Přidat na Seznam.cz  

Co čeká Hradec v roce 2018? Pokračování dálnice i stadion

Autor ~ LUPI 2. ledna 2018 | # 4 153 ZHLÉDNUTÍ

HRADEC KRÁLOVÉ – Novoroční ohňostroj přivítal rok 2018. Je tu každoroční přehled toho, co se ve východočeské metropoli letos bude dít. A nebudou to rozhodně malé věci, i když mohlo by být ještě lépe. Stále dva velké projekty jako křižovatka Mileta a Velké náměstí čekají na stole stavebního úřadu v Hořicích na svoji šanci. V rozpočtu jsou naplánovány na roky 2019 a 2020.

Hned zkraje se podíváme na politiku. Kromě lednové volby hlavy státu čekají i na Hradec daleko důležitější volby, a to do zastupitelstva města, obhájí současný primátor Zdeněk Fink svůj post? O tom budou občané rozhodovat ve volbách na podzim.

Pro školáky z Hradecka bude důležitý termín jarních prázdnin, ty letos budou v období 19. – 25. února. Volno je čeká i v pátek 2. února při pololetních prázdninách.

Ze svátků vycházejí vždy dobře Velikonoce s volným pátkem a pondělím, pak také květnové svátky 1. a 8. 5., které budou v úterý. Červenec se svátkově také povedl, 5. a 6. připadá na čtvrtek a pátek. Na podzim už to tak sváteční nebude.

Na jaře začne odložená výstavba dálnice D11 v úseku Smiřice – Jaroměř, o něco později i úsek Hradec Králové – Smiřice. V první polovině roku také dojde k zahájení prací na dálnici D35 z Opatovic na Vysoké Mýto. Pro Hradec klíčová stavba z hlediska tranzitní dopravy a jejího předpokládaného částečného odklonu. Dokončí se kolem let 2021 a 2022.

Během jarních měsíců se dočkají i cyklisté, stavba nové cyklostezky z Třebše do Vysoké nad Labem je připravena na zahájení. Stejně tak i cyklostezka z Pouchova do Piletic, časem se dostane až do Ruseka.

Začne také dlouho připravovaná rekonstrukce Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží, ta potrvá až do konce roku, během této rekonstrukce bude muzeum uzavřeno.

Během roku by měla začít i plnohodnotná výstavba regionálního centra pojišťovny Generali na Gočárově třídě, která se plánuje už od roku 2011.

V létě čeká výkop a výstavba jedné z tribun na nový fotbalový stadion, na který Hradec netrpělivě čeká už bezmála tři desítky let. Lízátka půjdou na čas dolů, místo nich se v novém uspořádání objeví nová a modernizovaná. S novým stadionem všichni věří, že se Votroci z fotbalového podpalubí vytáhnou až na hlavní party na terase parníku.

To fotbalové hřiště na Slavii v Orlické kotlině, několikrát opravované a pokaždé znova, by mělo zkraje roku slavnostně otevřít, snad již definitivně.

V Třebši během roku otevře nový sportovní areál Sportpark Hit, který zde vyrůstá od poloviny roku 2017. Také na Pouchově se mají dočkat výstavby nové sportovní haly, kterou zde nutně potřebují.

Pokračovat mají práce na přístřešcích podchodů, první dva u Tesly a Buzulucké jsou už hotové, následovat je mají ty u zastávek Hotel Garni a na Brně na Moravském Předměstí.

Na Plachtu do obytných čtvrtí začne jezdit nová linka MHD, která má zatím pracovní název č. 21, tuto linku pojedou trolejbusy na bateriový pohon. Trasa bude vedena po Brněnské třídě k zimnímu stadionu, linka obkrouží vnitřní okruh a pojede zpátky na Plachtu.

Výstavba trolejového vedení čeká na obyvatele Pod Strání, tady se poprvé v historii dočkají trolejbusů. Stavba začne v průběhu roku a potrvá 4-5 měsíců. Dají se čekat i úpravy v linkovém vedení některých linek.

Dopravnímu podniku v průběhu roku 2018 dorazí několik trolejbusů, elektrobusů a autobusů.

Na podzim se má podle plánů otevřít nový most přes Orlici ve Svinarech, zahájení prací se očekává na jaře. Hned následující rok by už měla proběhnout slibovaná oprava průtahu Malšovou Lhotou a možná i rekonstrukce cesty ze Svinar do Bělče nad Orlicí.

Ve fakultní nemocnici začne stavba Kliniky čínské medicíny, kterou bude financovat čínský fond CEFC.

V průběhu roku začnou další etapy výstavby z oblasti bytových domů na Plachtě, stejně tak i na Podzámčí a ve Farářství. Dokončí se bytový dům na Pod Strání v Blodkově ulici, stejně tak i Medium Park uprostřed Moravského Předměstí. Nové rodinné a řadové domy začnou růst ve Svobodných Dvorech v lokalitě Pálenecká.

Budou pokračovat i přípravné práce na nových dvoukolejkách do Pardubic a Prahy, Chocně. Ty jsou pro Hradec velmi důležité kvůli kvalitnímu napojení na mezinárodní železniční síť, pokud město nechce zůstat na druhé koleji.

Lávka přes Labe je naplánována v rozpočtu až na rok 2019.

Školáci se přes léto ohřejí a v novém školním roce je uvítají modernizované učebny na většině základních škol. Proběhne i nákladná rekonstrukce ZUŠ Střezina na Slezském Předměstí.

Hotová by letos měla být oprava historického schodiště Bono publico.

Možná už poslední rok v Hradci čeká na hotel Černigov, společnost CPI již před časem uvedla, že by ho v roce 2018, nejpozději 2019 chtěla zbourat. Možná také z centra města zmizí obchodní dům Tesco, jehož budova je na prodej. Zdejší Tesco je ovšem velmi navštěvované.

Hledat ve městě lokalitu pro výstavbu svého hypermarketu bude řetězec Globus. Jak budou vypadat jeho plány se budeme společnosti dotazovat.

Otazník visí nad výstavbou Kauflandu u Milety, společnost FI Development zde srovnala terén, ale s další výstavbou zatím vyčkává, zřejmě čeká na vyřešení křižovatky Mileta. Vyroste zde i větší administrativní komplex.

Rozpočet města na rok 2018 počítá se schodkem ve výši 74 mil. Kč, příjmy se očekávají s částkou 1,926 miliardy Kč a výdaje 2,001 miliardy Kč.

Z festivalového programu se můžete těšit na stálice jako Hradec na bruslích, Hradecký Majáles, běžecký Night Run, Helicopter Show, Cyklomaraton Tour, festival Divadlo evropských regionů, Rock for People, Air Festival, Hip Hop Kemp, letecký CIAF, Slavnosti královny Elišky i Hradecký půlmaraton.

Silničáři z Údržby silnic Královéhradeckého kraje, kteří se starají o silnice 2. a 3. třídy, plánují na Hradecku pro rok 2018 tyto rekonstrukce silnic: II/298 hranice PA kraje (Bělečko) – křiž. s I/11 (Třebechovice) – 1. etapa, II/324 Dolní Přím – Stěžery, II/325 Velký Vřešťov s křiž. I/35 – 1. etapa, most Pamětník v městské části Chlumce nad Cidlinou, III/3089 Smiřice – průtah, most Svinary, III/32736 Chlumec nad Cidlinou – ul.Palackého a II/298 Ledce – Opočno, 2. etapa. Na Novém Hradci je naplánována rekonstrukce ulice Hlavní.

Očekáváme, že nejen tato témata v Hradci, ale i další věci zde nenapsané a třeba i překvapivé, přinese rok 2018.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Letecká záchranná služba v Hradci Králové jako třetí v Evropě začala podávat tzv. plnou univerzální krev pacientům…
  RT : Ty protiptačí sítě na nástupištích na nádraží v Hradci nějak úplně nefungují. Člověk se bojí dolů sednout na lavičk…
  RT : Měl to být v obchod století za 300-400 mil.Kč. ale 1324 ha stát.lesů JZ u města Hradci neprodá.Novel…
  RT : 🤘Rock for People letos proběhne ve změněném formátu 👉ROCK FOR PEOPLE HOME Sérii vystoupení v live jukeboxech, se…
  Na jahodové plantáže🍓v Hradci Králové se brzy vrhnou sběrači. Samosběr začne v agrodružstvu v Pileticích v pondělí…
  RT : Špinavý byznys s nebezpečnými odpady nemá v centru co pohledávat. Špatně uložený odpad, riziko kontaminace…
  Dětský den mohou děti v Hradci oslavit například návštěvou parku Na větvi. Dnešní den mají totiž jednorázový vstup…

  11.694

  1.478

  1.256


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU