Přidat na Seznam.cz  

Spor je u konce. Investor dostaví haly u Svinar

Autor LUPI Květen - 1 - 2019

Haly CTP na okraji Hradce

HRADEC KRÁLOVÉ – Developerská společnost CTP bude moci svůj projekt výstavby hal na východním okraji Hradce na výpadovce na Třebechovice zřejmě dokončit. Pro vydání dodatečného stavebního povolení potřebovala souhlas radnice s využitím jejích pozemků a s dočasným napojením areálu na místní komunikaci. Chybějící souhlas hradečtí zastupitelé firmě v úterý poskytli.

Hlasovalo se v poměru 21 hlasů pro, 10 proti a 5 se zdrželo.

Společnost CTP se v rámci dohody s městem zavázala poskytnout příspěvek 15 milionů korun na výstavbu provizorního parkoviště u fakultní nemocnice. Nyní bude o pokračování stavby rozhodovat stavební úřad.
Haly CTP

„Především je dobře, že se konečně nějak rozhodlo a víme, jak bude tato nešťastná záležitost pokračovat. Společnost CTP po výhrůžkách v podobě žalob zásadně změnila strategii a začala se chovat jako partner, který chce být dobrým sousedem. Zastupitelům i hradecké veřejnosti se zástupci CTP za dosavadní jednání omluvili a žalobu stáhli. To zřejmě přesvědčilo zastupitele daleko více než finanční hledisko vzájemné dohody,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Z hlediska toho, jak hlasování dopadlo, jde při všech možných možnostech o nejlepší z nejhorších řešení. Haly se budou moct dostavět, firma zaplatí parkoviště u nemocnice, tak potřebné, a snad už brzy budou v halách pracovat noví zaměstnanci.

Více než pět let stojí na výpadovce z Hradce Králové na Třebechovice pod Orebem torza rozestavěných hal. Investor zde totiž začal stavět bez potřebných povolení a stavební úřad tak zahájil řízení o odstranění stavby.

„Vše ale probíhá dle platné legislativy, ve stavebním zákoně jsou takovéto případy ošetřené. Firma dostala za svůj postup pokuty, a jestliže stavebník v podobné situaci projeví snahu své chyby napravit a dát vše do souladu s platnými zákony, není vždy nutné nařídit demolici. Dle územního plánu je tato lokalita určená právě pro tento typ staveb, velmi zjednodušeně řečeno, nic jiného zde ani stát nemůže,“ vysvětlil primátor.

V rámci řízení o odstranění stavby může investor požádat o dodatečné stavební povolení a pokud k jeho vydání nic nebrání a získá ho, může svůj projekt dokončit. Ke stavbě hal u Svinar společnost CTP potřebovala souhlas města jako vlastníka okolních pozemků, přes které chce developer vést inženýrské sítě a bude je během stavby využívat. Po předložení tohoto souhlasu stavební úřad obnoví přerušené řízení k vydání dodatečného stavebního povolení.

Dle informací investora by v případě získání všech potřebných povolení do léta tohoto roku haly měly být dokončené ještě letos. Dopravní napojení skladového areálu přes Svinarskou ulici bude navíc pouze dočasné, protože tímto územím povede propojení na plánovanou severní tangentu. Do roku 2025 bude muset CTP své haly na silnici I/11 napojit novou komunikací na západním okraji areálu.

Společnost CTP má v tomto území pozemky skoro až k zastávce MHD u Parlamentu.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Autobusový dopravce spustil novou mezinárodní linku do Krakova. Zelené autobusy vyjíždějí z Prahy přes…
  Hradec vypsal výběrové řízení na stavbu fotbalového stadionu. Celý svět je v očekávání, zda se městu zakázka podaří…
  Betonové monstrum přes prázdniny padne. Do konce srpna by se měl vybydlený panelák zdemolovat. Budova chátrala přes…
  Opět po roce v Hradci na okruhu oblíbená hra s řidiči “Ty troubíš my pijem”, na místě s přibývajícím troubením pano…
  Každý čtvrtek se Pivovarské náměstí po setmění mění na letní kino. Biograf Etienne promítá zdarma čtvrtky…

  9.600

  1.174

  1.084


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ