Přidat na Seznam.cz  

Atrium a OD Tesco se spojí. Vznikne jedno velké OC ATRIIUM

Autor ~ LUPI 5. listopadu 2018 | # 8 486 ZHLÉDNUTÍ

Nová podoba OC ATRIIUM / Foto: Viktoria

HRADEC KRÁLOVÉ – V Hradci se chystá velká proměna retailového trhu, v roce 2019 se obchodní dům Tesco na několik měsíců uzavře, aby mohla vzniknout přeměna do nového obchodního centra se 100 jednotkami, 20 tisíci metry čtverečními a novým názvem OC ATRIIUM, dvě I tam jsou správně. Konkurence to bude především pro nedaleký Aupark, který otevřel v roce 2016.

„V roce 2019 proběhne kompletní rekonstrukce celého OD Tesco, ze kterého bude vybudováno nové moderní čtyřpodlažní obchodní centrum. Z ulice Dukelská bude realizován nový společný vstup pro OD Tesco a sousední OC Atrium a vytvořeno tak jedno velké obchodní centrum ATRIIUM se zhruba 100 jednotkami o rozloze cca 20.000 m2,“ uvádí společnost Viktoria, která oba domy spravuje.

Pro srovnání dnes má Atrium rozlohu necelých 7.000 m2, Aupark 21 tisíc a Futurum 35 tisíc m2, což ho řadí na první příčku, co do velikosti ve východních Čechách.

Předtím patřilo Atrium společnosti Amádeus Real, která ho v roce 2009 vystavěla, jeho kapacita a velikost ale nebyla taková, aby přitáhla známější značky, dříve na tomto místě stála tržnice. OD Tesco pak patřilo britské společnosti Tesco. Oba objekty jsou nyní již v rukou brněnské společnosti Viktoria, která má s objekty smělé plány.

Příští rok tak po zhruba půlroční přestavbě vznikne spojený objekt, ve kterém bude stále Tesco umístěno, zřejmě ale pouze s potravinami v dolní části. Horní část zůstane už pouze pro další nájemce z řad různých obchodů jako pasáž.

Nyní je v Atriu zhruba čtyřicítka obchodů s největšími jednotkami jako Fly Zone Park, Gate, DM, CrossCafé, Deichmann, CCC, Knihy Dobrovský, Takko a Pepco. Po dokončení nové části by tak měl vzrůst jejich počet o dalších 60 nájemců, což je zhruba na velikost Auparku.

Jaké značky se v nových prostorách budou nacházet, je zatím předčasné uvádět, protože se vše teprve připravuje a probíhají jednání s potencionálními zájemci.

Při otázce, které značky v Hradci ještě chybí, a které tu reálně mohou být, čtenáři našeho portálu nejčastěji uvádějí například – Marks & Spencer, Burger King, Cropp, Mango, Subway, House, donedávna také Starbucks, který je už ve Futuru, Flying Tiger, Sinsay, Mohito, Camaieu či Sephora. Z větších objektů je to pak samozřejmě Globus nebo švédská Ikea.

Na vizualizaci nového centra ATRIIUM je patrné, že při vstupu do OD Tesco bude vybudován nový prosklený vstup a využijí se i všechna patra obchodního domu. Uvidíme zda proměnou projde i fasáda budovy, která by si určité úpravy zasloužila. Vypadá trochu omšele. Proměnou má ale projít především zázemí budovy, dnes jsou totiž oba objekty spíše slepené k sobě než dokonale propojené.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…
  6. června 2020 uplyne 60 let od mistrovského titulu. Výhra 4:0 nad Slovanem Bratislava znamenala, že se Votroci cob…

  11.725

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU