Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – Příprava dvoukolejky v etapě od mostu přes Labe (Železňák) do Týniště nad Orlicí má jasné projektové rysy. V situačních plánech a dokumentech jsou změny v okolí dvoukolejky jasně zřetelné. Cestujícím se díky modernizaci usnadní přístupy do vlaků na zastávce na rozhraní Pouchova a Věkoš i na stanici Slezské Předměstí.

Od mostu přes Labe povede trať v dvoukolejném profilu do zastávky Hradec Králové-zastávka. Se zachováním lávky pro pěší přes řeku Labe v rámci nového přemostění se počítá.

Ještě před podjezdem do Věkoš, který se rozšíří, je zde ponechána a zakreslena územní rezerva pro výhledovou trať a tedy i případnou odbočnou kolej směrem k hradeckému letišti.

Zastávka Hradec Králové-zastávka dostane nástupiště o délce nástupní hrany 170 metrů po obou stranách kolejí. Zůstane zde zachován přejezd, vznikne ale nový podchod pro pěší a cyklisty a také přístřešky.

O kousek dále bude vybudován nový podchod pro pěší a cyklisty v oblasti současného přechodu mezi ulicemi Gagarinova a Trávní ve Skladištní oblasti. V jiných úsecích nebude možné trať přejít, jelikož na stranu Slezského Předměstí bude zbudována protihluková zeď.

Stanice Slezské Předměstí se také promění, v projektu se počítá se čtyřmi hlavními kolejemi a dvěma manipulačními, které budou zakončeny zarážedlem. Vznikne nové ostrovní nástupiště o délce 170 metrů, na které bude veden podchod z prvního nástupiště před výpravní budovou nádraží.

Všechny podchody budou bezbariérové, budou zde jak schody, tak i postupný klesající a stoupající profil dlažby.

V oblasti zvané Kociánovice mezi Kladskou ulicí a Bratří Štefanů vedle pivních skladů, kde je realizován takový jakýsi přejezd polní cesty pouze s výstražnou značkou STOP, se nově s přejezdem v této části v projektu nepočítá.

Ulice nebude ukončena, ale stočí se vpravo podél trati a bude podél ní pokračovat až k podjezdu v ulici V Poli v sousedství servisu Ford. Vznikne tak úplně nová místní komunikace o délce 1 kilometr.

Další podjezd v oblasti Podhůří bude větší než ten předchozí a počítá se zde i s rezervou pro Severní tangentu a přeložkou silnice.

Traťová rychlost je nastavena na max. 160 km/h pro osobní vlaky, nákladní vlaky pojedou maximální rychlostí 100 km/h. Předpokládá se, že provoz na trati stoupne zhruba o polovinu oproti dnešnímu stavu.

Dnes jezdí v obou směrech v pracovní dny cca. 64 osobních vlaků, v každém směru 32. Osobní doprava zůstane v přibližně stejné podobě, rozšíří se ale o náklad, nákladních vlaků bude jezdit daleko více. Jestliže dnes projede za den po trati zhruba třicítka nákladních vlaků, po dvoukolejce jich za den pojede jednou tolik a pokud bude kapacita, i více.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Piknik (sic!) pro přátele jakož i širokou veřejnost - každou neděli v 17.00 hodin před hlavním nádražím…
  RT : Nábřeží Labe v znovu filmovou kulisou. U secesní malé vodní elektrárny Hučák se…
  RT : Chyběli jsme vám tady? 🔥🧯Hasičské novinky už i z Královéhradeckého kraje! @hkregion
  RT : Česká poštovna Anežka na Sněžce je prázdná! Nejvýše položená budova ČR je od neděle prázdná a zabezpečená proti sil…
  Festival hlásí na letošní nadupaný ročník RFP 2020 vyprodáno! Fanoušci vykoupili všechny vstupenky b…
  RT : Ladislav Škorpil byl včera (naprosto zaslouženě) uveden do Síně slávy Unie profesionálních trenérů. Gratulujeme! 👏…
  K novému parkovišti u fakultní nemocnice, které bylo realizováno za 3 měsíce, připravuje Hradec semafory na křižova…

  10.978

  1.306

  1.186


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU