Přidat na Seznam.cz  

Nová podoba křižovatky Mileta / Vizualizace: MMHK

HRADEC KRÁLOVÉ – Na středečním jednání k nově vydanému územnímu rozhodnutí na rekonstrukci hradecké křižovatky Mileta spolek KOS městu přislíbil, že se nebude se svými připomínkami odvolávat. Do 13. dubna běží lhůta pro podání námitek a spolek KOS byl jediným subjektem, který veřejně zvažoval vydané územní rozhodnutí napadnout.

Projekt na novou Miletu se tak zřejmě významně se posune k samotné realizaci.

Na pozvání primátora Hrabálka se u jednoho stolu sešli zástupci města, kraje, ŘSD a spolku KOS, kteří přednesli svoje námitky k projektu rekonstrukce jednoho z nejvytíženějších dopravních uzlů v Hradci Králové.

„Velice si vážím korektního jednání, přístupu všech a jsem velmi rád za společnou dohodu. V rámci ní jsme spolku přislíbili, že během pokračování ve stavebním řízení budeme jejich připomínky dle možností všech zúčastněných dále projednávat a v projektu zohledňovat,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

V polovině března stavební úřad v Hořicích vydal nové územní rozhodnutí ke křižovatce Mileta. Původní rozhodnutí z roku 2016 úřady po odvolání hradeckého spolku Kos a z důvodu systémové podjatosti zrušily a řízení přesunuly do Hořic

„Pokud územní rozhodnutí nabude právní moci, bude to velký krok k samotné rekonstrukci Milety, kterou město zoufale potřebuje. Nyní bychom byli společně s ŘSD skutečně již velmi blízko,“ dodává primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Hlavním investorem rekonstrukce křižovatky Mileta je ŘSD, město Hradec Králové a Královéhradecký kraj se budou podílet na navazujících stavebních pracích v lokalitě. Radnice má na tyto investice v rozpočtovém výhledu pro roky 2021 a 2022 připravených celkem 90 milionů korun.

„Dohodli jsme se, že se dohodneme. Náš cíl je postavit fungující Miletu a ne další provizorium. Je šance projekt upravit, aby se například zkrátila cesta MHD z Moravského Předměstí na nádraží o 5 minut a byla skutečně pohodlná cesta k nemocnici. Stavba může začít v roce 2022,“ dodal Aleš Dohnal ze spolku KOS.

V novém strategickém plánu rozvoje MHD se totiž počítá později s přímým napojením Benešovy třídy na Terminál HD právě přes Miletu. Zrychlí se tak přeprava obyvatel o několik minut. Z hlediska funkce je tak křižovatka stěžejní stavbou, jak pro rozvoj MHD, tak navazujících projektů, dopravního propojení, ale i z hlediska časové úspory.

Největším úskalím jsou podle KOSu podchody, ty už po dostavbě D35 k Mýtu nebudou potřeba, navíc v projektu schází i podchodové rameno, které by dávalo největší smysl – mezi zast. Heyrovského a fakultou farmacie. Studenti tak mohou cestu v těchto místech nebezpečně přebíhat, než aby procházeli několik minut všechny tři podchody. Poloha zastávek MHD se však může ještě změnit. Záleží i na tom, zda se postaví lávka přes okruh, to by se pak oboustranná zast. Heyrovského přesunula až k ústí ulice Štolbova.

„D35 od Opatovic směrem k Mýtu už se staví. Hotovo má být v lednu 2022. Hned druhý den by na této části Gočárova okruhu měla být umístěna zákazová značka, která kamiony navede na nadřazenou komunikaci. (tzn. mezi křižovatkou Brněnská a křižovatkou na Soutoku by se kamionová doprava už neměla objevit vůbec pozn. red.) Samozřejmě severní část okruhu bude stále s kamiony. Severní tangenta – vůbec nejdůležitější investice pro Hradec – je ještě hodně daleko,“ dodává Dohnal ze spolku KOS.

Severní část Hradce je už dnes také velmi přetížená a denně dochází na Bratří Štefanů i Víta Nejedlého k řadě kolizních situací a dlouhým frontám, tangenta je bohužel v plánu až kolem roku 2028. Tedy alespoň její předběžný začátek výstavby.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V lesích kolem Hradce rostou a v hojném počtu, někteří mluví o sezóně, jakou dlouho nepamatují. Rostou od Malšovic…
  Kukleny oživí nový rezidenční projekt Cihlovka s 22 byty. Původní areál továrny se přestaví na moderní bydlení s vl…
  Tendr na fotbalový stadion se stále nenápadně posunuje, původně měl být vybrán zhotovitel již 15. srpna, později pl…
  Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2020 počítá se zavedením časně ranního spoje rychlíku Hradečan s odjezdem…
  Festival Rock for People oznámil první headlinery Green Day a Fall Out Boy. Ročník 2020 proběhne tradičně v hradeck…

  9.698

  1.218

  1.100


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ