Přidat na Seznam.czŠance pro mladé. Město nabízí 46 startovacích bytů

4. září 2018 19:16. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY

Startovací byty na Podzámčí

HRADEC KRÁLOVÉ – Hradecký magistrát pronajme uvolněné startovací byty v ulicích Svatojánská čp. 682 a 683 a Ve Stromovce 718 a 719 v lokalitě Podzámčí. V novém výběrovém řízení je v nabídce 10 bytů o velikosti 1+kk a 36 bytů 2+kk, které jsou zároveň nejžádanější. O byty je vždy velmi vysoký zájem a poptávka tak několikanásobně převyšuje nabídku.

„Žadatelem může být osoba, která k datu podání žádosti nedosáhla věku 32 let, nevlastní byt ani nemá na území města nemovitost určenou k bydlení. Zároveň nesmí být dlužníkem města nebo jím zřízených společností a její příjem dosahuje minimálně 16 500 korun hrubého,“ informoval magistrát.

Žádosti jsou přijímány do 27. září na podatelně magistrátu města nebo poštou. Žádosti nelze podávat e-mailem. Veřejné losování se uskuteční 12. října od 9 hodin ve velkém sále Adalbertina, tady už záleží pouze na tom, jaké budete mít při losování štěstí. Pokud by bylo v nabídce jednou tolik bytů, stále by bylo mnoho těch, kteří neuspějí.

Na webu magistrátu si je nutné stáhnout formulář, jehož počet stažení se v době psání článku blíží ke 300 a ten posléze vyplnit. Nájemné ve startovacích bytech je stanoveno na 45,30 Kč/m2/měsíc. Nájemní smlouva je s úspěšným uchazečem uzavírána na tři roky bez možnosti prodloužení.

Okruh uživatelů není nijak omezen místem bydliště, žadatel tak nemusí mít trvalý pobyt v Hradci Králové a ani zde nemusí pracovat. Všechny podmínky pro účast do výběrového řízení jsou vypsány ve formuláři.

Nájemníci se do svých nově vylosovaných bytů budou postupně stěhovat od začátku listopadu 2018.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 616

  3 020

  2 612

  332


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí