Přidat na Seznam.czMountfield přidává v boji o titul. Ohlásil 6 tváří

6. května 2017 15:04. /Autor ~ REDAKCE / # 4 MIN. / EXPRESNĚ

Mountfield HK v první vlně přivítá šestici kvalitních hokejistů s mezinárodními zkušenosti. Z KHL přichází útočníci Petr Koukal a Tomáš Zigo, ze Sparty Praha Lukáš Cingel, k nim se přidá trio obránců – stálice slovenské reprezentace Dominik Graňák, exlitvínovský bojovník Filip Pavlík a slovenský mistr Mislav Rosandič. Pod Bílou věží bude navíc pokračovat Andris Džerinš, ohlásil klub.

I letos se vedení klubu ale s některými hráči rozloučilo, jiné naopak ve svých řadách přivítalo. Nejvýraznější změnou je bezpochyby příchod velezkušeného Petra Koukala. Čtyřiatřicetiletý centr působil posledních pět let v KHL, nyní se rozhodl pro návrat do vlasti – do Hradce Králové, kde podepsal víceletý kontrakt.

V sousedních Pardubicích, kde dříve působil, to vyvolalo poprask. Tamní fanoušci mu nemohou odpustit, že se upsal svému hlavnímu rivalovi. Nabídka Pardubic prý byla ale jen platonická.

„Špičkového centra jsme hledali prakticky poslední dvě sezóny. V loňském roce jsme tuto mezeru zacelili Andrisem a letos jsme chtěli tuto pozici ještě více zkvalitnit. Sázíme na to, že Petr je výborný centr s obrovskými zkušenostmi a pevně věřím, že bude i dalším lídrem do kabiny. I když byl o Petra velký zájem v extralize, vážím si toho, že svoje jméno spoji na další tři sezóny s naším klubem,“ těší generálního manažera Aleše Kmoníčka.

Mezi dalšími forvardy to jsou Lukáš Cingel, který aktuálně bojuje o účast na mistrovství světa za Slovensko, přichází na přestup z pražské Sparty, předtím oblékal dres Lva Praha v KHL. „V tomto týdnu by u nás měl podepsat dvouletou smlouvu,“ prozrazuje generální manažer.

Třetím do útoku je současný slovenský reprezentant pětadvacetiletý Tomáš Zigo, který započal minulou sezónu rovněž v nejkvalitnější evropské soutěži. V jejím průběhu odešel na hostování do Banské Bystrice, s níž získal mistrovský titul. Nyní se přesouvá alespoň na jeden rok pod Bílou věž. „Tomáše jsme sledovali zejména ve finále slovenské extraligy, které odehrál velmi dobře. Jeho velký zájem o působení v našem klubu nás ujistil v rozhodnutí ho angažovat,“ pokračuje Kmoníček.

Stejnou cestu ušel v uplynulé sezóně také dvaadvacetiletý obránce Mislav Rosandič. Rodák ze Záhřebu se slovenským pasem a zkušenostmi z KHL pravidelně reprezentuje našeho východního souseda na mezinárodních akcích. Své kvality a talent bude prokazovat nově v Hradci Králové, s nímž uzavřel spolupráci na dva roky s možností odejít do zahraničí. „Trenéři ho byli s Jardou Kudrnou několikrát sledovat a velmi se jim líbila jeho kreativita, podpora útoku a celková ofenzivní činnost. Na svůj věk hraje velmi dobře, my si od něho slibujeme především zkvalitnění ofenzivní činnosti,“ plánuje generální manažer.

Kromě nich získal Mountfield HK na dvě sezóny také další dva stabilní pilíře do obrany. Třiatřicetiletý Dominik Graňák má nepřeberné množství zkušeností z KHL, Švédska, tuzemska i mezinárodní scény, zúčastnil se celkem jedenácti světových šampionátů.

Šestým do party je důrazný bek Filip Pavlík – mládežnický reprezentant strávil poslední čtyři roky v dresu litvínovské Vervy, s ní také bojoval ve čtvrtfinále proti Východočechům. Nyní bude oblékat jejich dres, a to nadcházející dvě sezóny.

Pozitivní zprávou je také fakt, že v kádru bronzového medailisty bude pokračovat minimálně další rok spolehlivý centr Andris Džerinš.

„Jednání trvala delší dobu, ale všichni jsme rádi, že Andris zůstává. Skvěle zapadl do kabiny a dokázal, že je výborný centr. Pevně věřím, že se mu letos vyhnou zranění a jeho výkony budou ještě na vyšší úrovni,“ přeje si člen představenstva Mountfield HK.

Kromě toho jsou na pořadu dne příchody dalších hráčů – vedení klubu jedná s dalším kvalitním křídlem, které by mělo nahradit odcházející hráče z těchto pozic. Mountfield HK je v kontaktu také se dvěma zahraničními obránci, jeden z nich by měl na východ Čech rovněž zamířit. Ve hře je také příchod gólmana, to je však otázka dalších jednání.

Vzhledem k náročnosti blížící se sezóny, ve které čeká partu okolo kapitána Jaroslava Bednáře spousta náročných utkání v Tipsport extralize, Champions Hockey League a možná i Spengler Cupu, chce Mountfield HK disponovat širším kádrem. Z tohoto důvodu chce přivábit další hráče, kteří by měli zvýšit konkurenci v předních řadách.

„V současné době vedeme jednání o možném příchodu kvalitního křídla a obránce. Nevylučujeme ani příchod dalších hráčů, kteří by náš tým zkvalitnili a rozšířili, abychom co nejlépe mohli zvládnout velkou sportovní zátěž, která nás v letošní sezóně čeká,“ prozrazuje další plány vedení klubu Aleš Kmoníček.

Na odchodu jsou ale útočníci Rastislav Dej, Rudolf Červený, jenž by měl zamířit do KHL či do některé z evropských soutěží, nebo Tomáš Knotek, který chce změnit prostředí a jít do týmu, v němž dostane důležitější roli. Jasno stále není okolo Alexandra Picarda.

V obraně trenéři nemohou počítat s Jakem Newtonem či Stanislavem Dietzem, který projevil zájem odejít z důvodu malého zápasového vytížení a potřeby změnit působiště.

Co se týče brankoviště, do Pardubic odchází na přestup Ondřej Kacetl, který si prostředí Dynama vyzkoušel již v průběhu sezóny v rámci měsíčního hostování.

Z hráčů, kteří hráli střídavě za Hradec Králové a v týmech WSM Ligy, nebudou v družině Václava Sýkory nadále pokračovat Petr Beránek, Martin Bača a Karel Plášil.

Novou smlouvu by naopak měli podepsat Ondřej Kopta, Patrik Miškář, Lukáš Nedvídek a Radek Pilař, na přestup přichází Jan Veselý. Všech pět mladých hráčů by ale mělo působit primárně ve druhé nejvyšší soutěži, stejně jako Štěpán Havránek, jenž má s klubem platný kontrakt. Do Mountfieldu by měli mít vyřízené střídavé starty a záleží především na jejich výkonech, zda se v extraligovém celku ukážou, nebo nikoliv.

S muži se budou připravovat také věkem stále ještě junioři Jaroslav Dvořák, Radim Šalda, ale i další nadějní mladíci, kteří v letošním roce okusili reprezentaci do 18 let. Všichni tito talentovaní hokejisté mají platné kontrakty s klubem.

Otazníky visí nad dalšími působišti Jindřicha Baráka a Aleše Pavlase. Oba by měli působit ve WSM Lize s tím, že bude snahou, aby měli na východ Čech vyřízené střídavé starty.

A-tým se na novou sezónu začne připravovat v pondělí 15. května, kdy se poprvé sejde ve FORTUNA aréně s tím, že mladší hráči budou trénovat již předchozí týden – od 8. května. Reprezentanti se ke kádru připojí později.

Měsíc po startu přípravy – v polovině června – by mělo již téměř kompletní mužstvo odcestovat na soustředění, kde bude polykat tvrdé tréninkové dávky před velice náročnou sezónou.

Ta vypukne na začátku srpna Mountfield Cupem, 24. srpna navíc startuje hokejová Liga mistrů i s hradeckou účastí. Vyloučena není ani účast na Spengler Cupu, o ní by mělo být jasno zřejmě v průběhu měsíce května.

Informace o přestupech, odchodech a změnách v hráčském kádru přinesl klubový web.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí