Přidat na Seznam.cz  

Vánoční jedlo-smrková trojka rozsvítí Hradec

Autor LUPI Listopad - 21 - 2018

Vánoční strom na Pěší zóně | Ilustrační foto HKCITY

HRADEC KRÁLOVÉ – Dvě jedle a jeden smrk, které městu nabídli soukromí dárci, se koncem listopadu vydají na cestu a s příchodem adventu ozdobí krajské město. V ulicích Hradce se již vánoční motivy a dekorace postupně objevují a rozzáří se o první adventní neděli 2. prosince. Vánoční výzdoba bude město zdobit až do Tří králů, tedy do 6. ledna.

Nový primátor města zároveň slavnostně rozsvítí vánoční strom na Masarykově náměstí od 16:30 hod.

„Vánoční výzdoba se oproti předchozím letům nijak zásadně nezmění. Kompletně se musí nazdobit 44 vzrostlých stromů, kde bude zavěšeno téměř 5,5 tisíce žárovek. Na sloupy veřejného osvětlení se umístí 142 dekoračních motivů v podobě sněhových vloček, svící, oblouků s vločkami a podobně,“ popisuje Šárka Kubcová z hradeckých technických služeb.

Celkové náklady na instalaci, drobné doplnění či opravy vánoční výzdoby v Hradci Králové včetně spotřeby elektrické energie jsou zhruba 400 tisíc korun ročně.

Součástí vánoční výzdoby jsou také vzrostlé řezané stromy na třech hradeckých náměstích – Velkém, Masarykově a 28. října. Tyto stromky na hradeckých náměstích budou zdobeny LED technologií se 17 tisíci diodami včetně vánočních hvězd na špici stromu a jako denní výzdoba pak budou stromy dekorovat barevné koule.

„Letos jsme získali dvě jedle ojíněné z Hradce Králové, které ozdobí Velké náměstí a Masarykovo náměstí a jeden smrk ztepilý z nedalekého Štěnkova, který bude umístěn na náměstí 28. října,“ ínformuje Daniel Jeřábek.

Na Velké a Masarykovo náměstí se bude strom převážet a instalovat v úterý 27. listopadu, na náměstí 28. října ve středu 28. listopadu v ranních hodinách.

Nejvyšší vánoční strom pro Hradec letos bude od soukromého majitele z Malšovic. Na cestu se vánoční smrk vydá v úterý 27. listopadu ráno jako nadměrný náklad, může tedy způsobovat krátkodobé omezení v dopravě. V tento den bude kvůli bezpečnému průjezdu platit také zákaz zastavení v Havlíčkově ulici. Nadměrný náklad by mohl zaparkovaná auta poškodit. Pokud zde nějaké vozidlo stát zůstane, bude nutné ho odtáhnout. Na Masarykově náměstí letos vánoční strom slavnostně rozsvítí primátor města, doprovodný program začíná v 16 hodin, strom se rozsvítí v 16.30.

„Odezvy na naši každoroční vánoční výzvu a všech nabídek si velmi vážíme. Zajistit pro město rok co rok tři vzrostlé, zdravé a krásné stromy je čím dál těžší. Na kvalitě i estetické hodnotě zeleně se totiž v posledních letech neblaze podepisují velká sucha a přemnožení kůrovce,“ dodává Daniel Jeřábek.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Tendr na fotbalový stadion se stále nenápadně posunuje, původně měl být vybrán zhotovitel již 15. srpna, později pl…
  Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2020 počítá se zavedením časně ranního spoje rychlíku Hradečan s odjezdem…
  Festival Rock for People oznámil první headlinery Green Day a Fall Out Boy. Ročník 2020 proběhne tradičně v hradeck…
  V Hradci dnes u Flošny probíhají Dožínky s mnoha stánky a vystupujícími: David Deyl, Monika Absolonová či Olga Loun…
  Vážná nehoda uzavřela hlavní tah silnice I/35 mezi Hradcem Králové a Vysokým Mýtem u obce Týnišťko. Místo je neprůj…

  9.696

  1.216

  1.100


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ