Přidat na Seznam.cz  

Nový stadion v Hradci vyroste, zbývá stavební povolení

Autor ~ LUPI 15. listopadu 2013 | # 3 280 ZHLÉDNUTÍ

Nová fotbalová aréna

Trvalo to dlouho, moc dlouho, ale o to hezčí budou oslavy. Fanoušci Votroků a všichni příznivci hradecké kopané si podle ředitele klubu Richarda Jukla mohou při takové příležitosti otevřít šampaňské. V pátek vydal Krajský úřad Královéhradeckého kraje pravomocné územní rozhodnutí pro stavbu nové Malšovické arény. Všechny námitky byly zamítnuty. Právě územní rozhodnutí řeší všechno zásadní, co se týká stavby, pokud by byla nějaká nesrovnalost nebo pochybnost, nemohl by ho projekt získat. Je tedy už jasné, že nová fotbalová aréna v Hradci zanedlouho začne růst. Nyní se chystají podklady na získání stavebního povolení.

Projekt s názvem Park Malšovice jehož součástí je nová fotbalová aréna s pravděpodobnou kapacitou 12.096 míst, nákupní a společenské centrum Arkády společnosti ECE se zhruba 120 obchody s orientací na módu a v neposlední řadě volnočasový park, ve kterém bude horolezecká stěna, hřiště pro děti i záliv pro skatepark, bude stát odhadem necelé 4 miliardy Kč.

Společnost ECE provozuje v České republice tři nákupní centra, pražské Arkády a brněnskou Olympii a Vaňkovku. Mezi její důležité nájemce v oblasti módy patří například Marks & Spencer, Next, Bershka, Pull & Bear, Zara, Cropp Town, Lacoste či Peek & Cloppenburg.

Smyslem projektu je, že společnost ECE odkoupí pozemky od města za přibližně 260 milionů Kč. Město si na základě této částky a s dalšími výdaji z městské pokladny postaví stadion za zhruba 500 mil. Kč. ECE si pak vybuduje nákupní a společenské centrum, veškerou infrastrukturu a uhradí i demolice stávajícího stadionu. Navíc během deseti let bude sponzorovat klub částkou 17,6 mil. Kč.

„Dnes je pro nás všechny velký den. Na tohle rozhodnutí jsme čekali více jak 5 let. Je potvrzeno, že se na místě starého stadionu může stavět stadion nový,“ neskrývá v sobě obrovské nadšení a úlevu zároveň ředitel klubu Ing. Richard Jukl.

Spis, který zamítá veškeré námitky proti nové Malšovické aréně, má neuvěřitelných 120 stran.

„Krajský úřad pracoval opravdu profesionálně a vydal rozhodnutí rychle. Máme patnáctého listopadu 2013 a my všichni, co si tak moc stadion přejeme, můžeme dnes otevřít lahvičku šampaňského,“ dodává Jukl.

Územním rozhodnutím ještě není úplně vše vyřešeno a aktuálně probíhají práce na dokumentaci ke stavebnímu povolení.

„Samozřejmě, aby se vše urychlilo, my již v současné době pracujeme na plánech ke stavebnímu povolení. Stadion se nám již pomalu, ale jistě na prknech rýsuje,“ popisuje další krásné práce před začátkem nové výstavby ředitel Jukl.

A pro všechny fanoušky se objevila také stručná výzva: „Naši fanoušci a vy všichni, kdo to myslíte s hradeckým fotbalem dobře, kdo si přejete nový stadion a tím pádem i prvoligový fotbal ve městě pod Bílou věží, večer si klidně rozdělejte lahvičku sektu nebo to, co máte rádi! Opravdu je důvod to oslavit,“ píše se na stránkách klubu.

Příznivci hradeckého fotbalu jsou po pátečním rozhodnutí sice mírně optimističtí, že by se nového fotbalového stadionu mohli dožít, ale jelikož projektu pořád někteří lidé hází klacky pod nohy, radši si prý počkají až vyjedou bagry.

Všechny nepřímé stavby, které úzce souvisejí s projektem Park Malšovice se již staví nebo dokončují. Přes řeku Orlici je prakticky hotový modernizovaný sportovní areál Slavie, kde najdou fotbalisté Hradce v budoucnu tréninkové plochy. Také v Třebši rychle roste velké dětské dopravní hřiště, jsou tam položeny asfaltové cesty a v tomto týdnu dokonce už i semafory, které budou řídit provoz na jedné z křižovatek dopravního hřiště.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…
  6. června 2020 uplyne 60 let od mistrovského titulu. Výhra 4:0 nad Slovanem Bratislava znamenala, že se Votroci cob…

  11.725

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU