Přidat na Seznam.cz  

Fotbalisté zůstávají ve druhé lize. Postup vzal stadion

Autor ~ NOVO 21. května 2018 | # 4 481 ZHLÉDNUTÍ

HRADEC KRÁLOVÉ – I když se fotbalisté Hradce na jaře snažili a předváděli velmi líbivý fotbal plný gólů, postup nebyl prioritou. S tímto stadionem by se v lize snad ani Hradec prezentovat nechtěl. Postup a sestup si Votroci zažili už dvakrát za sebou. Lepší bude začít stavět stadion a poté v plné síle vtrhnout do ligy a ukázat, že černobílý Hradec nebude jen paběrkovat v koutě.

Letošní jaro se výsledkově Hradci oproti podzimu poměrně vydařilo, bojoval do posledních chvil o špičku. Poslední zápasy mu to trochu kazí, prohry doma s Ústím 1:3 a Opavou 1:4, nejsou ničím chlubivým. Od března do začátku května ovšem vyhráli 8 z 10 zápasů s výsledky třeba 2x 4:1, 2x 2:1, 4:0 a 5:1 proti Třinci. Gólů bylo požehnaně a díky nim se střelec Jan Pázler dostal na metu 20 branek.

Je otázkou, jak se podaří udržet kádr na příští sezonu, o některé hráče by mohl být velký zájem. Určitě budou na programu odchody i příchody nových hráčů.

Do příštího ročníku vchází i jedna zásadní změna herního formátu – do ligy postoupí přímo jen první tým. Týmy na druhém a třetím místě budou hrát baráž o postup s týmy na 14. a 15. ligovém místě. Postoupí tak nejméně jeden tým, mohou ale postoupit dva a klidně až tři druholigové týmy.

„Po základní části budou hrát v první lize týmy 1 až 6 jednokolově o titul a další přední umístění. Týmy 7 až 10 o možnost vyzvat 4. či 5. celek nejsilnější skupiny o poslední místo v Evropské lize. A týmy 11 až 16 by čekal opět jednokolový boj o záchranu. Na konci půjde 16. dolů a 14. s 15. celkem odehrají baráže s druhým a třetím mužstvem II. ligy, přičemž její vítěz bude jistým postupujícím. Tento model nabízí druholigovým celkům mnohem větší prostor k průchodnosti do nejvyšší soutěže,“ uvádí k novému modelu Ligová fotbalová asociace.

Hradec si tak příští ročník 2018/2019 zopakuje ve druhé lize, s nadějí, že až uprostřed léta vyběhnou hráči na hřiště, na podzim se za hřiště vydají i stavební stroje. Vše je už předpřipraveno, zbývá vybrat stavební firmu, která ho postaví. Nikdo asi nebude chtít letos se stavbou dále otálet, na podzim se konají komunální volby.

„V podstatě už máme téměř vše připraveno, abychom mohli udělat výběrové řízení na stadion a jeho výstavba mohla začít, což je sen všech nás fotbalových fanoušků,“ komentoval na setkání legend na lízátkách náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Jeho stavbu nesleduje netrpělivě jen Hradec, ale celá republika, podobné problémy při jeho realizaci se totiž, jen tak nevidí. Po skoro 15 projektech, stojí město konečně před zahájením.

Ještě se musí rozhodnout, zda se postaví samotná hlavní západní tribuna, nebo spolu s ní i jedna či obě boční tribuny. Nejlepší variantou by bylo postavit všechny tři tribuny najednou a čtvrtou až s odstupem, to by potěšilo nejvíce i fanoušky a celý klub.

Nově se ve druhé lize ukáže sestupující Brno a ještě někdo z trojice (Ostrava, Karviná, Jihlava), z nižších lig jsou na prvních místech Chrudim a Vltavín (ČFL), Prostějov a Velké Meziříčí (MSFL).


  NASKENUJTE SI JMENOVKU A SLEDUJTE NÁS NA INSTA

  JSME NA FB, MŮŽETE DÁT LIKE I ZANECHAT VZKAZ

  4K TIMELAPSE HRADEC KRÁLOVÉ NA YOUTUBE

  RT : Nechybělo moc...a byl to velký malér!Taky pro kameramana,který stál jen kousek opodál u brány městského letiště v…
  Hradec začne už v červnu budovat inteligentní dopravní systém, staré semafory nahradí nové. Součástí budou i kamery…
  Hradecký náměstek vyhlásil v válku autovrakům.
  Zelené elektrické koloběžky budou jezdit i po Hradci. Společnost hledá pro jejich správu a údržbu po městě…
  Nový kongresový hotel postupně roste u Aldisu místo původních schodů do nebe. Dokončí se ještě letos.
  RT : V jeden velký autosalon se proměnilo městské letiště v @ tam odkládá auta ze závodu v Kvasinách (RK)…
  Automobilka začala na hradeckém letišti skladovat nedokončené automobily. K dokončení chybí čipy.

  13.200

  1.814

  1.400


  #STREAM

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  V HRADCI JE DNES

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU