Přidat na Seznam.cz  

Hotel Černigov byl dokončen v roce 1975 podle arch. Jana Zídka

Je už zřejmě rozhodnuto, hotel Černigov půjde k zemi. Nahradí ho menší budova hotelu Clarion s administrativním komplexem. Je jen škoda, že nová budova bude menší, do této části města by se hodila nějaká výšková budova, klidně i o několik pater vyšší než byl současný hotel. Ten je vidět z velké dálky a působí určitým způsobem i jako dominanta.

Podle hlasování čtenářů na speciální stránce o projektu RIEGER PLAZA je výsledek zatím celkem jednoznačný – 81 % lidí si přeje hotel zbourat, naopak 29 % je proti.

Hotel Černigov byl dokončen v roce 1975 a pomalu se tak blíží jeho čas do demolice, tu chce společnost zahájit až bude mít všechna povolení pro výstavbu nového komplexu. Nemělo by se tak stát, že v zemi zůstane několik let díra, tak jako v případě výstavby nového administrativního centra Generali na Gočárově třídě. To mělo už dávno stát, ale příprava se zasekla.

Stavba hotelu Černigov podle projektu architekta Jana Zídky byla zahájena v roce 1968, trvala 7 let. Hotel byl slavnostně otevřen v prosinci 1975. V patnácti patrech bylo původně 231 pokojů a 583 lůžek. Obestavěný prostor má 53 700 metrů čtverečných. V roce 2008 Černigov od Amber Hotels získala investiční a developerská skupina CPI.

Předtím než vznikla stavba hotelu Černigov, stávala zde řada domů, tak jako na vedlejších pozemcích v ulici S. K. Neumanna. Budova hotelu byla na tu dobu opravdu moderní stavbou, investor CPI se rozhodl ale současný hotel zbourat, například v Českých Budějovicích podobný hotel Gomel nechal zrekonstruovat.

Hotel nahradí administrativně-hotelový komplex s názvem Rieger Plaza a Clarion hotelem. Bude se jednat o multifunkční blok, kde v parteru podél ulice budou obchody, služby nebo restaurace. V horních patrech kanceláře.

„Urbanistická koncepce návrhu historicky navazuje na blokovou zástavbu, která zde byla až do 60. let 20. století, kdy ustoupila stavbě hotelu Černigov. Výška navrhovaného bloku navazuje na okolní zástavbu. Tvar bloku se přizpůsobuje tvaru hranice pozemku investora a územnímu plánu. Severní a východní strana bloku reaguje na současnou zástavbu (v ulicích Haškova a Kollárova) a vytváří zde klasický uliční profil,“ píše se ve zprávě společnosti CPI.

Nový hotel bude mít 317 lůžek při 162 pokojích. Kongresový sál pojme až 700 osob, budou zde dvě hotelové restaurace, jedna pro hotelové hosty a kongres, druhá pro hosty a veřejnost. K dispozici v posledním patře hotelu bude i wellness a skybar.

Nový 11-patrový hotel Clarion, vpravo administrativní objekt | Vizualizace: Schindler Seko Architects

Počet parkovacích míst uvnitř objektu bude 241. Plocha hotelové části se předpokládá 16.000 m2, administrativní části 14.850 m2 a retailové části cca. 1500 m2.

„Dominantní objekt hotelu s věží, orientovaný směrem do náměstí je vysoký 42,2 metrů a tvoří tak plynulý přechod mezi nízkou zástavbou a dominantou nádražní věže. Nejvyšší část hotelu je navržena uprostřed navrhované zástavby a netvoří tak pohledovou bariéru pro přilehlé budovy. Blok tedy můžeme pomyslně rozdělit na čtyři části, hotelová část a tři části administrativy. Barevné a tvarové řešení fasád bude respektovat toto členění, s gradientem od bílé až do tmavě šedé,“ uvádí společnost CPI.

Pro srovnání výška hotelu Černigov je celkem 50,6 metrů (bez bílé kostky nahoře a černého pláště to je 43,2 metrů) nádražní věže 48,0 metrů, nový hotel v nejvyšším bodě bude mít 42,2 metrů, tedy celkově o 8 metrů méně.

Společnost by ráda zahájila výstavbu v letech 2018/2019, odhadovaná cena investice se odhaduje na více než 1 miliardu korun.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🗻 V zimní přípravě už jsme nejvyšší vrchol zdolali. 😉 Votroci so dnes pořádně hrábli, vystoupali na Sněžku. O 23 km…
  RT : 🏆🇨🇿 Informace ke vstupenkám na finále :
  RT : V Hradci Králové má podle Národního investičního plánu vzniknout plavecký bazén za půl miliardy, sportovní hala za…
  V historickém centru města se na Bílé věži uskutečnil výcvik profesionálních hasičů z Hradce, kteří zde zkoušeli zá…
  IKEA otevře v Hradci v roce 2020 své výdejní místo pro objednávky z e-shopu. Zákazníci si tak budou moct zboží snad…
  V Hradci se má ve čtvrtek 23. ledna otevřít parkoviště u fakultní nemocnice pro 205 vozů, z toho 8 míst bude vyhraz…
  Ještě před týdnem probírali důležitá dopravní témata o kraji na ministerstvu dopravy s ministrem Kremlíke…

  10.604

  1.288

  1.174


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU