Přidat na Seznam.czJako Kobra 11. Policie pronásledovala šílence, jel přes 200 km/h

6. února 2016 16:55. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, KRIMI

Hradecká Kobra 11 / Foto: Policie ČR

Před týdnem odpoledne se běžná silniční kontrola změnila pro dálniční policisty v mžiku v dramatické pronásledování. 23 letý polský řidič nebezpečnou a velmi riskantní jízdou ohrožoval všechny účastníky silničního provozu. Jak posléze zjistili, ujížděl před policisty proto, že pod vlivem pervitinu řídil auto, které odcizil v Německu. Muže dopadli u Bláhovky.

Hlídku policistů, kteří dohlíželi nad provozem na královéhradeckém úseku dálnice D11, předjel vysokou rychlostí ve směru z Prahy na Hradec Králové. Policisté se za použití výstražného světelného a zvukového znamení rozhodli řidiče stříbrné Audi A6 s německou registrační značkou zastavit a zkontrolovat.

Ten na výzvu nereagoval, ještě více sešlápl plyn a začal ujíždět. Místy se řítil, podle své pozdější výpovědi, i rychlostí překračující 200 km/hod. Od 84. kilometru ujížděl riskantní vysokou rychlostí, sjel na posledním sjezdu dálnice a pokračoval po silnici č. 333 a 324 přes Plačice, kde se jeho rychlost pohybovala kolem 120 km/h., až přes světelnou křižovatku ulic Kutnohorská a Pražská, kde nezvládl levotočivou zatáčku a havaroval.

Jen díky velkému štěstí nezpůsobil během šílené jízdy žádnou jinou nehodu. Předjížděl na plné čáře, kličkoval mezi protijedoucími auty a poslední frekventovanou křižovatku projel na červenou. Při pokusech předjetí a zastavení hlídkou policistů se snažil dálničního Superba vytlačovat ze silnice.

U Bláhovky nezvládl světelnou křižovatku a při odbočení doleva havaroval do plotu. Před policisty pak začal utíkat. Krátce na to ale skončil na zemi v poutech, nicméně během služebního zákroku ještě kladl aktivní odpor a zakročujícímu policistovi způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření.

„Po zadržení se podrobil jak orientačnímu testu na přítomnost alkoholu v dechu, který byl negativní, tak na přítomnost drog v těle. Ten prokázal, že byl pod vlivem pervitinu,“ sdělila tisková mluvčí Ivana Ježková.

Muž byl následně převezen na policejní služebnu, kde byl ještě tentýž den obviněn ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a krádež. Vzhledem k pozitivnímu výsledku testu na drogy je důvodně podezřelý i ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Kriminalisté případně rozšíří jeho obvinění o tento trestný čin až po obdržení znaleckého zkoumání v oboru toxikologie.

„Z jeho výpovědi je zřejmé, že do Německa přijel s cílem odcizit a do Polska převézt auto, které mělo být určeno k prodeji. Nad ránem nastoupil v Hannoveru do ukradeného Audi A6, dal si dávku pervitinu a vyrazil směrem ČR. Přes Prahu pak pokračoval po dálnici D11 na Hradec Králové. Odsud měl mít namířeno do domovského Polska. Policisté v evidencích zjistili, že v minulosti již byl za stejnou trestnou činnost odsouzen jak v Polsku, tak i v Německu,“ dodává Ježková.

Soudce před pár dny rozhodl o tom, že trestní stíhání obviněného muže bude vedeno vazebně. V případě odsouzení mu hrozí až 6 let za mřížemi.


    SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU