Přidat na Seznam.czHradec 2017: Otevře se dálnice a stavba nového stadionu?

2. ledna 2017 0:56. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY

Dálnice D11 směr HK

Nový rok 2017 začal. Co nás čeká a co se v Hradci bude dít, na to se společně podíváme. Dálnice D11 po neuvěřitelných 39 letech od první výstavby u Prahy dorazí až do Hradce Králové. A to bude zatím dlouhá jen 90 km. Slavnostní otevření je naplánováno na srpen 2017. Pokud vše půjde podle plánu, hned v září na ni naváže další etapa výstavby D11 do Smiřic a Jaroměře.

V průběhu léta by se měla rozjet také výstavba D35 v úsecích Opatovice nad Labem – Časy a Časy – Ostrov u Vysokého Mýta. Na jaře chce ŘSD vybrat zhotovitele stavby s cenou dvou úseků za přibližně 10 miliard Kč.

Největší a viditelnou změnou ve městě je v loňském roce dokončení nového obchodního centra a křižovatky Koruna. Celý projekt se připravoval od roku 2007.

V letošním roce přijdou na řadu projekty, které město nestihlo v minulém roce. Mezi novinky pak patří rekonstrukce školského objektu Střezina, výstavba fotbalového stadionu a nové Kliniky Čínské medicíny ve Fakultní nemocnici, možná se začne stavět i lávka přes Labe.

Na řadu přijdou i projekty soukromého sektoru, je ale těžké odhadnout start jejich výstavby. Je také složité tipovat, jestli už v letošním roce dojde ke zbourání hotelu Černigov, je to zhruba 50 na 50.

Obecně větší stavby jako dvoukolejka na Pardubice, křižovatka Mileta apod. přijdou na řadu až v roce 2018.

Mezi největší sportovní akce bude patřit Mistrovství Evropy žen v basketbale 2017, které v červnu hostí Hradec Králové a Praha. Ve městě se budou hrát dvě základní skupiny, do jedné z nich byla nalosována i reprezentace ČR. Zápasy proběhnou ve Fortuna aréně.

Mezi největší hudební akce budou patřit klasiky jako Majáles, Rock for People, Air Festival a Hip Hop Kemp. Na podzim se při svém turné zde zastaví i skupina Kabát.

Z oblíbených akcí, které mají již termín můžeme vybrat třeba březnový ples rádia Černá Hora, dubnový Hradec na bruslích, květnový novinkový Run in Colors, červnové Pivní Rozjímání a v září Slavnosti královny Elišky či CIAF.

Mezi statistické zajímavosti patří i údaje o obyvatelstvu, přesně před 20 lety v roce 1997, byl Hradec ještě naposledy stotisícový, na jeho území žilo 100.099 obyvatel. Zajímavý údaj je pak i ten, že od roku 2007 vzrostl přirozeným přírůstkem počet obyvatel města o 200. Bohužel tento úspěšný stav kazí záporný migrační přírůstek, více lidí se z města odstěhovalo než přistěhovalo (-1047 obyvatel).

Na aktuální data o počtu obyvatel k 31. 12. 2016 nyní čekáme. Bude do článku doplněno později.

K volebním urnám se v letošním roce půjde pravděpodobně v říjnovém termínu, budou se konat volby do Poslanecké sněmovny.

Hradec Králové City přeje Všem našim čtenářům dobrý start do roku 2017 a mnoho osobních, studentských i pracovních úspěchů.

A start se již letos vydařil na jedničku s ohňostrojem takovým, jaký má být. A protože po Novém roce celý kraj i město zasypal vydatný sníh, můžete jít po pár letech zase sáňkovat nebo stavět sněhuláky.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí