Přidat na Seznam.czNová sezona extraligy! Hradec ztratil vyhraný zápas

10. září 2016 9:01. /Autor ~ REDAKCE / # 3 MIN. / AKTUALITY, MOUNTFIELD HK, SPORT

Maskot Mounty

Novou sezonu extraligy začal Hradec ve velkém stylu, v závěru první třetiny vedl nad Boleslaví už 3:0. Vypadalo to na jasnou záležitost. Pak ale přišla na řadu série nevyužitých přesilovek a rázem se stav proměnil na 4:3 pro Hradec. Ve třetí třetině Boleslav srovnala a v prodloužení vítězným gólem sebrala Hradci dva body. Oplatit vyřazení z loňského play-off, se tak Hradci nepodařilo.

„Vedli jsme jasně 4:1, stačilo dát pátý gól nebo to zavřít. Nevím čím to, ale začali jsme hrát až moc profesorky, a to se nám vymstilo. Asi jsme se uspokojili a chtěli hrát na krásu, a to se nám vymstilo.“ shrnul úvodní prohru Richard Jarůšek.

Na zápas se do Fortuna arény přišlo podívat 4145 diváků. Boleslav je pro Hradce jeden z nejnepříjemnějších soupeřů, i když už to vypadá na vyhraný zápas, protivník se dokáže zvednout a otočit výhru na svoji stranu. Podobný vývoj mělo i play-off, kdy Boleslav několikrát vyhrála na nájezdy nebo právě v prodloužení.

„Rozhodující momenty přišly ve 2. třetině. Měli jsme přesilovku pět na tři, která nebyla sehraná úplně špatně, ale gól jsme nedali. Mohli jsme rozhodnout ještě i v pětiminutové přesilovce. Myslím, že pátá branka by nás hodně přiklonila k vítězství. Boleslav ale oslabení ubránila, což ji dostalo na koně, a nás naopak psychicky trochu srazilo,“ dodal k zápasu trenér Václav Sýkora.

Během přestávky se v klubu událo několik hráčských i realizačních změn. Po skončení minulého ročníku opustil hradecký hokejový klub jeho hlavní trenér Vladimír Kýhos, jenž se přesunul na lavičku Ocelářů Třinec. Jeho pozici zaujal Václav Sýkora, který v loňské sezóně působil v klubu coby konzultant hlavního trenéra. Jeho asistenty jsou nově příchozí Pavel Hynek a hradecká stálice Tomáš Martinec.

Tým během léta 2016 opustilo 9 hráčů – Adam Courchaine (Fehérvár AV19), Antonín Honejsek (PSG Zlín), Brian Ihnačák (Sparta Praha), Tomáš Král (Piráti Chomutov), Adam Svoboda (Kazachstán), Lukáš Vantuch (Bílí Tygři Liberec), Jiří Vašíček (Košice). Do zámoří zamířil po úspěšném draftu Filip Hronek, nové angažmá si hledá Karel Pilař. Peter Frühauf se přesunul z A-týmu do partnerských Litoměřic a také se snaží získat jiné extraligové angažmá.

Mužstvo naopak doplnilo 8 hráčů – Martin Bača (Orli Znojmo), Jindřich Barák (Skalica), Andris Džerinš (Dinamo Riga), Blaž Gregorc (Dynamo Pardubice), Richard Jarůšek (BK Mladá Boleslav), Ryan Potulny (Pelicans Lahti), Patrik Rybár (Piešťany) a Martin Štajnoch (Dynamo Pardubice).

1. května se stal sportovním manažerem klubu bývalý hráč Hradce Králové Jaroslav Kudrna. Ten tvoří mezičlánek mezi generálním manažerem a kabinou A-týmu, řeší každodenní problémy hráčů a realizačního týmu, detailně bude dohlížet na spolupráci s partnerskými Litoměřicemi.

Mezi letošní ambice klubu patří přímý postup do play-off. Mountfield HK by chtěl také v nové sezóně zapojovat do hry ve větším množství mladé hráče. Zároveň byla vytvořena nová koncepce, která počítá v horizontu pěti let s útokem na obsazení nejvyšších pater Tipsport extraligy, a to s výrazným přispěním hradeckých odchovanců.

Od 26. do 31. prosince 2016 se ve švýcarském Davosu koná jubilejní 90. ročník Spengler Cupu, na který byl Mountfield HK pořadatelem turnaje pozván. Zde se ve skupině postaví švýcarskému Luganu a ruskému Jekatěrinburgu, chce uspět a kvalitně reprezentovat hradecký i český hokej.

Velmi pozitivní je skutečnost, že zájem partnerů o hradecký hokej je stále velký a daří se navyšovat jejich počet. Jedním z důkazů je výstavba čtyř nových sky-boxů, které by měly být připraveny do začátku prvního extraligového utkání nového ročníku, tři z nich jsou již prodány. Čtvrtý sky-box bude sloužit pro vedení hostujícího celku. Celkový počet partnerů Mountfieldu HK je přes 200.

Rostoucí zájem o hradecký hokej potvrdili i fanoušci. Pro ročník 2016/17 Tipsport extraligy zaznamenal Mountfield HK nárůst v prodeji permanentních vstupenek oproti minulé sezóně o téměř 20 %.

Následující domácí zápasy sehraje Mountfield proti Karlovým Varům (13. 9. / 18:00), Pardubicím (18. 9. / 17:10 živě na ČT Sport) a v září ještě proti Spartě (27. 9. / 18:00).


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí