Přidat na Seznam.cz  

Nová podoba OC ATRIIUM / Foto: Viktoria

HRADEC KRÁLOVÉ – V Hradci se chystá velká proměna retailového trhu, v roce 2019 se obchodní dům Tesco na několik měsíců uzavře, aby mohla vzniknout přeměna do nového obchodního centra se 100 jednotkami, 20 tisíci metry čtverečními a novým názvem OC ATRIIUM, dvě I tam jsou správně. Konkurence to bude především pro nedaleký Aupark, který otevřel v roce 2016.

„V roce 2019 proběhne kompletní rekonstrukce celého OD Tesco, ze kterého bude vybudováno nové moderní čtyřpodlažní obchodní centrum. Z ulice Dukelská bude realizován nový společný vstup pro OD Tesco a sousední OC Atrium a vytvořeno tak jedno velké obchodní centrum ATRIIUM se zhruba 100 jednotkami o rozloze cca 20.000 m2,“ uvádí společnost Viktoria, která oba domy spravuje.

Pro srovnání dnes má Atrium rozlohu necelých 7.000 m2, Aupark 21 tisíc a Futurum 35 tisíc m2, což ho řadí na první příčku, co do velikosti ve východních Čechách.

Předtím patřilo Atrium společnosti Amádeus Real, která ho v roce 2009 vystavěla, jeho kapacita a velikost ale nebyla taková, aby přitáhla známější značky, dříve na tomto místě stála tržnice. OD Tesco pak patřilo britské společnosti Tesco. Oba objekty jsou nyní již v rukou brněnské společnosti Viktoria, která má s objekty smělé plány.

Příští rok tak po zhruba půlroční přestavbě vznikne spojený objekt, ve kterém bude stále Tesco umístěno, zřejmě ale pouze s potravinami v dolní části. Horní část zůstane už pouze pro další nájemce z řad různých obchodů jako pasáž.

Nyní je v Atriu zhruba čtyřicítka obchodů s největšími jednotkami jako Fly Zone Park, Gate, DM, CrossCafé, Deichmann, CCC, Knihy Dobrovský, Takko a Pepco. Po dokončení nové části by tak měl vzrůst jejich počet o dalších 60 nájemců, což je zhruba na velikost Auparku.

Jaké značky se v nových prostorách budou nacházet, je zatím předčasné uvádět, protože se vše teprve připravuje a probíhají jednání s potencionálními zájemci.

Při otázce, které značky v Hradci ještě chybí, a které tu reálně mohou být, čtenáři našeho portálu nejčastěji uvádějí například – Marks & Spencer, Burger King, Cropp, Mango, Subway, House, donedávna také Starbucks, který je už ve Futuru, Flying Tiger, Sinsay, Mohito, Camaieu či Sephora. Z větších objektů je to pak samozřejmě Globus nebo švédská Ikea.

Na vizualizaci nového centra ATRIIUM je patrné, že při vstupu do OD Tesco bude vybudován nový prosklený vstup a využijí se i všechna patra obchodního domu. Uvidíme zda proměnou projde i fasáda budovy, která by si určité úpravy zasloužila. Vypadá trochu omšele. Proměnou má ale projít především zázemí budovy, dnes jsou totiž oba objekty spíše slepené k sobě než dokonale propojené.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Tendr na fotbalový stadion se stále nenápadně posunuje, původně měl být vybrán zhotovitel již 15. srpna, později pl…
  Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2020 počítá se zavedením časně ranního spoje rychlíku Hradečan s odjezdem…
  Festival Rock for People oznámil první headlinery Green Day a Fall Out Boy. Ročník 2020 proběhne tradičně v hradeck…
  V Hradci dnes u Flošny probíhají Dožínky s mnoha stánky a vystupujícími: David Deyl, Monika Absolonová či Olga Loun…
  Vážná nehoda uzavřela hlavní tah silnice I/35 mezi Hradcem Králové a Vysokým Mýtem u obce Týnišťko. Místo je neprůj…

  9.698

  1.218

  1.100


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ