Přidat na Seznam.czTrable v Klicperově divadle. Ředitel Zeman chce odejít

8. února 2014 12:04. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / AKTUALITY

Klicperovo divadlo

Úspěšný ředitel Ladislav Zeman chce po sezoně Klicperovo divadlo opustit. To patří v České republice mezi velmi respektované scény a právem je zařazeno mezi divadelní špičku. Čtyřikrát získalo prestižní ocenění Divadlo roku, a to v letech 1998, 1999, 2001 a 2003. Letos je opět mezi nominovanými. Jelikož před časem náhle onemocněl, nemůže vykonávat funkci ředitele, a proto se rozhodl, že divadlo předá během následující sezony svému nástupci. Je nutné říci, že odvedl během čtvrtstoletí působení v divadle spousty práce, která má své výsledky – Klicperovo divadlo je na vrcholu.

Kolem jeho odchodu se však rozjelo poměrně absurdní divadlo. Radní Lenka Jaklová se pro Českou televizi vyjádřila, že existují politické tlaky, aby ředitel odstoupil. Na jeho místo se prý tlačí náměstkyně, která ho nyní zastupuje. Ta se o toto místo však nikdy nezajímala. Nakonec se v otevřeném dopise ozvali i herci, kteří postup radní za křivé obvinění kritizují a tato věc prý může divadlo před veřejností poškodit.

Důležité nyní je, aby se ředitel Zeman postupně uzdravil a poté se nakonec i rozhodne, kdo Klicperovo divadlo bude vést, zda opravdu odejde, případně, kdo ho ve výběrovém řízení na tento post nahradí.

O tom, jak jsou představení úspěšná dokládají i zaplněná hlediště. Nejúspěšnější hrou posledních let je Koule, představení jsou neustále vyprodaná. V hlavní roli zde figuruje skvělá Pavla Tomicová. Umělecký šéf David Drábek si připravil na následující týdny ještě tři premiérová představení.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 616

  3 020

  2 612

  332


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí