Přidat na Seznam.czŘSD vyhlásilo nové výběrové řízení na D35 z Opatovic

28. srpna 2018 19:54. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, D35, DOPRAVA

D35 u Opatovic

HRADEC KRÁLOVÉ – Ředitelství silnic a dálnic vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy s cílem zahájení výstavby na jaře 2019, aby bylo možné dálnici zprovoznit současně s navazujícím úsekem Časy – Ostrov v celkové délce 27 kilometrů. Původní výběrové řízení bylo v červenci definitivně zrušeno Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

Ředitelství silnic a dálnic rozhodnutí Úřadu respektuje, nicméně s ním nesouhlasí a bude proti němu podávat žalobu k soudu.

Aby ovšem nedošlo k výraznějšímu časovému skluzu výstavby tohoto velmi důležitého úseku dálnice D35, připravilo ŘSD prakticky okamžitě novou veřejnou soutěž. Zadávací řízení bylo zahájeno 20. srpna odesláním oznámení o zahájení veřejné zakázky do Věstníku veřejných zakázek a Úředního věstníku EU.

Otevírání nabídek lze očekávat 29. října 2018. Všechny zákonem předepsané kroky tendru chce ŘSD projít tak, aby stavbu bylo možno začít realizovat hned se začátkem stavební sezóny 2019.

„Ředitelství silnic a dálnic v mezičase mimo jiné dokončí záchranný archeologický výzkum, což umožní zkrátit původní lhůty výstavby o 12 měsíců oproti zrušené soutěži a tím minimalizovat časové ztráty, abychom mohli úsek mezi Opatovicemi nad Labem a Časy zprovoznit současně se sousedním úsekem Časy – Ostrov, což by znamenalo dohromady více než 27 kilometrů nové dálnice,“ konstatoval k novému výběrovému řízení generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Pro Hradec je D35 klíčovou stavbou, očekává se, že po jejím zprovozněním do okolí Vysokého Mýta, bude tranzitní doprava, která městem pouze projíždí, vedena už mimo Hradec po dálnici, hlavně by se mělo ulevit obyvatelům Brněnské třídy a jižní části Gočárova okruhu.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí