Přidat na Seznam.cz  

Hradec vypsal zakázku na stadion. Snad se najde stavitel

Autor ~ LUPI 16. července 2019 | # 1 135 ZHLÉDNUTÍ

Bagr se zakusuje do stadionu / Foto: MMHK

HRADEC KRÁLOVÉ – Už si všichni v Hradci přejí, bagry ať srovnají škaredu se zemí. V říkance je shrnuto takříkajíc vše. Doslova celý svět je v očekávání, zda se Hradci zakázka podaří, zda se vybere zhotovitel stavby a zda se bude moct na jaře 2020 začít s výstavbou. Klub totiž prodává permanentní vstupenky pouze na podzimní část, proto na jaře už tam musí jezdit výhradně bagry.

Město v červnu vyslalo poněkud statečné prohlášení, že se stadion začne stavět v roce 2020. Při každém takovém pokusu, se všem line úsměv na rtech. Počet zahájení stavby stadionů v Hradci se blíží výšce hradeckých lízátek.

Jak trefně poznamenal zastupitel Škorpil, na plánech stadionu se vystřídali všichni hradečtí primátoři od revoluce. Jmenovitě Dvořák, Vlasák, Divíšek, Fink a novic Hrabálek. Za chvíli by to dalo už na celou fotbalovou jedenáctku.

Jedno je však jisté, zakázka je vypsána. Teď nezbývá než čekat do lhůty pro podání nabídek na případné zhotovitele, jejich cenové nabídky a vysloveně se modlit, aby se vybral zhotovitel nejlépe hned v první soutěži. A aby výběrové řízení nikdo z neúspěšných nenapadl. Panují obavy, že se do tendru firmy nepřihlásí nebo budou nabízené ceny nad finanční možnosti města.

Jen zadávací dokumentace na stadion má 671 MB v raru. Píše se tam například, že celková kapacita stadionu bude 9291 míst.

Pokud se výběrové řízení podaří na první dobrou, do konce roku by měla být známa vítězná stavební společnost, která postaví nový fotbalový stadion. Na tuto investici půjde z rozpočtu města v příštích letech maximálně 740 milionů včetně DPH. Přesnou cenu stavby ale určí až výběrové řízení, město chce zároveň využít i možné dotační zdroje.

V Česku se fotbalové stadiony nestaví každý den, natož pak v Hradci, pro stavební firmy by to tak mohla být zajímavá záležitost.

„Jsme v intenzivním kontaktu s ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a sledujeme všechny příležitosti, jak městskému rozpočtu ulevit případnými dotacemi. Na každý rok máme šanci dostat dotaci až 40 milionů korun. První bychom teoreticky mohli získat v případě, že by do konce roku povedlo vysoutěžit zhotovitele. Přesnější informace ovšem budeme mít až podle dotační výzvy,“ řekla Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky a dotací.

Stadion by měl být postaven do 18 měsíců od zahájení stavby, která se předpokládá na jaře příštího roku. Během této doby bude muset hradecký fotbalový klub působit na jiném místě.

Pokud by se termínově vše dokonale zvládlo, což je ale těžké předpokládat, mohl by se nový stadion dokončit na přelomu let 2021/2022, spíše později. Novou sezónu 2022/2023 by tak teoreticky fotbalový klub FC Hradec Králové už mohl začít ve zbrusu novém dějišti.

To si ostatně po letech útrap a slibů zaslouží především jak celý klub, tak město a hlavně fanoušci.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…
  6. června 2020 uplyne 60 let od mistrovského titulu. Výhra 4:0 nad Slovanem Bratislava znamenala, že se Votroci cob…

  11.725

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU