Přidat na Seznam.cz  

Hr. Králové vs. Pardubice

Kdo by si před rokem pomyslel, že se v následující sezoně utká ve fotbale Hradec a Pardubice. Nebylo to nereálné, všichni věděli, že pokud se spadne, bude derby. O poznání větším překvapením je hokejové derby. O možnosti, že by se někdy Hradec dostal do extraligy se psalo jen ve sci-fi literatuře. Po příchodu Mountfieldu a vznikem nového klubu se během hokejové a fotbalové sezony dvě města, která od sebe dělí jen necelých 20 km, střetnou hned šestkrát. O zdravé rivalitě mezi oběma města ví celá republika, proto se derby dá považovat za podobně vyhrocené jako mezi Spartou a Slavií.

„Chceme vyhrát, takže jedeme pro 3 body. Všichni necháme na hřišti maximum. Doufám, že to budeme my, kdo bude odjíždět se třemi body domů,“ uvedl David Norek, obránce FK Pardubice na klubovém webu.

„Víme, že Pardubice mají kvalitní mančaft, který je spolu hodně dlouho. Pokud budeme hrát aktivně, podržíme balón a vytvoříme si dostatek šancí, které i proměníme, to je naše cesta k úspěchu,“ prozradil Radek Voltr, útočník FC Hradec Králové na klubovém webu.

I když obě města na politické úrovni dá se říct spolupracují, vzájemná rivalita přetrvává. Probíhá určité špičkování a narážky hlavně na webu a sociálních sítích.

Vzájemná rivalita opět vzrostla po roce 2000, kdy si Pardubice na Hradci vyvzdorovaly svůj vlastní kraj a hranice jejich kraje končí přímo za bránou Hradce. I toto rozdělení se mnoha lidem v Hradci i obcích dotčených touto změnou příliš nezamlouvá. Zejména obce Býšť, Opatovice nad Labem a Libišany jsou aglomerací Hradce, byť leží v Pardubickém kraji.

Podle slov primátora Hradce Králové Zdeňka Finka měl být v neděli uskutečněn také společný čestný výkop utkání za účasti primátorky Pardubic Štěpánky Fraňkové. Ta v Hradci dokonce šest let studovala na lékařské fakultě, takže město dobře zná. Bohužel došlo ke změně jejího programu a výkop prý nebude.

První ostře sledované derby začíná v neděli od 17 hodin na lízátkách malšovického stadionu. Další derby, tentokrát hokejové, je na programu v neděli 29. září od 17 hodin na pardubickém zimním stadionu. Ve fotbale se Votroci a Perníkáři spolu utkají až zase v posledním kole Fotbalové národní ligy v červnu 2014.

SROVNÁNÍ MĚST

Hradec Králové

Pardubice

Populace (město) 93.035 89.467
Aglomerace (m. + okolí) 110.908 109.840
První zmínka 1225 1295
Nadmořská výška 235 m. n. m. 237 m. n. m.
Dominantní sport fotbal hokej
(1x mistr, 1x vítěz poháru) (6x mistr)


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Piknik (sic!) pro přátele jakož i širokou veřejnost - každou neděli v 17.00 hodin před hlavním nádražím…
  RT : Nábřeží Labe v znovu filmovou kulisou. U secesní malé vodní elektrárny Hučák se…
  RT : Chyběli jsme vám tady? 🔥🧯Hasičské novinky už i z Královéhradeckého kraje! @hkregion
  RT : Česká poštovna Anežka na Sněžce je prázdná! Nejvýše položená budova ČR je od neděle prázdná a zabezpečená proti sil…
  Festival hlásí na letošní nadupaný ročník RFP 2020 vyprodáno! Fanoušci vykoupili všechny vstupenky b…
  RT : Ladislav Škorpil byl včera (naprosto zaslouženě) uveden do Síně slávy Unie profesionálních trenérů. Gratulujeme! 👏…
  K novému parkovišti u fakultní nemocnice, které bylo realizováno za 3 měsíce, připravuje Hradec semafory na křižova…

  10.944

  1.306

  1.186


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU