Přidat na Seznam.czLízátko

Fotbalisté Hradce porazili ve šlágru druhé ligy Znojmo 3:1 a posunuli se na třetí příčku. Zápas vysílala stanice ČT Sport, která pro jaro zařadila vybrané zápasy Fotbalové národní ligy do svého programu. Góly vstřelili Zorvan, z penalty Mareš a Malinský, ten byl také vyhlášen hráčem utkání. Na lízátka si našlo cestu 1261 diváků, kteří viděli nadprůměrný druholigový fotbal.

Čtyři branky, dvě vyloučení, nespočet šancí, tak se v neděli hrálo pod lízátky. Hradec v několika momentech skvělými reflexivními zákroky zachránil Ottmar. Hlavně zkraje zápasu mělo Znojmo dvě vyložené brankové příležitosti po rozích, které Votroci nezvládali.

Ve 27. minutě šel Hradec do vedení když se po nepovedeném rohu znojemských a zvláštního odkopu Krmaše, dostal míč až k volnému Malinskému, který přes celé hřiště pádil k hostující brance a skvělou přihrávkou vybídl Zorvana, který se nemýlil – 1:0.

Nakonec uspělo o deset minut později po rohu i Znojmo, neodkopnutý míč se dostal za vápno k Pokornému a ten dělovkou zavěsil pod břevno a bylo vyrovnáno – 1:1.

O poločase šéf klubu Richard Jukl představil do kamer České televize nekonečnou hradeckou story o stavbě vysněného stadionu.

„Plány jsou jedna věc, ovšem realizace druhá. Jsme ve fázi projektování projektu k územnímu řízení, doufejme, že co nejdříve dosáhneme územního řízení, abychom mohli pokračovat ve stavebním povolení,“ prozradil novinky.

„Projektů bylo už asi hodně, nemá cenu se zabývat tím, co bylo, ale tím co bude a já věřím, že nový bude co nejdříve. Předpokládáme, že ještě rok budeme dělat projekční práce než začneme realizaci stavby. Lízátka zůstanou, neříkám, že v této podobě, ale tvarově určitě. Jinak se stadion zbourá a postaví se úplně nový, doufám, že tady z toho stadionu nezbude vůbec nic,“ dodal závěrem pro kamery ČT Richard Jukl.

Druhý poločas začal poněkud rudě. Marek Plašil se na hřišti ani neohřál a ve 48. minutě dostal druhou žlutou a zápas pro něj skončil. Hradec hrál v deseti.

Zatímco se očekával tlak Znojma, to naopak polevilo a do tlaku se dostali Votroci.

„Jak jsme začali hrát proti deseti hráčům, přestali jsme být aktivní. Kdyby to šlo, vystřídal bych je všechny, mysleli jsme si, že se Hradec porazí sám, neběhali jsme, bylo to o ničem,“ řekl trenér Znojma Radim Kučera.

Hradec přidal a v 68. minutě se krásným obloučkem trefil Malinský. To že se míč dostal do sítě překvapilo všechny i samotného hráče, pro kterého to byla druhá branka v sezoně.

V závěru zápasu to už byla pěkná bramboračka. Rozhodčí sice občas kazil na obě strany, a i když Hradci upřel jednu penaltu, nakonec se ji Votroci přece jen dočkali.

Úplně ke konci zápasu náznakem atakoval Pázler hostujícího brankáře, který ho pak po odehrání míče úmyslně nakopl a uviděl červenou, kopala se penalta. Do branky se postavil hráč z pole a Mareš proměnil. Hradec tak zvítězil ve vypjatém zápase 3:1.

Před penaltou se v závěru zápasu zranil ještě brankář Ottmar, jde o zranění ruky.

„Jsme šťastný a všichni by dneska měli být na kluky hrdý. Nevím jestli to bylo tím vyloučením, ale kluci se pak obrovsky zvedli a to co jsme předvedli bylo fakt, fakt dobrý,“ řekl trenér Votroků Bohuslav Pilný.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí