Přidat na Seznam.cz  

Východočeské derby. Oloupe Hradec Pardubicím perníček?

Autor ~ LUPI 25. září 2013 | # 2 182 ZHLÉDNUTÍ

Východočeské derby

Východočeské derby se kvapem blíží. V neděli vyjedou na led hokejisté týmů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a Mountfield Hradec Králové. Během středeční tiskové konference obou klubů padla i sázka. Generální manažeři se vsadili, že ten, jehož tým prohraje, připraví v pondělí po zápase svačinu pro hráče soupeře. Hrát se bude také o perníkový dort. Hradecký sektor je již dlouho dobu vyprodán, proto fanouškům Hradce budou uvolněny vstupenky i do vedlejšího sektoru. Domácí tým měl v sobotu odpoledne k dispozici kolem 450 vstupenek. Hradec si bude připadat skoro jako doma, cesta z města netrvá ani 20 minut.

„Na derby se těšíme. Jde o velkou událost, která přesahuje hranice krajů a dvacet let tu nebyla. Pardubice jsou známé jako město perníku, a proto jsme pro vítěze připravili velký perníkový dort. Trenér vítězného týmu obdrží také hodinky,“ prozradil generální manažer pardubického klubu Ondřej Šebek.

„Před zápasem si budou moci naši (hradečtí) fanoušci zakoupit předměty, které jsou speciálně vyrobeny k této události nebo si nechat namalovat obličeje. Doufám, že to nebudu já, kdo bude v pondělí svačinou hostit soupeře,“ říká generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček.

Rivalita je cítit ve vzduchu, na sociálních sítích se rozhořel souboj příznivců obou klubů, v neděli se přesune do pardubické arény. Kromě vymezeného sektoru pro hradecké fanoušky je možné, že budou fandové obou týmů roztroušeni i mezi sebou v celé aréně. Už v létě, když se v Hradci konalo fotbalové derby, bylo pár fanoušků Pardubic i mezi Votroky a došlo zde z obou stran k hitparádě vulgarismů a výměně názorů.

Někteří fanoušci Pardubic však toto utkání berou chladně a za derby ho nepovažují, myslí si, že přijedou České Budějovice. Je jich však jen minimum, ostatní jsou na vzájemný hokejový šlágr natěšeni.

Česká televize měla původně v nedělním programu uveden hokejový zápas Litvínov versus Třinec. Po četných žádostech od diváků se nakonec ČT Sport rozhodla vyhovět a udělat programovou změnu. Bude odvysíláno východočeské derby a zápas kola mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Program ve studiu na ČT Sport startuje v 18:40, buly od 19 hodin.

„V neděli opravdu vysíláme Pardubice – Hradec Králové cca. od 18:35 až 18:40, podle toho jak skončí Zlatá přilba. Embargo na tuto informaci vypršelo v pátek večer,“ prozradil hokejový komentátor Robert Záruba.

„Toto derby by mohlo vygradovat k něčemu velkému! Hraje se především pro fanoušky, takže se jim ten zápas musí fantasticky podat, což se zatím daří,“ těší hradeckého kouče Petera Draisaitla.

„Od začátku působení v Hradci dostáváme otázky, jak se těšíme na derby. Vidíme, že je zápas hodně sledovaný, takže se na něj velmi těšíme,“ dodává kapitán týmu Jiří Šimánek.

Už v neděli večer bude jasné, zda se podaří Hradci oloupat Pardubicím jejich pověstný perníček. Určitou zajímavostí o perníku může být také fakt, že firma Pardubický perník, s.r.o. má svoje sídlo v Hradci.

„Souboje Zlín – Vsetín byly nejatraktivnějšími zápasy české extraligy, totéž se dá očekávat od souboje Pardubic s Hradcem Králové,“ uzavírá kouč Pardubic Zdeněk Venera.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…
  6. června 2020 uplyne 60 let od mistrovského titulu. Výhra 4:0 nad Slovanem Bratislava znamenala, že se Votroci cob…

  11.725

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU