Přidat na Seznam.czUzavírka roku změní dopravu v Hradci. Odklony připraveny

30. června 2018 23:30. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY

Z Brněnské třídy na Palachovu ulici povede jedna z objízdných tras

HRADEC KRÁLOVÉ – Od pondělí 2. července odstartuje velká dopravní rošáda. V okolí Brněnské křižovatky je již vše připraveno na speciální letní provoz. Jsou zde žlutě nakresleny provizorní pruhy, otevřeny středové pásy a na objízdných trasách jsou nainstalovány dočasné semafory. Hlavní práce budou na této křižovatce a okolí trvat přes celé prázdniny, na Sokolské až do konce října.

Důležité je sdělení, že hromadná i nákladní doprava má stavbou projíždět, zatímco osobní automobilovou dopravu čekají objízdné trasy. Uvidíme, jak se to nakonec ukáže v praxi.

Odklony vedou ulicemi Mrštíkova, Štefcova a Náhon, následně Palachovou, Štefánikovou, Zborovskou ulicí a opačně. Na některých místech budou provoz řídit dočasné semafory – viz. například u fakultní nemocnice, Třebši, Náhonu apod. Záleží také na tom, kam řidiči chtějí jet, aby zbytečně neobjížděli půlku Hradce. Vytíží se více i severní část Gočárova okruhu a vnitřní okruh.

Proč se bude opravovat uzel na Brněnské je jasné na první pohled, špatný stav vozovky, hluboké vyjeté koleje a díry v asfaltu. Zdejší lokalita se generálně neopravovala celá léta.

Ředitelství silnic a dálnic se v této oblasti usídlí až do konce října. Hlavní práce proběhnou během léta, kdy doprava není ve městě tak hustá.

Stav uzavírky se bude průběžně měnit podle toho, jak stavbaři budou postupovat. Křižovatka Brněnská by měla být podle plánů bez omezení průjezdná od pondělí 3. září.

Z důvodu rekonstrukce okružní křižovatky Brněnská pojede linka č. 8 přes letní prázdniny ve směru na Terminál HD po objízdné trase. Vynechá zastávky Vysokoškolské koleje a Na kotli ve stejnojmenné ulici. Stavět bude na této zastávce v ulici Náhon.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí