Přidat na Seznam.czU Plačic a Kuklen začne růst od března D11

13. února 2014 7:12. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, D11, DOPRAVA

Křižovatka D11 u Kuklen

Pravděpodobně již v březnu se vrhnou stavbaři na část 4 kilometrového úseku D11 Osičky – Hradec Králové. Tato trasa je rozvržena na 4 etapy. První z nich Osičky – přemostění žel. trati směr Praha je již dokončená, ale není zprovozněná, pouze zakonzervovaná. Druhá etapa je samotné přemostění železniční trati a cesty na Vlčkovice. Na tuto část je vydáno platné stavební povolení. Nejproblematičtější bude třetí etapa, jelikož se jedná o úsek z dosud nevypořádaným pozemkem. Jedná se zhruba o 400 metrů. Čtvrtá etapa je pak od tohoto pozemku až na mimoúrovňovou křižovatku u Kuklen, kde je vydáno stavební povolení.

Výstavba by měla odstartovat buď březnu, nebo v některém z jarních měsíců u dvou úseků, které mají vydáno stavební povolení. Pokud půjde vše podle plánu, což se většinou u podobných staveb nestává, je předpoklad, že se dálnice D11 do Kuklen zprovozní v prosinci 2015. Záležet bude také na úkonech s dosud nevypořádaným pozemkem sestry farmářky Havránkové.

Mimoúrovňová křižovatka u Kuklen bude ve tvaru trojlístku. Pokračování D11 do Smiřic a Jaroměře je v přípravě a aktuálně probíhá výkup pozemků. Z celkového počtu 462 vlastníků jsou dosud vykoupeny pozemky od zhruba 400 z nich, nejvíce výkupů je zajištěno na části Hradec Králové – Plotiště nad Labem. Zde se usiluje o získání stavebního povolení pro tuto část. Hledají se také úspory v rámci trasy na Smiřice. Byl zjednodušen návrh mimoúrovňové křižovatky u Plotiště se silnicí R35. Další sjezd potom bude u Smiřic, o kousek dál se poblíž Černožic dálnice napojí na stávající silnici k Jaroměři.

Část dálnice D11 mezi Kukleny a Plotištěm by se mohla začít stavět v letech 2015-2016.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí