Přidat na Seznam.cz  

Arkády Hradec Králové

Společnost HB Reavis chce od ECE převzít projekt Park Malšovice, ve kterém se skrývá nová fotbalová aréna, OC Arkády a volnočasový park. Stalo se tak to, o čem se již delší dobu potají spekulovalo a je možná i racionální, že k takové změně dojde. Záleží už jen na rozhodnutí města. Všechny smlouvy, které má s městem německá ECE, se převedou na společnost HB Reavis – peníze za prodej pozemků, financování fotbalového klubu a infrastruktury se pravděpodobně nemění. Pro fotbalového fanouška se tak v podstatě zatím žádná změna nekoná, stadion se stále připravuje a bude se žádat o stavební povolení.

Převod smluv ještě musí posvětit rada města a zastupitelstvo. Je také otázkou, zda jde změna udělat bez výběrového řízení. Pokud vše dopadne, bude tam jako nový partner uvedena společnost HB Reavis a projekt bude pokračovat dál.

Ta se již pomalu připravuje na stavbu obchodního centra Aupark u Koruny. Stavební povolení by měla získat zkraje roku 2014, hned jak tento dokument nabude právní moci, začne se připravovat výstavba centra. S ním by měla zřejmě současně probíhat i stavba okružní křižovatky Koruna.

“Jednání o budoucích nájemcích probíhají velmi úspěšně, vzhledem ke smluvním závazkům ale bohužel nemůžeme konkrétní firmy sdělovat, jsou mezi nimi ale i prémiové módní značky, nebudou chybět ani restaurace, kavárny a další služby včetně volnočasových aktivit. Nadále platí termín otevření v roce 2016,” sdělil pro magazín Hradec Králové City manažer projektu Vít Hlavatý.

Společnost ECE se chce zaměřit v České republice na správu a nákup již existujících center, naopak HB Reavis chce zase stavět. Hradecký magistrát věří, že i když dojde ke změně developera, výstavbu fotbalového stadionu to nijak neohrozí.

„Na jednání, které se uskutečnilo na magistrátu města dne 2. prosince 2013, deklarovali ústně zástupci společností ECE i HB Reavis vůli k zachování celkové filozofie právních vztahů s ECE. Ty se kromě převodu peněz za pozemky ve výši téměř 260 mil. Kč ve prospěch města týkají i vybudování infrastruktury za 115 mil. Kč včetně parkovacích míst. Přislíbeno bylo i převzetí závazku financování fotbalového klubu, které by v průběhu deseti let mělo dosáhnout výše 176 mil. Kč,“ říká mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Výstavba důstojného fotbalového stánku tak zůstává cílem královéhradecké radnice.

Pokud by však z nějakého důvodu změna nebyla úspěšná, město by muselo postavit stadion samo, přišlo by o peníze z prodeje pozemků a fotbalový klub o sponzora. A tady už se naplňuje černý scénář, aréna by neměla kapacitu 12 tisíc míst, ale podstatně méně, nebyla by v takovém rozsahu jako na vizualizacích, ale jednalo by se buď o výstavbu menšího stadionu, který by zřejmě nebyl tak pohledný či jen o nutnou rekonstrukci.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Bohemian panorama, Hradec Králové ...
  RT : Druhá lávka pro přes Labe! První u KC Aldis ještě nestojí (tendry se nepovedly), ale s ideo…
  Ani Hradec se nevyhnul nákupní panice z obav z koronaviru COVID-19. Obchody jsou v obležení nakupujících, ve vozící…
  RT : S vedením Fakultní nemocnice Hradec Králové jednali , a o plán…
  "Je to strašný, tak tohle je ale úplně hrozný. To jsem snad ještě neviděl, možná v Brně mají něco podobného," řekl…
  RT : Tak to u nás v budeme mít minimálně nové Wembley...
  RT : Nový fotbalový stadión bude, shodli se všichni,kteří přivítali premiéra na tom starém.Kdy? J…

  11.010

  1.314

  1.195


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU