Přidat na Seznam.czHistorický střed Hradce někdo posprejoval. Policie pátrá

7. května 2019 13:12. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY

Posprejované terasy v historickém středu Hradce / Foto: Policie ČR

HRADEC KRÁLOVÉ – Policisté zjistili, že mezi ulicemi Soukenická, Komenského a ČSA neznámý pachatel přes noc částečně nečitelnými nápisy v barvě zelené, červené a fialové poškodil schodiště, cihlové zdivo, dřevěnou lavičku, altánek a s malbami po domech pokračoval v ulicích Rokitanského, V Kopečku, na náměstí Jana Pavla II. a na Velkém náměstí.

„V sobotních dopoledních hodinách jsme přijali oznámení o posprejovaných hradeckých terasách. Policisté posléze zjistili, že se na další řadě míst v historickém středu města nacházejí stejné malůvky na fasádách, schodišti, cihlovém zdivu, domech a dalších pamětihodnostech,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Jelikož jsou terasy i jiná místa v centru monitorována kamerovým systémem, je možné, že pachatel či pachatelé budou vidět na snímcích z kamerového záznamu.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Přesná škoda zatím není stanovena, ale prvotním odhadem bude pravděpodobně přesahovat částku 50 tisíc korun.

Policie také prosí občany, kteří si všimli podezřelé osoby či osob pohybujících se v uvedených ulicích v noci z pátku na sobotu (tj. 3. až 4. května), aby zavolali na linku 158, nebo se dostavili na jakoukoliv služebnu.

/FOTOGALERIE/

Posprejované schodiště v centru Hradce / Foto: Policie ČR

Posprejované cihlové zdivo na terasách / Foto: Policie ČR

Posprejovaná lavička na terasách / Foto: Policie ČR


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí