Přidat na Seznam.cz  

Maskot Mounty

Hokejisté hradeckého Mountfieldu se loučí. Sezona 2014/2015 skončila. Tým se po základní části umístil na 5. místě a postoupil přímo do čtvrtfinále play-off. Série se Spartou ovšem dopadla krutě, Hradec prohrál všechny 4 zápasy. Na play-off se všichni moc těšili a na Spartu si tým hodně věřil. Série byla až na první zápas velmi vyrovnaná. Sparta dala většinu branek jen z přesilovek, i díky někdy až úzkostlivě posuzovaným faulům rozhodčími. Hradec tak doháněl několikrát gólové manko, někdy scházelo už jen to hokejové štěstí. Další extraligové buly bude na programu zhruba v polovině září.

Nyní je na čase zhodnotit uplynulou sezonu. Otázkou je, jak ji bude hodnotit vedení klubu, pro předsedu představenstva Miroslava Schöna by byla velmi úspěšná tehdy, pokud by tým postoupil do semifinále. Po zápase se o konci sezony rozpovídal pro klubový web i Jaroslav Kudrna.

„Sice jsme skončili po základní části pátí a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále, ale jak jsem říkal před play-off, že to dopadlo super, tak tohle je kruté. Možná bych to tedy přehodnotil na to, že až tak dobrá uplynulá sezóna nebyla. Hodnotím ji podle toho, jaký je konec, jestli je aspoň trošku důstojný, a to letos nebyl,“ vyjádřil se Kudrna.

Fanoušci jsou z tak rychlého finiše v play-off samozřejmě smutní, tak brzký konec sezony přeci jen nikdo neočekával. Pro mnoho z nich jsou však Mistři. Rozhodně nelze brát sezonu jako neúspěšnou, tým skončil na krásném 5. místě jako v loňském roce a v derby vyzrál třikrát nad Pardubicemi. Proti Spartě to bohužel nyní nevyšlo, příští už 3. dějství, které začne v polovině září bude určitě ještě úspěšnější.

„Vyřazení 0:4 na zápasy je krutý výsledek. První zápas byl z naší strany skoro až přátelák, probrali jsme se druhým zápasem, jenže celou sérii jsme jen dotahovali. Podle mého byla Sparta o ten pověstný krůček lepší. Soupeř nás školil v přesilových hrách, a ty rozhodly celou sérii,“ dodal Kudrna.

Cestu na stadion si v letošní sezoně našlo 134.366 fanoušků, o 4675 méně než v předchozí sezoně. V té loňské odehrál Mountfield o jeden zápas díky vyrovnanému čtvrtfinále se Zlínem doma navíc. Na zápasy přišlo v průměru na stadion 4799 diváků. Nejvíce na derby proti Pardubicím, to bylo dvakrát vyprodáno.

„Je to hrozný, začne se trénovat zase na suchu a nikoho konec sezony netěší. Začínáme další sezonu. Každá prohra bolí, ale je třeba se z ní poučit a jít zase dál. Škoda jen, že jsme si nemohli s fanoušky, kteří nás skvěle podporovali, zařvat na konci po vítězném utkání,“ prozradil kapitán Jiří Šimánek.

„V průběhu série jsme se zlepšovali. Nakonec se malinko větší individuální kvalita Sparty projevila. Mrzí mě hlavně první zápas. Kdybychom tam hráli třeba podobně jako dneska, možná bychom si z Prahy mohli přivézt bod a dalo by se s tím dělat malinko víc. Nicméně Sparta byla dobře připravená a sérii zaslouženě vyhrála,“ dodal po zápase trenér Peter Draisaitl.

Hradci tak nezbývá než se dívat do budoucna a jak se říká, do třetice všeho dobrého. Nyní je čas na odpočinek a jak bude vypadat následující sezona se teprve ukáže. Zda se do extraligy probojují například České Budějovice a Chomutov, nebo se rozšíří o dva týmy ze Slovenska – Slovan Bratislava a Košice. Dále pak, kteří hráči kádr opustí a jiní naopak přijdou.

Jisté je však jedno, maskota Mountyho uvidíme skotačit v aréně i další sezony.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Na trati 020 z Hradce do Chocně je v úseku Třebechovice-Týniště zastavena doprava z důvodu střetu vlaku s osobou na…
  Minulost a současnost Hradce v koláži jedné fotky. V 80. letech probíhala výstavba Moravského Předměstí, největšího…
  Vysokorychlostní tratě jsou zatím v ČR hudbou budoucnosti, u D11 za Prahou začíná teprve zaměřování geodety. V rámc…
  Ke stávce učitelů se ve středu připojí uzavřením 3 hradecké základní školy - Bezručova, SNP a Štefánikova. Také obc…
  16. 11. si HK připomene 30 let od sametové revoluce. Dojde k odhalení desky při pojmenování piazzetty kampusu na ná…

  9.820

  1.240

  1.116


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ