Přidat na Seznam.cz  

Trolejbusy 3 a 7 u Hlavního nádraží

HRADEC KRÁLOVÉ – Hradeckou městskou dopravu čeká menší evoluce. Od soboty 2. února vyjedou dvě nové trolejbusové linky č. 4 a 21. Jinou trasu dostane také linka č. 15, která ve směru ke Koruně pojede nově kolem Střelnice a OD Tesco. Úpravy jízdního řádu čekají i linky č. 1 a 2 na Nový Hradec, na který o jeden spoj z každé linky za hodinu ubude.

„Linka č. 4 s provozem v pracovních dnech dopravně posílí lokalitu Pod Strání a nabídne veřejnosti spojení do centra města a k Terminálu hromadné dopravy. Provoz zajistí kloubové trolejbusy a přepravní kapacita bude v pracovních dnech 300 osob za hodinu. Pro provoz linky č. 4 bude použita uvolněná kapacita, která vznikne snížením počtu spojů u linek č. 1 a 2 a to v případě obou linek o 1 spoj za hodinu. Počet spojů, které slouží pro spojení THD – centrum města – Moravské Předměstí se tedy nezmění,“ uvedl hradecký dopravní podnik.

JÍZDNÍ ŘÁD LINKY 4 V PDF

Nově se tak cestující z Pod Strání dostanou přímou linkou na zastávky Na Brně, Futurum, Komenského, Muzeum a Centrál.

Lidé z Nového Hradce by zase v budoucnu chtěli linkou propojit s Pod Stráním a poliklinikou na Benešově třídě. DP již připravuje nákup nového kombinovaného trolejbusu. Ten by pak z konečné Kluky jel zřejmě přes tyto místa na Terminál HD.

„Linka č. 21 zajistí v pracovních dnech nové spojení do lokality, která byla při svém vzniku přednostně územím klidného bydlení s přiměřenou docházkovou vzdáleností na zastávky MHD v Čajkovského ulici. Nová trolejbusová linka má za cíl spojit tuto lokalitu s centrem města, kde je možnost přestupu na jiné linky MHD do různých směrů. Provoz zajistí trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem, který bude využit pro jízdu ulicemi Na Brně a U Parku, kde není trolejové vedení,“ píše dopravní podnik.

JÍZDNÍ ŘÁD LINKY 21 V PDF

Podle dokumentace se počítá ale ještě s jednou zastávkou s názvem Technické služby, zatím je však linka v testovacím režimu. Nově tak lidé z bytů na Plachtě pojedou přes Brněnskou třídu do centra města.

Po této lince volali lidé z této oblasti několik let.

„U linky č. 15 bude provedena drobná změna trasy, která má za cíl eliminovat zpoždění vznikající z důvodu časté dopravní kongesce na Gočárově třídě ve směru ke křižovatce U Koruny. U linky č. 15 bude změněna trasa pouze v jednom směru jízdy a to z Ulrichova náměstí, kde linka nepojede problematickým úsekem Gočárovy třídy, ale odbočí do ulice Střelecké a kolem OD TESCO přijede na Hlavní nádraží. Dále pokračuje beze změny. Jízdní řád linky č. 15 v ostatních částech trasy se nemění,“ informoval o změně trasování DP.

Také na lince č. 27 bude zahájen postupný přechod na trolejbusový provoz bez změny jízdního řádu. Trolejbusy na pomocný bateriový pohon překonají část trasy přes Palachovu, Benešovu a Masarykovu ulici, kde není trolejové vedení. Spoje obsluhující Skladištní oblast budou i nadále zajištěny autobusem v celé trase.

Dopravní podnik připravuje i změnu trasy na nemocniční lince č. 19, která zajíždí do areálu FN, ta by měla později jezdit přes zastávky Aldis, Labský most, OD Tesco, Hlavní nádraží a končit až na zastávce Terminál HD.

I když se linkové vedení tímto krokem podstatně zlepšilo – zejména pro obyvatele sídliště Plachta, Pod Strání a časem i v okolí Labského mostu, stále je v Hradci řada míst, která jsou k sobě propojena nedostatečně, špatně nebo zde blízké spojení na MHD chybí úplně.

V příspěvcích si lidé nejčastěji stěžovali na lokality v oblastech Farářství na Pražském Předměstí, Borovinky, hvězdárny na Novém Hradci a Zelené ulice v Kuklenách. Víceméně jsou zde odkázáni na automobil.

Je ještě někde špatná dostupnost či slabé spojení, napište případně do komentářů.

Protože se problematice zlepšení MHD v Hradci věnujeme dlouhodobě, chybí třeba stále jižní propojení z oblasti Farářství a Pražského Předměstí přes Fakultní nemocnici na Moravské Předměstí.

I obyvatelé okolních obcí jako jsou Býšť, Opatovice nad Labem, Libišany, Urbanice a Praskačka, Skalice, Černilov, Libčany či Hvozdnice by uvítali rozvoj MHD do svých obcí. Bylo to by ale v rámci druhého pásma. Problém je v tom, že si obce takovéto spoje musí hradit ze svého rozpočtu, což si nemůže každý dovolit. Jistou úlevou by bylo, pokud by se na příspěvku podílel i kraj v rámci autobusové obslužnosti obcí.

Přestože DP již vyřešil problém s řidiči, kterých byl nedostatek, zrušenou odpolední linku 24R už vrátit na trasu nechystá. Její zrušení bylo oznámeno právě kvůli nedostatku řidičů. Výrazně omezil přitom i šestku na Slezské Předměstí.

Po otevření mostu ve Svinarech, s předpokladem v květnu, by se na svoje obvyklé polookružní trasy měla vrátit i dvojice linek 11 a 17. Provoz ale bude omezovat nově vzniklá rekonstrukce cesty průtahem Malšovy Lhoty.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V lesích kolem Hradce rostou a v hojném počtu, někteří mluví o sezóně, jakou dlouho nepamatují. Rostou od Malšovic…
  Kukleny oživí nový rezidenční projekt Cihlovka s 22 byty. Původní areál továrny se přestaví na moderní bydlení s vl…
  Tendr na fotbalový stadion se stále nenápadně posunuje, původně měl být vybrán zhotovitel již 15. srpna, později pl…
  Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2020 počítá se zavedením časně ranního spoje rychlíku Hradečan s odjezdem…
  Festival Rock for People oznámil první headlinery Green Day a Fall Out Boy. Ročník 2020 proběhne tradičně v hradeck…

  9.698

  1.218

  1.100


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ