Přidat na Seznam.cz  

Nová podoba křižovatky Mileta / Vizualizace: MMHK

HRADEC KRÁLOVÉ – Na středečním jednání k nově vydanému územnímu rozhodnutí na rekonstrukci hradecké křižovatky Mileta spolek KOS městu přislíbil, že se nebude se svými připomínkami odvolávat. Do 13. dubna běží lhůta pro podání námitek a spolek KOS byl jediným subjektem, který veřejně zvažoval vydané územní rozhodnutí napadnout.

Projekt na novou Miletu se tak zřejmě významně se posune k samotné realizaci.

Na pozvání primátora Hrabálka se u jednoho stolu sešli zástupci města, kraje, ŘSD a spolku KOS, kteří přednesli svoje námitky k projektu rekonstrukce jednoho z nejvytíženějších dopravních uzlů v Hradci Králové.

„Velice si vážím korektního jednání, přístupu všech a jsem velmi rád za společnou dohodu. V rámci ní jsme spolku přislíbili, že během pokračování ve stavebním řízení budeme jejich připomínky dle možností všech zúčastněných dále projednávat a v projektu zohledňovat,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

V polovině března stavební úřad v Hořicích vydal nové územní rozhodnutí ke křižovatce Mileta. Původní rozhodnutí z roku 2016 úřady po odvolání hradeckého spolku Kos a z důvodu systémové podjatosti zrušily a řízení přesunuly do Hořic

„Pokud územní rozhodnutí nabude právní moci, bude to velký krok k samotné rekonstrukci Milety, kterou město zoufale potřebuje. Nyní bychom byli společně s ŘSD skutečně již velmi blízko,“ dodává primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Hlavním investorem rekonstrukce křižovatky Mileta je ŘSD, město Hradec Králové a Královéhradecký kraj se budou podílet na navazujících stavebních pracích v lokalitě. Radnice má na tyto investice v rozpočtovém výhledu pro roky 2021 a 2022 připravených celkem 90 milionů korun.

„Dohodli jsme se, že se dohodneme. Náš cíl je postavit fungující Miletu a ne další provizorium. Je šance projekt upravit, aby se například zkrátila cesta MHD z Moravského Předměstí na nádraží o 5 minut a byla skutečně pohodlná cesta k nemocnici. Stavba může začít v roce 2022,“ dodal Aleš Dohnal ze spolku KOS.

V novém strategickém plánu rozvoje MHD se totiž počítá později s přímým napojením Benešovy třídy na Terminál HD právě přes Miletu. Zrychlí se tak přeprava obyvatel o několik minut. Z hlediska funkce je tak křižovatka stěžejní stavbou, jak pro rozvoj MHD, tak navazujících projektů, dopravního propojení, ale i z hlediska časové úspory.

Největším úskalím jsou podle KOSu podchody, ty už po dostavbě D35 k Mýtu nebudou potřeba, navíc v projektu schází i podchodové rameno, které by dávalo největší smysl – mezi zast. Heyrovského a fakultou farmacie. Studenti tak mohou cestu v těchto místech nebezpečně přebíhat, než aby procházeli několik minut všechny tři podchody. Poloha zastávek MHD se však může ještě změnit. Záleží i na tom, zda se postaví lávka přes okruh, to by se pak oboustranná zast. Heyrovského přesunula až k ústí ulice Štolbova.

„D35 od Opatovic směrem k Mýtu už se staví. Hotovo má být v lednu 2022. Hned druhý den by na této části Gočárova okruhu měla být umístěna zákazová značka, která kamiony navede na nadřazenou komunikaci. (tzn. mezi křižovatkou Brněnská a křižovatkou na Soutoku by se kamionová doprava už neměla objevit vůbec pozn. red.) Samozřejmě severní část okruhu bude stále s kamiony. Severní tangenta – vůbec nejdůležitější investice pro Hradec – je ještě hodně daleko,“ dodává Dohnal ze spolku KOS.

Severní část Hradce je už dnes také velmi přetížená a denně dochází na Bratří Štefanů i Víta Nejedlého k řadě kolizních situací a dlouhým frontám, tangenta je bohužel v plánu až kolem roku 2028. Tedy alespoň její předběžný začátek výstavby.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Autobusový dopravce spustil novou mezinárodní linku do Krakova. Zelené autobusy vyjíždějí z Prahy přes…
  Hradec vypsal výběrové řízení na stavbu fotbalového stadionu. Celý svět je v očekávání, zda se městu zakázka podaří…
  Betonové monstrum přes prázdniny padne. Do konce srpna by se měl vybydlený panelák zdemolovat. Budova chátrala přes…
  Opět po roce v Hradci na okruhu oblíbená hra s řidiči “Ty troubíš my pijem”, na místě s přibývajícím troubením pano…
  Každý čtvrtek se Pivovarské náměstí po setmění mění na letní kino. Biograf Etienne promítá zdarma čtvrtky…

  9.600

  1.174

  1.084


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ