Přidat na Seznam.cz  

Hypermarket Globus s restaurací

HRADEC KRÁLOVÉ – Řetězec Globus v Hradci pravděpodobně ještě nějakou dobu nebude, zeptali jsme se přímo společnosti, jak to s plánovaným hypermarketem ve městě aktuálně vypadá. Před dvěma lety se města dotazoval na možnost stavět na poli u bývalé Gumovky ve Věkoších. Tato lokalita ale nebyla vybrána nejlépe, křižovatka by další nápor už neunesla.

Globus chtěl, pokud by v Hradci stavěl, aby byl jeho hypermarket, co možná nejdále od toho pardubického, který je hned při příjezdu od Hradce. Moc variant, kde stavět se však nenabízí. Většinou jsou již místa po Hradci zastavěna jinými prodejci, kteří se ale často opakují.

Podle ankety, ve které jste hlasovali, byste viděli jako nejvhodnější variantu postavit obchod v Hradubické obchodní zóně u Tesca, druhá nejčastěji uváděná varianta je ta u Gumovky, dále pak v Kuklenách u D11 nebo v oblasti Plotišť.

Pokud by došlo i k nějaké jiné obchodní transakci, nelze vyloučit, že by Globus mohl převzít i některý ze stávajících hypermarketů ve městě, jehož společnost je v Hradci zastoupena s prodejnami vícekrát.

Zákazníci podle průzkumu trhu oceňují na řetězci zejména čerstvost potravin, také že má vlastní řeznictví, pekárnu a součástí hypermarketu jsou ještě kavárna a Globus restaurace.

“V tuto chvíli plánujeme hned několik nových lokalit pro naše prodejny, nebudou to však vždy prodejny tak velké, jako jsou hypermarkety. Nyní se chceme soustředit na menší prodejny typu Fresh nebo prodejny o rozloze do 5 tisíc m2., pokud ale nalezneme vhodné umístění, velmi rádi v Hradci Králové obchod postavíme. Prakticky pořád hledáme nová místa pro možnou expanzi, ale finální rozhodnutí o stavbě je vždy proces na roky,” prozradila nám na dotaz tisková mluvčí Globusu Rita Gabrielová s tím, že aktuálně chystají velkou prodejnu na Kladně.

Jedním z velmi častých a opakujících se Vašich dotazů, je právě otázka, kdy bude v Hradci postaven Globus, snad jsme touto iniciativou dostatečně a kvalifikovaně toto téma zodpověděli. Sledovat jeho vývoj budeme samozřejmě i nadále.

“O dalších směrech naší budoucí expanze zatím bohužel nemohu mluvit konkrétně, protože z hlediska územních řízení není nic rozhodnuto. Materiály ale předám vedení společnosti, které má na starosti rozvoj řetězce,” dodala tisková mluvčí Gabrielová.

V naší anketě se vyslovilo pro umístění Globusu 95 % hlasujících z více než 1,3 tisíce hlasů. Doufejme tedy, že jednoznačné přání čtenářů bude časem vyslyšeno.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Na trati 020 z Hradce do Chocně je v úseku Třebechovice-Týniště zastavena doprava z důvodu střetu vlaku s osobou na…
  Minulost a současnost Hradce v koláži jedné fotky. V 80. letech probíhala výstavba Moravského Předměstí, největšího…
  Vysokorychlostní tratě jsou zatím v ČR hudbou budoucnosti, u D11 za Prahou začíná teprve zaměřování geodety. V rámc…
  Ke stávce učitelů se ve středu připojí uzavřením 3 hradecké základní školy - Bezručova, SNP a Štefánikova. Také obc…
  16. 11. si HK připomene 30 let od sametové revoluce. Dojde k odhalení desky při pojmenování piazzetty kampusu na ná…

  9.820

  1.240

  1.116


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ