STS Chvojkovice-Brod, další za Team Šůšn, což je asi inspirace na jazykové znalosti lyžaře Stanislava Řezáče, který zvládl rozhovor v několika jazycích zároveň a použil i slovíčko Šůšn. Někdo poběží za Ligu spravedlivých, Katastr Sokolov, TJ McDo Tanvald nebo Onanyboys.

Časový program závodů je následující. Od 10:30 hod. startují děti na trati – 500 metrů a od 11:00 hod. na 1 km. Přesně v poledne odstartuje už klasický závod na 5 km a ve 13:00 hod. na 10 km. Někteří účastníci běhu se sjedou ze všech koutů republiky, místní běžci si trať zkoušeli zaběhnout a ošahat už během tohoto týdne.

Mapa RunTour i s převýšením trati


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 616

  3 020

  2 612

  332


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí