Přidat na Seznam.cz  

Magistrát města

Čtyři roky vládnoucí koalice se chýlí ke konci a volby jsou prakticky za rohem. Je tak čas bilancovat, co se povedlo, nepovedlo a jak se hradecké radnici všeobecně dařilo. Během čtyř let se podařilo zrealizovat poměrně velké množství projektů, což je velké plus, zlepšila se také komunikace radnice s občany, avšak atmosféra ve městě měla k ideálu daleko. Během čtyř let město rozdělila nejvíce stavba nového fotbalového stadionu a obchodního centra na dva tábory. Developer město opustil, ale nevyřešené otázky mezi lidmi zůstávají. Navíc je už dnes jasné, že si nový stadion město postaví nakonec samo.

CO SE POVEDLO:

Mezi nejoceňovanější rekonstrukce se řadí právem Šimkovy sady, do kterých se vrátil život. Lidé sem rádi chodí na procházky, pro děti jsou zde dětská hřiště, vodní plochy jsou udržované, tak jako parkové úpravy, jen aby to vydrželo i nadále. Tato rekonstrukce se povedla.

Podařené jsou také Jižní terasy dokončené v roce 2011 s altánkem, potůčkem vody, pnoucími květinami a příjemným prostředím na jižním svahu historického jádra Hradce.

Mezi další stavby, které se lidem líbí patří také areál Bavlna s tribunou a zázemím pro mládež, dále lávka přes Orlici, která je účelná, pařížské náplavky podél Labe, cyklodům pro kola na Riegrově náměstí i sportovní areály Slavie a Farářství.

CO SE NEPOVEDLO:

Mezi nejdiskutovanější stavby patří rekonstrukce nám. 28. října a přilehlých ulic Dukelská a S. K. Neumanna. Výsledná podoba budí mezi obyvateli velké rozpaky. Ulice S. K. Neumanna už si také vysloužila kvůli vzhledu lamp přezdívku Šibeniční třída. Zkraje po instalaci bylo jejich světlo tak utlumené, že se po setmění ulice ponořila do tmy.

I zde se však najde několik plusů, například cesty i silnice jsou v jedné rovině, nejlépe vypadá prostředí u Atria, kde je také zajímavě řešená zastávka MHD.

CO SE NESTIHLO:

Mezi velké dluhy patří stále rekonstrukce Velkého náměstí. To je turistická ostuda. Dále se nepodařilo postavit stadion a je velkou otázkou, zda se i kvůli tomu, že si stadion bude stavět město samo, stihne postavit do dalších čtyř let něco fotbalově hezkého.

V dalších letech budou patřit mezi prioritní projekty především rekonstrukce Velkého náměstí, pokračování Benešovy třídy, rekonstrukce třídy Karla IV., úpravy křižovatky Mileta, výstavba stadionu a další menší investice města.

PROBLÉMY MĚSTA:

Oproti předchozím rokům je zde pozorovaný nárůst drobné kriminality a neklidu v centru města. Také malá podpora individuální výstavby rodinných domů i podpora bydlení obecně, chybějící průmyslová zóna např. pro high-tech průmysl i málo dynamická a pomalá MHD, která dostatečně nereaguje na rozvoj města. Dále pak nárůst automobilové dopravy, který je ovlivněn z části i z důvodu jiných tras dopravců kvůli rekonstrukci D1 a nedokončené silnici R35, která později odvede většinu tranzitu z Hradce.

PLUSY:

Největším plusem hradecké radnice v uplynulých čtyřech letech je určitě příchod extraligového hokeje, který by bez podpory zastupitelů nebyl možný. Dále se radnice velmi výrazně angažovala v přípravě a pokračování dálnice D11 do Hradce. Dobrým krokem byl i rozchod s firmou ABD a rekonstrukce zimního stadionu z vlastních prostředků. Město také během 4 let navýšilo kapacitu v mateřských školách o 170 míst. V neposlední řadě pak samozřejmě dokončení velkého množství projektů, které mění tvář Hradce. S tím se podařilo čerpat i úspěšně dotace z Evropské unie.

Celkově se dá zhodnotit volební období jako celkem úspěšné, primátor Fink byl správným mužem na správném místě a také náměstci si vedli poměrně dobře. Podle hodnocení našich čtenářů dostala hradecká radnice lepší trojku, známku 2,8. Objevila se tu a tam i nějaká ta pětka, každá druhá známka ale byla dvojka.

STRANY, KTERÉ KANDIDUJÍ V LETOŠNÍCH VOLBÁCH:

ANO 2011
Česká strana sociálně demokratická
DOMA v Hradci
Hradec náš DOMOV
Hradecký demokratický klub
HRADEČTÍ PATRIOTI strana pro sport, zdraví a kulturu
Koalice pro Hradec
Komunistická strana Čech a Moravy
Občanská demokratická strana
Otevřená radnice pro Hradec Králové s Úsvitem přímé demokracie
Starostové a nezávislí pro Hradec Králové (STANhk) – Naše město, naše věc
STRANA SVOBODNÝCH OBČANŮ (SVOBODNÍ)
TOP 09
Volba pro město
Změna pro Hradec a Strana zelených s podporou Pirátů


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Chyběli jsme vám tady? 🔥🧯Hasičské novinky už i z Královéhradeckého kraje! @hkregion
  RT : Česká poštovna Anežka na Sněžce je prázdná! Nejvýše položená budova ČR je od neděle prázdná a zabezpečená proti sil…
  Festival hlásí na letošní nadupaný ročník RFP 2020 vyprodáno! Fanoušci vykoupili všechny vstupenky b…
  RT : Ladislav Škorpil byl včera (naprosto zaslouženě) uveden do Síně slávy Unie profesionálních trenérů. Gratulujeme! 👏…
  K novému parkovišti u fakultní nemocnice, které bylo realizováno za 3 měsíce, připravuje Hradec semafory na křižova…
  RT : Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka…
  Hasiči v Královéhradeckém kraji evidovali do půl páté odpoledne 270 událostí. V Hradci zasahovali u popadaných větv…

  10.940

  1.304

  1.186


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU