Přidat na Seznam.cz  

Fronta před obchodem Mi Store v Auparku / Foto: Twitter Oldřich Urban

HRADEC KRÁLOVÉ – Tohle Aupark ještě nezažil. Fanoušci již od večera nocovali před obchodním domem, aby se včas dostali k otevření nové prodejny Xiaomi Mi Store Hradec Králové. Ta měla otevřít v 10 hodin, centrum tak výjimečně otevřelo už od páté hodiny ranní. Před rokem se lidé tísnili před Pandorou, před týdnem v Hořické ulici u ČNB na dvacetikoruny a dnes největší dav čekal v Auparku.

„Dnešní otevíračka byla docela blázinec, fronta je ještě větší než loni u Pandory. Lidé stojí nejen dole, ale i nahoře a čekají na eskalátorech,“ popisoval návštěvu centra kolemjdoucí.

Několik desítek lidí čekalo před Auparkem v zimě celou noc u otevíracích dveří, aby byli jako první na ráně, jedna slečna si ve svém příspěvku postěžovala, že ji tam v noci ve frontě dokonce někdo osahával a možná to půjde i nahlásit.

A kvůli čemu takové fronty? Na české poměry Xiaomi nabídlo až neuvěřitelné ceny svých produktů: 30x Redmi Note 5 za 499 Kč (původní cena 4790 Kč), 30x Redmi S2 za 399 Kč (původní 4390 Kč), 30x Mi Action Camera 4K za 299 Kč (původní 3690 Kč) či 621x Mi In-Ear Headphones za 1 Kč (původní 249 Kč).

Kromě toho navíc v kole štěstí probíhá i soutěž o jeden Mi Notebook Air, elektrokoloběžku Mi Electric Scooter a mobilní telefon Mi A2 Lite.

Uvnitř centra se dopoledne vytvořil dav čítající několik stovek lidí, byla to odhadem slušná fronta. V ní čekali jak studenti, kteří si asi odskočili pouze k lékaři, ale i důchodci. Účastníci popisovali opravdu velké davové šílenství při každém pohybu fronty a nebyla nouze o pády a strkanice.

„Z průběhu události jsem dost zklamaný, po 10 hodinách čekání vidět hordu lidí pomalu vyvrátit dveře, pán byl rád, že nebyl doslova ušlapán, ochranka nedostačující a nepřipravená na útok paralyzérem, který se tam několikrát vyskytl. Šli jsme raději domů než zůstávat se stádem…,“ popisoval Jaroslav děsivé momenty v Auparku na FB. O možném užití paralyzéru ve frontě informovali i další lidé nezávisle na sobě.

„Dnešní otevření Mi Store bylo reklamou na násilí. Pán si přišel s paralyzérem a nedělalo mu problém ho použít, shazování lidí a šlapaní po nich nebylo ničím zvláštním, lokty v obličeji, nepříjemnosti dělali jak žáci základní školy tak i důchodci. Bohužel pár slušných lidí můj celkový dojem z události nezachránilo,“ uvedla uživatelka Lenka.

Podle posledních zpráv už ochranka útočníka s paralyzérem předala policii a ta jej následně odvezla na služebnu, uvedl k nešťastnému incidentu ve svém prohlášení Aupark.

Dodává, že pokud by byl někdo z fronty paralyzérem poškozen, ať se obrátí na linku 158, jelikož se přímo v centru nikdo na tuto událost neohlásil, ani nikdo nebyl zraněn.

Někteří návštěvníci si zase davovou mánii užívali a nadšeně pořizovali fotodokumentaci i selfie. Část těch šťastnějších lidí z davu, kteří si vystáli nekonečnou frontu, pak z obchodu nadšeně odcházela s taškou Mi a se svým novým mobilem za super cenu.

Aktuálně jsou v Auparku stále fronty až do prvního patra.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Tendr na fotbalový stadion se stále nenápadně posunuje, původně měl být vybrán zhotovitel již 15. srpna, později pl…
  Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2020 počítá se zavedením časně ranního spoje rychlíku Hradečan s odjezdem…
  Festival Rock for People oznámil první headlinery Green Day a Fall Out Boy. Ročník 2020 proběhne tradičně v hradeck…
  V Hradci dnes u Flošny probíhají Dožínky s mnoha stánky a vystupujícími: David Deyl, Monika Absolonová či Olga Loun…
  Vážná nehoda uzavřela hlavní tah silnice I/35 mezi Hradcem Králové a Vysokým Mýtem u obce Týnišťko. Místo je neprůj…

  9.696

  1.216

  1.100


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ