Přidat na Seznam.cz  

Křižovatka u Stoleté / Foto: Panorama Mapy.cz

HRADEC KRÁLOVÉ – Silničáři začnou v pondělí 3. června s poměrně velikou opravou vozovky od křižovatky u Tesly až k pekárně na výpadovce na Třebechovice. Už od soboty 1. června dojde k zahájení přípravných prací, proto bude mít MHD náhradní zastávky v jiné poloze. Již v tomto týdnu se na celou akci zdejší silnice připravuje, instalují se semafory, značky i kamery.

Ulice Víta Nejedlého od křižovatky s Gočárovým okruhem a ulice Bratří Štefanů až po zúžení do dvou pruhů u pekárny, projde opravou povrchu vozovky. Poměrně výrazně dojde k omezení dopravy, když bude provoz sveden ze současných čtyř pouze do dvou pruhů, v jednom v každém směru. Dají se tak očekávat velké dopravní komplikace a tvorba dlouhých kolon vozidel.

„Z důvodu provedení opravy živičného krytu silnice v rámci stavby od křižovatky Tesla – V. Nejedlého – Bří. Štefanů dojde k opravě vozovky. První fáze proběhne od 3. 6. do 28. 6., kdy bude uzavřena pravá část silnice ve směru výjezdu z HK (směr od Tesly k pekárně). Druhá fáze bude v průběhu fáze I, což je střední část silnice v úseku křižovatky se sil. II/308 na Černilov až konec stavby na výjezdu z HK. Třetí fáze by měla začít 29. 6. a skončit 26. 7., kdy bude uzavřena pravá část silnice ve směru příjezdu do HK (směr od pekárny k Tesle). V poslední čtvrté fázi od 27. 7. do 15. 8. budou probíhat dokončovací práce,“ uvádí se ve zprávě stavbařů.

Na výpadovce od Tesly tak bude celkem výrazně omezen provoz, už v běžném provozu se zde tvoří dlouhé zácpy automobilů, natož pak až začne uzavírka. Pracovníci během posledních dnů pracují na dopravním značení, umísťují nové dočasné semafory, značky, na některých semaforech je i kamerový systém, zřejmě pro případ kolapsu dopravy a jeho včasného usměrnění.

Aby se provoz trochu rozmělnil bude vytvořena i odlehčovací (objízdná) trasa pro osobní automobily, která se je bude snažit vést přes Pouchovskou ulici, Skladištní oblast a zpátky ke Stoleté. Směry budou různě rozlišeny. Případně se můžete této uzavírce vyhnout úplně svoji vlastní objízdnou trasou. Řidiči budou muset být pozorní, jelikož množství dopravních značek ať už přímo v prostoru průjezdu uzavírky či kolem ní, bude mnoho, stejně tak jako nové polohy některých semaforů.

MHD v této oblasti nebude zastavovat na současné zastávce Tesla, zastávky dostanou nové polohy umístění. Platí pro linky 5, 11, 17, 25, 17R, 18R, 27R, 51, 52.

„Od soboty 1. 6. 2019 dochází vzhledem k zahájení stavebních prací v ul. Víta Nejedlého ke změně uspořádání zastávek Tesla. Zastávka Tesla, směr Slezské předměstí je pro linky č. 5, 11, 11R od 1. 6. do 30. 6. ZRUŠENA bez náhrady. Pro linky č. 25, 18R, 27R, 51 od 1. 6. do 30. 6. PŘESUNUTA na II. silniční okruh před křiž. Tesla. Zastávka Tesla, směr THD, Podzámčí je pro linky č. 5, 17, 17R, 25, 52 od 1. 6. do 28. 7. PŘESUNUTA na II. silniční okruh (viz. plánek),“ uvedl dopravní podnik.

Schéma umístění zastávek


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Autobusový dopravce spustil novou mezinárodní linku do Krakova. Zelené autobusy vyjíždějí z Prahy přes…
  Hradec vypsal výběrové řízení na stavbu fotbalového stadionu. Celý svět je v očekávání, zda se městu zakázka podaří…
  Betonové monstrum přes prázdniny padne. Do konce srpna by se měl vybydlený panelák zdemolovat. Budova chátrala přes…
  Opět po roce v Hradci na okruhu oblíbená hra s řidiči “Ty troubíš my pijem”, na místě s přibývajícím troubením pano…
  Každý čtvrtek se Pivovarské náměstí po setmění mění na letní kino. Biograf Etienne promítá zdarma čtvrtky…

  9.600

  1.174

  1.084


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ