Přidat na Seznam.czPark Malšovice z výšky

Do ankety umístěné během února na našich stránkách hlasovalo celkem 283 čtenářů. Otázka zněla: Jste příznivcem nebo odpůrcem projektu Park Malšovice tj. nového fotbalového stadionu, obchodně-společenského centra a volnočasového parku? 30 procent čtenářů hlasovalo proti projektu a 70 procent mu naopak vyjadřuje podporu, to je poměrně dobrý základ. V polovině února zveřejnil náměstek pro rozvoj města a investice Jindřich Vedlich na své stránce nové vizualizace projektu Park Malšovice. Jsou zde jak pohledy z výšky viz. přiložený obrázek z ptačí perspektivy, tak také z profilu.

Komplexu kde vznikne obchodně-společenské centrum, fotbalová aréna s kapacitou 12.096 míst, volnočasový park s dětským hřištěm, hřištěm pro pétanque, lezeckou stěnou a zálivem pro skatepark, vyjádřilo podporu 70 % čtenářů.

Ten se řadí svoji velikostí mezi největší příležitosti města za několik posledních desítek let. Měl by nabídnout zhruba 2 tisíce pracovních míst. Každý nemůže být v Hradci bankéřem a nová pracovní místa tak podpoří zaměstnanost určitých skupin obyvatel.

Hradecké poměry tak trochu připomínají Brno, o které má zájem Amazon a mělo by zde vzniknout také 2 tisíce pracovních míst. K brněnskému problému se vyjádřil před časem prezident České republiky Miloš Zeman.

„Já zamítnu investici, která mi přinese 2 tisíce pracovních míst, a obloukem se vrátím k tomu ponižování lidské důstojnosti, k tomu sociálnímu aspektu nezaměstnanosti. To rozhodnutí je pitomé. Právě z těchto důvodů,“ řekl Miloš Zeman k investici Amazonu. Ještě v roce 2008 byla na Hradecku nezaměstnanost 3,4 procenta, dnes to je 7,5 procent.

Fanoušci fotbalového klubu jsou z průtahů celého projektu značně unaveni, někteří se bohužel nové arény už nedočkali, jiní stále doufají. Tady jsou slova předsedy občanského sdružení Votroci 2000.

„Místo abychom byli rádi, že vznikne v Hradci Králové nová moderní nadčasová stavba a oslavovali ji, tak stále odpůrci stavby masírují veřejnost poplašnými zprávami a bludy. Takové argumentace jsou léta zbraněmi party v čele se zastupitelem Zárubou a Hanouskem ze strany Změna pro Hradec (Strana zelených). Odpůrci neustále dokola stejnými odvoláními zatěžují úřady. Všechno záměrně zdržují. V Hradci Králové se za 20 let zlikvidovalo přes 2.000 pracovních míst, investice za miliardy korun a další blokují. Investoři a developeři odešli. Ty peníze a investice už sem nikdo nevrátí a počet obyvatel klesá. Za posledních 20 let se odstěhovalo z Hradce 7 tisíc obyvatel. To není moc dobrá vizitka pro město a metropoli jakou by většina obyvatel z Hradce Králové chtěla mít. Za chvíli nebudeme mít tímto způsobem ani 90.000 obyvatel. Věřím těm, kteří mají rádi moderní architekturu a chtějí bydlet ve městě. A ne na vesnici, kterou se svým přístupem ke všemu novému snaží léta tato parta odpůrců z Hradce Králové udělat,“ říká Jan Kotouček, občan Hradce Králové a předseda občanského sdružení Votroci 2000.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí