Přidat na Seznam.cz  

Fotbalová lízátka

Fotbalistům Hradce se herně nedaří. V dnešním zápase podlehli Jablonci 0:2 a jsou na sestupové příčce. Bohužel je patrné, že tým nemá zřejmě takovou výkonnost, aby mohl bojovat o lepší umístění. Zatím je předčasné mluvit o druhé lize, ale pokud bude Hradec pokračovat v podobně chaoticky vedené hře, je na nejlepší cestě dostat se tam. Vysvobozením by mohl být snad jen návrat kanonýra Davida Vaněčka. „Odpovědnost za výsledky beru na sebe. Pokud inkasujeme ve třech zápasech osm branek, těžko můžeme pomýšlet na nějaké body. Je potřeba si říct s chladnou hlavou, co bude pro mužstvo nejlepší,“ řekl po zápase trenér Luboš Prokopec.

Nejlepší zápasy mužstvo odehrálo se Slováckem, s Mladou Boleslaví a Teplicemi. Po reprezentační pauze jakoby nastoupila ale úplně jiná jedenáctka. Vše začalo katastrofálním výkonem proti poslední Jihlavě, nepovedeným zápasem na Spartě a hra se nezlepšila ani proti Jablonci.

Kombinace vázne, šancí je jako šafránu a jen dvě střely na branku. Nikdo se nepokusí vystřelit ze střední vzdálenosti, hráči postávají většinou za protihráči, nechodí si pro míče, domluvené signály po rozích nefungují a soupeř jde naopak do rychlého protiútoku. Chybí hlavně pohyb, bojovnost, rychlá přihrávka a o gólovém zakončení ani nemluvě. Hradec dal jen 4 góly a střelecky je tak nejhorší v lize. Přitom v prvních kolech hráli Votroci opravdu pěkný fotbal plný šancí a soupeře přehrávali.

„Jablonec byl lepší ve všech činnostech. Přečkali jsme se štěstím první poločas a v tom druhém jsme lacině dostali první gól a následně druhou branku. V tom momentu už o výsledku bylo prakticky rozhodnuto,“ dodal notně zklamaný trenér Prokopec.

Otázkou je, co trenér myslel poslední větou „je potřeba si říct s chladnou hlavou, co bude pro mužstvo nejlepší“. Poslední šanci by mohl dostat zřejmě příští týden venku s Příbramí a poté následuje další reprezentační pauza. Dá se tak tušit, že se možná schyluje k výměně trenéra, pokud neuspokojivé výsledky budou pokračovat.

Trenér Prokopec vytáhl Hradec z krize a ve druhé lize s ním po roce postoupil do první ligy. To je nutné velmi ocenit. Pokud však výsledky nyní nepřicházejí, bude to chtít se poohlédnout po někom jiném, dokud je čas. První třetina ligy se blíží ke svému konci a před dvěma lety s trenérem Plíškem bylo na jaře už pozdě.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Zrekonstruovaná budova Muzea východních Čech se po dvou letech otevře veřejnosti. Na návštěvníky čeká od 1. listopa…
  Na letišti v Hradci došlo v úterý večer k letecké nehodě vrtulníku. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Instru…
  V roce 2020 bude Hradec investovat do dvou středně velkých projektů - půjde o novou tělocvičnou halu na Pouchově, k…
  Obchodní centrum Atrium v centru města prochází v Hradci přestavbou starší budovy OD Tesco z poloviny 70. let 20. s…
  První etapa centrály ČSOB v Hradci je hotová. Nyní se objeví nad terénem železobetonový skelet, do léta přibudou ko…

  9.762

  1.228

  1.102


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ