Přidat na Seznam.cz  

Dálnice D11 směr HK

Nový rok 2017 začal. Co nás čeká a co se v Hradci bude dít, na to se společně podíváme. Dálnice D11 po neuvěřitelných 39 letech od první výstavby u Prahy dorazí až do Hradce Králové. A to bude zatím dlouhá jen 90 km. Slavnostní otevření je naplánováno na srpen 2017. Pokud vše půjde podle plánu, hned v září na ni naváže další etapa výstavby D11 do Smiřic a Jaroměře.

V průběhu léta by se měla rozjet také výstavba D35 v úsecích Opatovice nad Labem – Časy a Časy – Ostrov u Vysokého Mýta. Na jaře chce ŘSD vybrat zhotovitele stavby s cenou dvou úseků za přibližně 10 miliard Kč.

Největší a viditelnou změnou ve městě je v loňském roce dokončení nového obchodního centra a křižovatky Koruna. Celý projekt se připravoval od roku 2007.

V letošním roce přijdou na řadu projekty, které město nestihlo v minulém roce. Mezi novinky pak patří rekonstrukce školského objektu Střezina, výstavba fotbalového stadionu a nové Kliniky Čínské medicíny ve Fakultní nemocnici, možná se začne stavět i lávka přes Labe.

Na řadu přijdou i projekty soukromého sektoru, je ale těžké odhadnout start jejich výstavby. Je také složité tipovat, jestli už v letošním roce dojde ke zbourání hotelu Černigov, je to zhruba 50 na 50.

Obecně větší stavby jako dvoukolejka na Pardubice, křižovatka Mileta apod. přijdou na řadu až v roce 2018.

Mezi největší sportovní akce bude patřit Mistrovství Evropy žen v basketbale 2017, které v červnu hostí Hradec Králové a Praha. Ve městě se budou hrát dvě základní skupiny, do jedné z nich byla nalosována i reprezentace ČR. Zápasy proběhnou ve Fortuna aréně.

Mezi největší hudební akce budou patřit klasiky jako Majáles, Rock for People, Air Festival a Hip Hop Kemp. Na podzim se při svém turné zde zastaví i skupina Kabát.

Z oblíbených akcí, které mají již termín můžeme vybrat třeba březnový ples rádia Černá Hora, dubnový Hradec na bruslích, květnový novinkový Run in Colors, červnové Pivní Rozjímání a v září Slavnosti královny Elišky či CIAF.

Mezi statistické zajímavosti patří i údaje o obyvatelstvu, přesně před 20 lety v roce 1997, byl Hradec ještě naposledy stotisícový, na jeho území žilo 100.099 obyvatel. Zajímavý údaj je pak i ten, že od roku 2007 vzrostl přirozeným přírůstkem počet obyvatel města o 200. Bohužel tento úspěšný stav kazí záporný migrační přírůstek, více lidí se z města odstěhovalo než přistěhovalo (-1047 obyvatel).

Na aktuální data o počtu obyvatel k 31. 12. 2016 nyní čekáme. Bude do článku doplněno později.

K volebním urnám se v letošním roce půjde pravděpodobně v říjnovém termínu, budou se konat volby do Poslanecké sněmovny.

Hradec Králové City přeje Všem našim čtenářům dobrý start do roku 2017 a mnoho osobních, studentských i pracovních úspěchů.

A start se již letos vydařil na jedničku s ohňostrojem takovým, jaký má být. A protože po Novém roce celý kraj i město zasypal vydatný sníh, můžete jít po pár letech zase sáňkovat nebo stavět sněhuláky.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Poplach kolem koronaviru si už vyzkoušela i Fakultní nemocnice . Izolovali tam 3 pacienty (s…
  Ministerstvo schválilo finance pro novou hradeckou chirurgii. Celková investice je vyčíslena na 2,4 miliardy korun.…
  RT : Bohemian panorama, Hradec Králové ...
  RT : Druhá lávka pro přes Labe! První u KC Aldis ještě nestojí (tendry se nepovedly), ale s ideo…
  Ani Hradec se nevyhnul nákupní panice z obav z koronaviru COVID-19. Obchody jsou v obležení nakupujících, ve vozící…
  RT : S vedením Fakultní nemocnice Hradec Králové jednali , a o plán…
  "Je to strašný, tak tohle je ale úplně hrozný. To jsem snad ještě neviděl, možná v Brně mají něco podobného," řekl…

  11.040

  1.314

  1.194


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU