Přidat na Seznam.czHradec vede druhou ligu. Rozprášil Frýdek-Místek 3:0

20. října 2013 21:42. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, FC HRADEC KRÁLOVÉ, SPORT

Lízátka

Pod lízátky se po menší odmlce zase hrál fotbal, který opět bavil fanoušky. Ty nejmenší přivezl na stadion turistický vláček. Votroci se po výhře vrací na 1. místo tabulky Fotbalové národní ligy a mají 26 bodů. Porazili Frýdek-Místek 3:0 po trefách Vaněčka, Shejbala a Malinského. Pro Vaněčka to byla již 11. trefa a dál tak vévodí tabulce střelců. Frýdek-Místek sehrál dobrou partii, ale Hradec byl o tři góly lepší. Výsledek mohl skončit klidně i 6:1, jednou šel Vaněček sám na brankáře, dvakrát do něj napálili míč Šisler a Shejbal, branka hostů se i díky výbornému výkonu brankáře zatřepala jen třikrát.

Ještě před gólovými hody přišlo na řadu spalování šancí. Nejdříve Šisler pálil těsně vedle tyče, poté Plašil hlavičkou minul a Shejbal napálil míč do brankáře. Vaněček jakoby se na to nemohl dívat a otevřel skóre. Branka padla po rohu a následnému chumlu hráčů, ve kterém se nejlépe zorientoval hradecký kanonýr a skoro na brankové čáře zasunul míč do sítě.

„Po pauze jsme jeli do Vlašimi, kde se nám zápas nepovedl tak, jak jsme si přáli. Chtěli jsme tam získat tři body, které se nám podařilo udělat až dneska, a tak i předchozí bod z venku má svoji váhu,“ řekl jedenáctigólový střelec David Vaněček.

Poté mohlo být vyrovnáno, ale Lindr se blýskl skvělým zákrokem. Následně chtěl přidat svůj druhý gól Vaněček, když šel sám do úniku, ale nevyřešil to úplně ideálně. Uklidnění přinesla až druhá branka, která přišla po pasu od Šislera na Shejbala, ten už si tentokrát poradil. Definitivní tečku dodal zápasu Tomáš Malinský, jehož lehký únik skončil také krásným gólem. Hradec vyhrál rozdílem třídy.

„Jsem rád, že jsem se podíval na hřiště a podařilo se mi vstřelit branku, na kterou jsem už delší dobu čekal,“ řekl autor třetí branky Tomáš Malinský.

Na lízátka si našlo cestu 1631 diváků.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí