Přidat na Seznam.czRekonstrukce lokality U Husa se blíží. Má stavební povolení

11. listopadu 2013 5:00. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, DOPRAVA, PROJEKTY

Mapa dopravní lokality U Husa

Obyvatelé Malšovic se dočkají rekonstrukce poměrně problémového úseku místní komunikace v lokalitě U Husa. Projekt získal stavební povolení. Úsek od křižovatky Náhon x Na Drahách s ulicí Na Občinách a Na Hrázce je lokálním dopravním uzlem. Také tudy lidé směřují na kolech směrem na městské lesy. Současné řešení je tedy naprosto nevyhovující. Chybí jízdní pruhy pro cyklisty či chodník podél hospody Na Hrázce, která je takovým středobodem Malšovic. S rekonstrukcí komunikace se zlepší výrazně průjezdnost a přehlednost tohoto úseku, přehlednější bude i křižovatka Náhon x Na Drahách.

„Bezpečnost je jedním z hlavních důvodů připravované rekonstrukce. Křižovatkou procházejí významné cyklistické trasy směřující do městských lesů. Je zde také významný pohyb pěších, zejména v letních měsících. Proto jsme se rozhodli přistoupit k rekonstrukci,“ vysvětluje důvody modernizace lokality Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro rozvoj města.

Do připravované rekonstrukce mluvili také místní. Ti si stěžovali na chybějící chodník kolem hospody Na Hrázce, kde vede vozovka těsně vedle budovy a tak pěší, cyklisté i řidiči se zde dělí o jednu silnici. Problémem byl také nedostatek přechodů pro chodce, málo parkovacích míst a chybějící pruhy pro cyklisty, které končí před křižovatkou.

„Všechny tyto požadavky budou vyřešeny rekonstrukcí. Počítáme s tím, že v nejbližší době vypíšeme výběrové řízení na zhotovitele. Náklady na rekonstrukci město prozatím odhaduje zhruba na 20 milionů korun,“ dodává Jindřich Vedlich.

Jak je patrné z přiložené situační mapy, celé dopravní řešení lokality U Husa bude opravdu výrazně bezpečnější než současný stav. Pro lepší orientaci jsou barevně vykresleny části úseku. Zeleně je vyznačena zeleň, modře chodníky, červeně jízdní pruhy pro kola, šedou barvou jsou znázorněny komunikace a žlutě je označen pás zastávky MHD.

„Nové podoby se dočkají také přilehlé zastávky hromadné dopravy, rovněž zde vzniknou nové plochy zeleně nebo třeba parkovací místa,“ vypočítává novinky Vedlich.

Veškeré přípravy směřují k zahájení stavebních prací po začátku roku 2014, respektive ihned, jakmile bude ukončeno výběrové řízení, podepsána smlouva a samozřejmě nastanou vhodné klimatické podmínky.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí