Přidat na Seznam.cz  

Mountfield HK se loučí ve čtvrtfinále. Kudrna končí kariéru

Autor ~ LUPI 26. března 2016 | # 1 247 ZHLÉDNUTÍ

Maskot Mounty

Hokejisté Hradce končí svoji cestu extraligovou sezonou 2015/2016 ve čtvrtfinále. S Boleslaví prohráli 2:4 na zápasy. Hradec sice v první hře zvítězil, ale poté následovala série tří porážek v prodloužení a po nájezdech, což čtvrtfinále rozhodlo. Pokud by Hradec vyhrál oba domácí duely po sobě, asi by se série vyvíjela jinak.

Potřetí za sebou tým došel do čtvrtfinále, šéfové Mountfieldu si ale jako letošní cíl stanovili semifinále, to se nenaplnilo. Sezona by se tak dala rozdělit na dvě části, na úspěšnou základní část a neúspěšnou s play-off.

„Sezóna měla podle mě dvě části. Byl jsem spokojený, že jsme uhráli základní část do čtvrtého místa. Pak přišlo zklamání, vypadnutí s Boleslaví. Takže nejprve spokojenost, ve finále totální tragédie. Totální selhání, nezvládli jsme to. Člověk je unavený, frustrovaný, takže zklamání je samozřejmě obrovské,“ řekl po vypadnutí útočník Jaroslav Bednář.

V první sezoně Hradec padl ve čtvrtfinále se Zlínem, pozdějším mistrem. V té druhé prohrál se Spartou 4:0 na zápasy. Letos se zdálo, že s Boleslaví by to konečně mohlo vyjít, i když právě s ní už v základní části neměl Hradec dobré výsledky, daleko přijatelnějším soupeřem by byla třeba Olomouc.

Hradec má velký problém s přesilovkami, které mu vůbec nejdou, přitom v této fázi hry se rozhodují zápasy. Potíže má také s nájezdy. Na těchto bodech musí do příští sezony zapracovat. Bohužel už bez hradecké legendy Jaroslava Kudrny, který po posledním zápase oznámil konec kariéry.

„Myslím si, že Jardu na ledě ještě spatříme. Uvidíme ještě po sezóně, co bude letos, až se mu to rozleží v hlavě. To je kluk, který si těch třináct patnáct gólů zase může příští rok v klidu dát. Rozhodně bych ho neodepisoval. Odpočine si a hlad po hokeji zase mít bude. Doufám,“ dodává Bednář.

Už o tom mluvili i matadoři klubu, že by bylo potřeba na příští sezonu trochu omladit kádr, některé tahouny ponechat a přidat k nim dravé a hlavně rychlé mládí. V některých pasážích byla hra Hradce trochu těžkopádná a hlavně pomalá, málo svižná.

„To je to, co jsem říkal majiteli – omladil bych mužstvo,“ radí majitelům klubu Bednář, jak okysličit mužstvo do další sezony.

Důležité ale je, že se Hradec dokázal prosadit ve třech ze čtyř zápasů proti Pardubicím, to je to, co fanoušky bude dlouho po sezóně těšit.

„Hokejový klub Mountfield HK upřímně a velice děkuje všem fanouškům, partnerům a příznivcům za úžasnou podporu, které se klubu v sezóně 2015/16 dostávalo. Věříme, že nám zachováte přízeň i nadále a uvidíme se zase v létě na značkách,“ posílá vzkaz vedení klubu svým fanouškům.

„Led mi bude určitě chybět, takže se budu muset jít občas sklouznout. Už to ale nebude ten tým, ta atmosféra, ta kabina. Bude to určitě náročné. Všichni jednou musíme skončit a já jsem rád, že jsem mohl svou kariéru natáhnout do čtyřiceti s podporou rodiny a manželky tady v Hradci,“ říká na závěr čtyřicetiletý Jaroslav Kudrna, který teď má sice hokeje plné zuby, ale jak říká, časem přijde hlad.

Do Fortuna Arény letos zavítalo 157.393 fanoušků, třikrát byla hala vyprodaná, z toho dvakrát na derby a jednou proti Kometě Brno v závěru roku 2015.

Extraligová sezóna 2016/2017 odstartuje zhruba v polovině září, předtím se od srpna budou hrát ještě přátelské zápasy.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradecké letiště navštívil letoun Embraer Phenom 300 z kategorie bizjet, který sem zamířil z brněnského letiště. Na…
  RT : Můžemi vysvětlit, co to hezkého vypustili z Veolie do Labe?
  RT : Vzpomínky na budoucnost. "Společně tady můžeme fandit už v roce 2012." Takovou vizi stadiónu slibovala v…
  RT : Hasiči z centrální stanice HK zasahovali včera na Pouchově, kde byla sražena osoba vlakem. Jednotka evakuovala z vl…
  Kometa Neowise předvádí své nebeské představení i nad Hradcem. V jedné linii zároveň je zachycena přímo nad Bílou v…
  RT : Připravte se na zkoušku řidičských nervů při průjezdu . Od 25.7. do 23.8. bude silnici 1/31 v…
  RT : Nového primátora měl na pár dní @_HradecKralove.Na týden si to vyzkoušel (záskok za vedení) náměstek M.Hano…

  11.850

  1.500

  1.252


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU