Přidat na Seznam.cz  

Krize ve fotbalovém klubu. Pomůže psycholog nebo pohovory?

Autor ~ LUPI 12. srpna 2013 | # 1 687 ZHLÉDNUTÍ

FC Hradec Králové

Fotbalový klub si je vědom nepříjemné situace, do které se svými špatnými výkony na hřišti dostal. Bohužel i přes veškerá tvrzení, že dojde ke zlepšení, měli možnost fanoušci vidět s Táborskem zápas, který byl jako z jiného vesmíru. Tohle nebyl Hradec. Na některých hráčích je patrný během utkání jakýsi nezájem o hru, laxní přístup bez většího nasazení, pomalý pohyb po hřišti, ledabylé přihrávky a malé sebevědomí. Zatímco Táborsko hrálo uvolněně, v rychlém pohybu, hru si užívalo a Hradec přehrávalo, ze strany Votroků to byl skoro až drzý výkon. Klub již zvažuje finanční postihy hráčů a možná i o angažování psychologa.

„Máme obrovský problém u brejkových situací soupeřů. Jsme špatní v osobních soubojích, v každém zápase dostaneme první gól a nejsme schopní se dostat do vedení. Musím se omluvit fanouškům za výkon, který byl špatný,“ zhodnotil po zápase trenér Luboš Prokopec, z jehož tváře bylo znát velké rozčarování nad dnešní hrou svého týmu.

Hradec prodloužil sérii bez výhry v domácím prostředí na 270 dnů. I když má Hradec jedny z nejlepších fanoušků v republice, bohužel se v roce 2013 pod lízátky radovat z výhry ještě nemohli. Na Táborsko dorazilo jen 1712 skalních fanoušků, kteří doufali, že se výkon z Karviné už nebude opakovat. Někteří přišli už jen kvůli tomu, že bylo pivo za 15 Kč.

Po půl hodině hry bylo znát, jak moc ve středu zálohy chybí tvořivý záložník Klapka, v obraně Fukal a v útoku dře jen Marek Kulič. Jeden z lepších hráčů na hřišti byl také Poděbradský a Lindr, který vychytal další gólové situace.

Existují jen tři možné scénáře jak by se mohla vyvíjet letošní sezona. Buď se Hradec z krize rychle dostane a začne některé zápasy proti slabším druholigovým celkům vyhrávat, poté by se mohl pohybovat třeba ve středu tabulky, nebo má krize hlubší podhoubí a nebylo by žádné překvapení, kdyby klub bojoval o záchranu i ve 2. lize, doufejme, že by skončil maximálně čtrnáctý.

Není to totiž tak dávno, co se Hradec umístil ve 2. lize na třináctém místě. To byla známá sezona 2008/2009, kdy Hradec dělilo osm bodů od záchrany.

Pak následuje ještě třetí varianta, ve které může posloužit jako názorný příklad Brno. To se po sestupu z Gambrinus ligy ze začátku také trápilo. Po třech kolech ve 2. lize mělo jeden bod jako Hradec. Brněnská Zbrojovka získala na podzim jen 18 bodů a byla na chvostu 2. ligy, pak ovšem přišlo bohaté jaro s 31 body, nakonec Brno ze 4. místa postoupilo na úkor Ústí nad Labem zpátky mezi elitu.

„Chtěl bych se zastat také pana Jukla, když fanoušci řvali Jukl ven. On dělá pro hradecký fotbal opravdu hodně a bez něj by tu už možná fotbal v takové podobě nebyl. Pokud jsou lidé frustrovaní, a já to chápu, měli by řvát Prokopec ven, protože já jsem odpovědný za sestavu, taktiku a výkon týmu. Je proto nespravedlivé to svádět na jiné,“ dodal Prokopec.

Další šance na zlepšení bude mít Hradec tento víkend v Třinci, který postoupil z MSFL, a za 14 dní přivítá doma ex-ligové České Budějovice.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Odhalení dalších zákoutí zahradní železnice v @hkcity-Věkoších.
  V Ledcích na Královéhradecku se dnes slavnostně otevírá nový pivovar Ovipistán. Vznikl ze staré vesnické hospody. Z…
  RT : Tam u Královýho Hradce, lítaly tam koule prudce...V a na prusko-rakouském bojišti (1866) u Sadové dnes na…
  Když před lety, psal se rok 2011, z Hradce odcházel do Plzně, říkal, že se vrátí až bude nový stadion.…
  Youtube kanál zavítal na Žrací trip do Hradce Králové. "Tamhle je centrum města, byli jsme v indické res…
  „Konečně jsme se toho vraku v Hradci zbavili. Chtěli jsme to poslat do Pardubic, ale asi někde nastala chyba,“ naps…
  RT : 😂 Jak je to s tím klamáním spotřebitele? 🙈 🐴❌🦁

  11.810

  1.490

  1.260


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU