Nové spoty operátora T-Mobile, které běží na televizních obrazovkách, jsou natočené ve vnitřních prostorách Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. Reklama se stihla natočit přes víkend, kdy má knihovna běžně otevřeno jen v sobotu dopoledne. Místo knih si ale knihovna střihla roli prostředí nemocnice a kliniky inovativní péče.
„Nové reklamní spoty jsme točili v Hradci ve zdejší knihovně a stihli jsme to přes víkend,“ uvádí společnost T-Mobile, která má u Aldisu svoje republikové call centrum.
Že se jedná o hradeckou knihovnu je patrné hlavně při pohledu na typická kruhová okna, ta se snad nikde jinde ani nevyskytují. Proto se bílošedé knihovně s kulatými okny říkalo a možná ještě říká poeticky „ementál“.



