Přidat na Seznam.cz  

Hradecký Mountfield

V pátek ve Vítkovicích a v neděli doma se Spartou. Takový start čeká na hokejisty hradeckého Mountfieldu. Loni se jim podařilo překvapit celou hokejovou obec a stali se černým koněm extraligy. Podaří se jim to i letos? V přípravě příliš nezářili, loni také ne, ale start soutěže jim vyšel a pohybovali se hned na druhém místě za Spartou. V play-off narazili na pozdějšího mistra ze Zlína. Během léta se vnitřek zimního stadionu vymódil a na fanoušky tak čeká poměrně novější aréna. Obměnou prošel i hráčský kádr. A teď pozor, důležité datum je 19. září, do Hradce totiž přijedou Pardubáci. Derby jako hrom!

Několik desítek hodin před startem nového ročníku Tipsport extraligy představil klub Mountfield HK svoje dresy pro nadcházející sezonu. Oproti loňské variantě došlo jen k drobným změnám, z dresů zmizel vodorovný pruh a naopak přibyla kontrastní barva po spodním obvodu a pod rukama. Nově budou hráči také nosit na přední části ramen své číslo.

Nové dresy Mountfieldu HK | foto: Mountfield HK

„Náš klub je finančně stabilizovaný, po skončení sezony a v průběhu léta jsme představili celou řadu posil jako Pospíšila, Slováka, Skokana, Vašíčka, Piegla, Kopty, Kukumberga, Valcourta, Troligy nebo Beránka plně v souladu s představami trenéra Draisaitla,“ řekl nedávno prezident klubu Miroslav Schön.

Hradec posílil hned na několika místech, přes léto opravil zimní stadion a připojil také juniorský tým k Mountfieldu.

„S ohledem na výše uvedená fakta by bylo alibistické jako cíl stanovit pouze přímý postup do čtvrtfinále. Naše ambice pro sezónu 2014/15 musí být jednoznačně vyšší. Je to minimálně účast v semifinále a zisk jedné z medailí. A přiznávám, že bych se nerad spokojil s bronzovou,“ konstatuje prezident klubu.

K rekonstrukci zimního stadionu se váže několik novinek. Střídačky budou od letošní sezony prohozeny, tím pádem bude hostující brankář chytat dvě třetiny pod hradeckým kotlem. Dále došlo ke snížení ledové plochy z důvodu rekonstrukce o 15 cm, tím by měl být i lepší výhled na hokej. Plexiskla na mantinelech nahradila tvrzená skla.

Rekonstrukcí prošlo i osvětlení, které bylo zastaralé a nevyhovovalo ani televizním přenosům. Nová světla jsou doplněna o vychytávky, které umožňují například promítání log na ledovou plochu.

V dohledné době se plánuje také modernizace kostky, která visí nad ledovou plochou. Ta by měla získat nové LED panely, aby se zvýšila kvalita promítaného obrazu. Čeká se ještě na odvlhčení haly, které se nestihlo zrealizovat do začátku soutěže.

„Po rekonstrukci byla stanovena nová kapacita haly, která činí 6890 osob, z čehož na sezení připadá 3655 míst včetně sky-boxů a na stání 3235 míst,“ říká generální manažer Aleš Kmoníček.

Kapacita hokejové arény se tak po přepočítání a s ohledem na bezpečnostní normy snížila z původních 7.700 míst na 6.890 míst z čehož někteří fanoušci moc nadšení nejsou. Alespoň bude třeba vícekrát vyprodáno, loni to bylo zhruba čtyřikrát.

Nově také na Mountfield HK čekají v extralize nováčci Mladá Boleslav a Olomouc. Kapitánem pro následující sezonu bude opět hradecké eso Jiří Šimánek. Střelec 27 gólů a 20 asistencí v sezoně 2013/2014.

PRVNÍ 3 DOMÁCÍ UTKÁNÍ:

12. ZÁŘÍ / 17:30 / SPARTA PRAHA
19. ZÁŘÍ / 18:20 / PARDUBICE / ZÁPAS ODVYSÍLÁ ČT SPORT
26. ZÁŘÍ / 18:00 / LITVÍNOV


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Chyběli jsme vám tady? 🔥🧯Hasičské novinky už i z Královéhradeckého kraje! @hkregion
  RT : Česká poštovna Anežka na Sněžce je prázdná! Nejvýše položená budova ČR je od neděle prázdná a zabezpečená proti sil…
  Festival hlásí na letošní nadupaný ročník RFP 2020 vyprodáno! Fanoušci vykoupili všechny vstupenky b…
  RT : Ladislav Škorpil byl včera (naprosto zaslouženě) uveden do Síně slávy Unie profesionálních trenérů. Gratulujeme! 👏…
  K novému parkovišti u fakultní nemocnice, které bylo realizováno za 3 měsíce, připravuje Hradec semafory na křižova…
  RT : Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka…
  Hasiči v Královéhradeckém kraji evidovali do půl páté odpoledne 270 událostí. V Hradci zasahovali u popadaných větv…

  10.940

  1.304

  1.186


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU