Přidat na Seznam.cz  

Archivní snímek linky 28

Dopravní podnik v polovině července provedl takzvanou reorganizaci MHD s tím, že po půl roce změny vyhodnotí. Nakonec celá akce skončila fiaskem. Kromě nepochopitelného zrušení linky číslo 28, se do původních tras vrátily (vrátí) nakonec všechny linky, které změna postihla. Vedení některých linek po Hradci není příliš efektivní, vozí cestující tam, kam moc jezdit nepotřebují, navíc některá místa ve městě nemají úplně nejlepší dostupnost MHD. Také to, že ubývají ve vozech městské hromadné dopravy cestující a klesají tržby je víceméně vizitkou DP, třeba pardubickému i libereckému tržby a cestující rostou.

Změny započaté v polovině července přinesly i širší diskuzi a některé pozitivní změny. Například linky 11 a 17 už nejezdí jenom přes Gočárovu třídu, ale nově také po třídě Karla IV. a kolem OD Tesco. Dokonce i pětka se vrátila koncem října na svoji původní trasu. Zajímavé je nakonec i spojení jižní části Malšovic s oblastí Moravského Předměstí, akorát je trasa pro cestující z Malšovic poněkud zdlouhavá, pokud chtějí jet až k nádraží. Tato trasa by spíše měla být jako alternativa k bývalé původní trase linky devět, kterou nyní bude jezdit ve špičce osmička.

Nejvíce problematické se jeví vyřešení dopravní obslužnosti MHD v oblasti Moravského Předměstí a Malšovic. Zrušení postihlo linku 28. Tu v části Benešovy třídy nahrazuje linka 9 a z Pod Strání 24. Potom mají ovšem tyto linky až na Terminál HD stejnou trasu. Bohužel ještě nikoho nenapadlo, že by třeba některý spoj mohl část trasy jet kolem Metuje a Bavlny, odkud by se lidé konečně mohli dostat na Moravské Předměstí a do Fakultní nemocnice.

Nyní se chystají snad už poslední úpravy linkového vedení, které tak trochu popírají nastartované změny z poloviny července. Dojde ke změně trasy u linky 8, která pojede nově po stejné trase, jakou dříve jezdila devítka, čili ulicí Na Kotli, kolem VŠ kolejí, po Gočárově okruhu až na Terminál HD. Sedmička zase v některých případech pojede nově ulicí Čajkovského a Na Občinách.

„Začíná to vypadat, že tady někdo tahá trasy z klobouku,“ vtipně poznamenal jeden z uživatelů dopravního serveru.

Jaké jsou tedy hlavní přednosti nových změn, které začnou platit 16. listopadu?

Linka 7 bude jezdit o víkendu a svátcích jen dvakrát za hodinu, nyní to bylo třikrát. Vybrané spoje v pracovní dny ve večerních hodinách a o víkendu jednou za hodinu pojedou ulicí Čajkovského a Na Občinách.

Linka 8 nepojede přes centrum, ale ulicí Na Kotli, kolem VŠ kolejí, Fakultní nemocnice, Gočárovou třídu až na Terminál HD, čili bývalá trasa devítky. Bude jezdit jen v pracovní dny v době špičky od 6 do 10 a od 13 do 17 hodin.

Linky 9 se bude týkat jen drobná úprava časů v jízdním řádu. O minutu se zkrátí jízdní doba.

Další úpravy jsou naplánované ještě na 30. listopadu. Zastávka Aldis se nově bude jmenovat Kongresové centrum Aldis a zastávka Vlčkovická na lince č. 3 bude od této doby na znamení.

Na linkách 12 a 22 dojde k vynechání zastávky Halens Březhrad z důvodu uzavření areálu u zastávky. Na dvanáctce pak ještě k úpravě zajíždění spojů do Skladištní oblasti.

Linka 10 bude častěji končit na zastávce Plotiště Říčařova. Omezí se zajíždění spojů do ČKD.

U linky 13 dojde k úpravě víkendového jízdního řádu a u linky 14 dojde k úpravě zajíždění spojů do Skladištní oblasti.

Linka 16 se dočká změn ve večerních hodinách. Připravuje se také prodloužení jednoho spoje do Roudničky a zároveň zrušení předposledního spoje do Roudničky.

Na lince 24 bude úprava jízdního řádu z důvodu návaznosti na vlakové spoje a časové posuny odjezdů spojů kvůli lepší koordinaci spojů na společných úsecích s ostatními linkami.

Linka 25 musí počítat s upravením jízdních dob a časové posuny odjezdů spojů z důvodu lepší koordinace spojů na společných úsecích a upravení některých přestupů mezi linkami 9 a 25 v obou směrech.

Poslední úprava se týká linky 33 a upravení jízdního řádu v sobotu a v neděli z důvodu ranní dopravy do fakultní nemocnice.

Dopravní podnik chce sice koordinovat časy odjezdů spojů, ale zatím se mu to bohužel moc nedaří. V anketě, kterou prováděl DP v tomto roce si mnoho lidí stěžovalo, že některé linky jezdí minutu za sebou a poté dlouho nic nejede. A tak v novém jízdním řádu od 16. listopadu o víkendu vyjíždějí malšovické linky č. 7 z Terminálu HD v časech 06 a 36, linka č. 9 v časech 07 a 37 a ještě můžeme přidat linku č. 17 v čase 03. Potom mají cestující půl hodiny na rozmyšlenou. U odjezdů spojů z Malšovic to je podobné.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hladiny toků v Královéhradeckém kraji po deštích stoupají. Labe u Dvora Králové dosáhlo 2. stupně povodňové aktivit…
  RT : Piknik (sic!) pro přátele jakož i širokou veřejnost - každou neděli v 17.00 hodin před hlavním nádražím…
  RT : Nábřeží Labe v znovu filmovou kulisou. U secesní malé vodní elektrárny Hučák se…
  RT : Chyběli jsme vám tady? 🔥🧯Hasičské novinky už i z Královéhradeckého kraje! @hkregion
  RT : Česká poštovna Anežka na Sněžce je prázdná! Nejvýše položená budova ČR je od neděle prázdná a zabezpečená proti sil…
  Festival hlásí na letošní nadupaný ročník RFP 2020 vyprodáno! Fanoušci vykoupili všechny vstupenky b…
  RT : Ladislav Škorpil byl včera (naprosto zaslouženě) uveden do Síně slávy Unie profesionálních trenérů. Gratulujeme! 👏…

  10.984

  1.306

  1.186


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU