Přidat na Seznam.czAupark Hradec Králové

Otevření centra v polovině listopadu sice způsobilo částečné zdržení v kolonách, ale jinak je na Gočárově třídě provoz klidný. Snad jen v odpolední špičce zde houstne provoz, ale tak to bylo i dříve. Při několika návštěvách centra bylo vidět, že je tu také poměrně klid, například v pátek kolem šesté večer, zde bylo volných několik stovek míst a volno bylo i uvnitř centra.

Úbytek zákazníků prý zbylá obchodní centra nepocítila. I když se zdá dle vyjádření obchodníků, že se pravděpodobně nákupní síla trochu rozprostřela.

Jeden z obchodníků v Auparku nám potvrdil, že očekávali v centru od otevření poněkud vyšší návštěvnost. Zřejmě všechno souvisí se vším, vjezd do centra je poněkud komplikovaný, závory před parkovacím domem mohou návštěvníky odradit, na problémy s parkováním a výjezdem si stěžovalo více návštěvníků, největším minusem je ale podle reakcí špatně zvolený mix obchodních nájemců, který je skoro stejný jako v jiných centrech. A lidé v Hradci jsou zkrátka zvyklí nakupovat ve Futuru.

Díky stejným obchodům jsou tak ve městě značky zastoupeny duplicitně a ubírají tak místo novým. Nejslabším článkem je sortiment módy v Auparku, kde se obchody shodují takřka většinově, nadstandardní je naopak výběr obuvi a klenotů, pro ty se ale nechodí tak často.

Stejné obchody Auparku a Futuru:

H&M, Terranova, Lindex, Kara, Orsay, New Yorker, Otto Berg, Levis, Hilfiger, Grand Optical, Klenotnictví Jolleo, Klenoty Aurum, Top Time, DM, Fann, Manufaktura, Yves Rocher, iSetos, JRC, Pet Center, Kadeřnictví Klier, O2, Vodafone, Česká spořitelna, Oxalis, CCC, 5D Cinema, McDonalds, KFC, Bageterie Boulevard, Bubbleology, Vegg Go, Lékárna Benu…

Stejné obchody Auparku a ostatních center v Hradci:

Sportisimo, Tescoma, Orion, Bambule, Knihy Dobrovský, Euronics, Marrionaud, Eiffel Optic, On Style, Fruitisimo…

Z popisu vychází, že více než 50 % obchodů je tak už nejméně jednou ve městě zastoupeno.

„Je to tady celkem nic moc, nejsou tady žádný zajímavý obchody, jediný co tady je tak je samé jídlo, jídlo, tedy ne, že by mi to vadilo, ale čekala jsem prostě nějaké dobré obchody,“ řekla Ajá Havelková, známá jako youtuberka Fallenka, v jednom z nedávných vlogů na svém kanále, když centrum navštívila.

Podle reakcí návštěvníků i ohlasů v našich komentářích se tento názor často shoduje, někteří jsou spokojeni, další zase čekali od Auparku víc, lepší značky i obchody.

„Obchodní centrum mne značně zklamalo svou skladbou nájemců, respektive značek a služeb, které nabízí. Značky patří spíše do kategorie B až C brandů. Druhý den po otevření by člověk čekal maximální obsazenost. Nic takového. O pár kilometrů dále, obchodní centrum Futurum totálně nacpané zákazníky, včetně plného parkoviště,“ řekl Adam B. v recenzi k centru.

„Samotné provedení centra je designově velmi povedené a vkusné, škála obchodů je ale poměrně strohá, víceméně nepřináší nic, co by v HK už nebylo a z toho důvodu nejsou v centru k vidění velké davy. Uvidíme, až se obchody obmění po prvotních ziscích z otevření,“ říká Martin B., a podobné názory v recenzích na Googlu značně převažují.

Mezi nové obchody centra v Hradci patří Costa Coffee, Pandora, Muziker, Celio, 4F, Running Sushi Sumo, Café Level a Café Trieste, Yobar, ECCO, Indecor, Le Premier, McPen, My Food Market, Office Shoes, Retro Jeans, Reno, Superdry, Wojas a Stroll.

S expanzí některých značek je to poměrně těžké, některé zatím nechtějí do menších měst a soustředí se pouze na Prahu, případně pak Brno či Ostravu. Obchody jako Zara, Starbucks a podobně lze jen těžko nyní v Hradci očekávat.

Z těch, co jsou i ve srovnatelných městech a mohou zde být to jsou například obchody Marks & Spencer, Cropp, House, Mohito, Sinsay, Pimkie, Benetton, Camaieu, Hervis Sport, Sephora, Nanu-Nana, Flying Tiger, Burger King apod. Značek je samozřejmě více, toto je pouze výběr.

Zatím tak Aupark díky zvolené skladbě obchodů a části neotevřených jednotek tolik neláká, nenabízí bohužel skoro nic navíc, co by mohlo do centra nalákat více zákazníků. Dalším bodem je také absence multikina, alespoň porce 4 kinosálů zde být mohla. Časem se třeba postupně obchody promění.

Na druhou stranu po vizuální stránce se budova velmi povedla, i interiéry jsou pohledné. Místo je velmi fotogenické, hlavně příspěvky na instagramu se plní fotkami z centra a Koruny.

Pokud zauvažujeme do budoucnosti, je dost možné, že se Aupark může i rozšířit a to směrem k hlavnímu nádraží. Stará budova pošty 2 je nevzhledná a její zbourání a rozšíření centra směrem sem by bylo možným využitím prostoru.

Zaznívají také ohlasy, že budova, tedy ta hlavní loď, mohla být přeci jen o několik pater vyšší, v prvotních přípravách se dokonce uvažovalo o 20-patrové budově.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí