Přidat na Seznam.cz  

Trolejbusy se vracejí na Dukelskou. MHD s novým jízdním řádem

Autor ~ LUPI 27. srpna 2013 | # 2 890 ZHLÉDNUTÍ

Kloubový trolejbus u nádraží

Cestující čekají od 31. srpna příjemné změny v dopravě. Po neuvěřitelných změnách provedených v polovině července se MHD vrací skoro do starých kolejí. Trolejbusové linky č. 1, 3 a 7 se vrací od této soboty na Dukelskou třídu a S. K. Neumanna. Linky č. 11 a 17 pojedou opět až na Terminál HD po své původní trase, i když s menší a pro někoho vítanou změnou. Linka č. 9 bude přetrasována z Gočárovy třídy na Dukelskou a S. K. Neumanna a ve všední dny budou na této lince jezdit kloubové autobusy. Linka č. 5 si bohužel kvůli rekonstrukci průtahu Slatinou musí na větší změny v jízdním řádu počkat až do konce října.

Linka č. 28 zůstává i nadále zrušena, po přetrasování linky č. 9 na Dukelskou třídu, se tato linka stane zřejmě minulostí. Bohužel pokud chce někdo cestovat z jižní části Malšovic, cesta devítkou přes Moravské Předměstí je až neúměrně zdlouhavá. Navíc cestující z Pod Strání se dostanou na nádraží pouze linkou č. 24, odpoledne ještě rychlíkovou 24R.

„Linkou č. 9 je teď trasa mnohem zdlouhavější a nenahrazena linkou č. 8, což možná bylo zamýšleno, protože osmička jezdí zoufale málo a trasa je jiná. Bylo možná odlehčeno okruhu, ale spousta lidí využije raději svůj automobil, což nepřidá dopravě ani životnímu prostředí,“ prosí o zamyšlení o původním obnovení devítky jedna z cestujících.

V novém jízdním řádu se ustálila i linka č. 19, která spojuje rozsáhlý areál Fakultní nemocnice s okolním světem. Na této lince by měl být v září testován pravděpodobně zapůjčený elektrobus.

Zajímavé novinky jsou na linkách č. 11 a 17. Jejich nové trasy odpovídají podle představitelů místních částí opravdu potřebám cestujících.

„Za občany Svinar a Malšovy Lhoty jsme s panem Nádvorníkem požadovali protažení alespoň jedné z linek na třídu Karla IV.,“ říká předsedkyně komise místní samosprávy Alena Hamplová ze Svinar.

Jedenáctka pojede z Terminálu přes zastávky OD Tesco, Centrál a Muzeum, poté po své obvyklé trase ve směru na Parlament, Svinary a Malšovu Lhotu, následně přes Magistrát města, Adalbertinum, Ulrichovo náměstí, Gočárovu třídu až na Terminál HD. Sedmnáctka pojede z Terminálu opačně, nejprve přes Gočárovu třídu a až obkrouží Malšovu Lhotu, Svinary a Stoletou, poté pojede kolem Muzea a po Dukelské na Terminál.

Nové jízdní řády v knižní podobě se objeví na pultech až koncem října, kdy začne platit i nový jízdní řád pro linku č. 5, která již zřejmě na Cihelně končit nebude. O výsledné podobě pětky se rozhodne během září.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Odhalení dalších zákoutí zahradní železnice v @hkcity-Věkoších.
  V Ledcích na Královéhradecku se dnes slavnostně otevírá nový pivovar Ovipistán. Vznikl ze staré vesnické hospody. Z…
  RT : Tam u Královýho Hradce, lítaly tam koule prudce...V a na prusko-rakouském bojišti (1866) u Sadové dnes na…
  Když před lety, psal se rok 2011, z Hradce odcházel do Plzně, říkal, že se vrátí až bude nový stadion.…
  Youtube kanál zavítal na Žrací trip do Hradce Králové. "Tamhle je centrum města, byli jsme v indické res…
  „Konečně jsme se toho vraku v Hradci zbavili. Chtěli jsme to poslat do Pardubic, ale asi někde nastala chyba,“ naps…
  RT : 😂 Jak je to s tím klamáním spotřebitele? 🙈 🐴❌🦁

  11.810

  1.490

  1.260


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU