HRADEC KRÁLOVÉ – Obyvatelům Lipek a Labské kotliny přibude nové místo, kde si budou moct nakoupit potraviny. V lokalitě vzniká přestavbou nová prodejna českého maloobchodního řetězce Hruška. V objektu probíhají stavební úpravy pro otevření obchodu. Předtím tady působila prodejna nábytku, která se přestěhovala do nové pobočky ve Farářství.
V rámci rekonstrukce objektu probíhá z východní strany přístavba pro zásobování. Nově zde vznikne prostor příjmového skladu pro zázemí a zásobování prodejny Hruška.
Obchod je umístěn v prostřední linii bytových domů Labské kotliny. V lokalitě je nejbližší prodejna Albertu u Bavlny, která je ale přes rušnou křižovatku, nebo potravin na Ulrichově náměstí, jinak poblíž už další obchod není. Tím se tak obyvatelům naskytne bližší docházková vzdálenost pro rychlý nákup domů. Kdysi tu totiž už podobná prodejna jiného řetězce fungovala.
Pro rohlíky, pečivo, pití a zkrátka všechny potraviny, tak už nebude potřeba nikam kilometry docházet, bude to tady v podstatě pod balkónem.
Pro řetězec to bude v Hradci už osmá prodejna, zbylé se nachází ve Výrobní ulici i s kantýnou, Svinarech, Ruseku, Severní ul., Jungmannově ul., Edvarda Beneše a Františka Halase.
Datum otevření této pobočky zatím nebylo zveřejněno, záleží na postupu prací na přestavbě prodejny.