Přidat na Seznam.cz  

Fotbalisté zůstávají ve druhé lize. Postup vzal stadion

Autor ~ LUPI 21. května 2018 | # 4 213 ZHLÉDNUTÍ

HRADEC KRÁLOVÉ – I když se fotbalisté Hradce na jaře snažili a předváděli velmi líbivý fotbal plný gólů, postup nebyl prioritou. S tímto stadionem by se v lize snad ani Hradec prezentovat nechtěl. Postup a sestup si Votroci zažili už dvakrát za sebou. Lepší bude začít stavět stadion a poté v plné síle vtrhnout do ligy a ukázat, že černobílý Hradec nebude jen paběrkovat v koutě.

Letošní jaro se výsledkově Hradci oproti podzimu poměrně vydařilo, bojoval do posledních chvil o špičku. Poslední zápasy mu to trochu kazí, prohry doma s Ústím 1:3 a Opavou 1:4, nejsou ničím chlubivým. Od března do začátku května ovšem vyhráli 8 z 10 zápasů s výsledky třeba 2x 4:1, 2x 2:1, 4:0 a 5:1 proti Třinci. Gólů bylo požehnaně a díky nim se střelec Jan Pázler dostal na metu 20 branek.

Je otázkou, jak se podaří udržet kádr na příští sezonu, o některé hráče by mohl být velký zájem. Určitě budou na programu odchody i příchody nových hráčů.

Do příštího ročníku vchází i jedna zásadní změna herního formátu – do ligy postoupí přímo jen první tým. Týmy na druhém a třetím místě budou hrát baráž o postup s týmy na 14. a 15. ligovém místě. Postoupí tak nejméně jeden tým, mohou ale postoupit dva a klidně až tři druholigové týmy.

„Po základní části budou hrát v první lize týmy 1 až 6 jednokolově o titul a další přední umístění. Týmy 7 až 10 o možnost vyzvat 4. či 5. celek nejsilnější skupiny o poslední místo v Evropské lize. A týmy 11 až 16 by čekal opět jednokolový boj o záchranu. Na konci půjde 16. dolů a 14. s 15. celkem odehrají baráže s druhým a třetím mužstvem II. ligy, přičemž její vítěz bude jistým postupujícím. Tento model nabízí druholigovým celkům mnohem větší prostor k průchodnosti do nejvyšší soutěže,“ uvádí k novému modelu Ligová fotbalová asociace.

Hradec si tak příští ročník 2018/2019 zopakuje ve druhé lize, s nadějí, že až uprostřed léta vyběhnou hráči na hřiště, na podzim se za hřiště vydají i stavební stroje. Vše je už předpřipraveno, zbývá vybrat stavební firmu, která ho postaví. Nikdo asi nebude chtít letos se stavbou dále otálet, na podzim se konají komunální volby.

„V podstatě už máme téměř vše připraveno, abychom mohli udělat výběrové řízení na stadion a jeho výstavba mohla začít, což je sen všech nás fotbalových fanoušků,“ komentoval na setkání legend na lízátkách náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Jeho stavbu nesleduje netrpělivě jen Hradec, ale celá republika, podobné problémy při jeho realizaci se totiž, jen tak nevidí. Po skoro 15 projektech, stojí město konečně před zahájením.

Ještě se musí rozhodnout, zda se postaví samotná hlavní západní tribuna, nebo spolu s ní i jedna či obě boční tribuny. Nejlepší variantou by bylo postavit všechny tři tribuny najednou a čtvrtou až s odstupem, to by potěšilo nejvíce i fanoušky a celý klub.

Nově se ve druhé lize ukáže sestupující Brno a ještě někdo z trojice (Ostrava, Karviná, Jihlava), z nižších lig jsou na prvních místech Chrudim a Vltavín (ČFL), Prostějov a Velké Meziříčí (MSFL).


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…
  6. června 2020 uplyne 60 let od mistrovského titulu. Výhra 4:0 nad Slovanem Bratislava znamenala, že se Votroci cob…

  11.725

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU