Přidat na Seznam.cz  

Ubytovna naproti Futuru půjde do prodeje. Město zájem má

Autor ~ LUPI 21. srpna 2019 | # 1 484 ZHLÉDNUTÍ

Bývalá ubytovna FNHK naproti Futuru

HRADEC KRÁLOVÉ – Opuštěná ubytovna fakultní nemocnice se chystá k prodeji, přinesla zprávu MF DNES. Objekt stojí v exponované lokalitě naproti Futuru vedle Média, při bližším pohledu je stav budovy zvenčí zanedbaný s mnoha graffiti. Pro hradecký magistrát jde v případě jejího odkoupení o prioritu. Bude ale záležet na ceně, do prodeje půjde ubytovna zřejmě v příštím roce.

To další ubytovna nemocnice, tentokrát u univerzitního kampusu, je již přestavěna na nové byty, kterých je celkem 74. Vnitřní prostor objektu se kompletně proměnil do nové podoby. Úpravou prošla i venkovní část budovy. Soukromník objekt koupil za 44 mil. Kč, začínalo se na částce 30,5 mil. Kč. Řada lidí si byty koupila jako investici a také k dalšímu pronajímání hlavně pro zdejší vysokoškoláky.

Ubytovna naproti Futuru by se mohla využít víceúčelově, má 8 nadzemních podlaží. Zvenčí se zdá, že by zde šlo udělat takových například cca. 200 bytů. Pokud by ubytovnu odkoupilo město, mohla by většina bytů fungovat jako startovací byty pro mladé, případně studenty, pro mladé rodiny, část bytů by se dala využít pro potřeby občanů se zdravotním postižením vzhledem ke své bezbariérovosti a další různé typy bydlení.

„Získání nevyužívané ubytovny je jednou z našich nejvyšších priorit, kterou v rámci koalice jednoznačně a trvale podporujeme, a to i tehdy, pokud bude tuto budovu nutné vykoupit. Jsme optimisty a věříme, že podobný postoj zaujmou i koaliční partneři (a nejlépe i ostatní strany v zastupitelstvu). Ubytovnu bychom rádi využili přednostně na startovací byty, případně v kombinaci s dalšími typy bytů, které město potřebuje. Budova má naprosto ideální umístění a její rekonstrukcí je možné získat celkem rychle velký počet bytů,“ uvedla koaliční Změna pro Hradec.

O tom, že je v Hradci velký nedostatek jakýchkoliv bytů, není třeba již znovu uvádět. Problém s nízkou výstavbou ve městě je stále přítomný. Cena ovšem nízká není, ta u bytů za poslední roky narostla o několik set tisíc.

Pokud by ubytovnu odkoupil soukromý majitel, je těžké odhadovat, co by s ní učinil. V tom lepším případě zde vzniknou po přestavbě nové byty, které půjdou do prodeje. V tom nejhorším případě by zde mohla vzniknout ubytovna pro sociálně nepřizpůsobivé, zahraniční dělníky, nebo pro různé skupiny obyvatelstva, které se zde budou často střídat a bude to takzvaný „průchoďák“.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…
  6. června 2020 uplyne 60 let od mistrovského titulu. Výhra 4:0 nad Slovanem Bratislava znamenala, že se Votroci cob…
  Gastronomický koncept Amici dnes otevírá svou první pobočku v Hradci. Prvních 30 zákazníků dostane 🍕 nebo 🍔 zdarma.…
  RT : Včera jsem osobně projel celou stavbu 27 km dálnice D35 v úseku Opatovice - Časy - Ostrov. Stavba úspěšně pokračuje…
  Letecká záchranná služba v Hradci Králové jako třetí v Evropě začala podávat tzv. plnou univerzální krev pacientům…
  RT : Ty protiptačí sítě na nástupištích na nádraží v Hradci nějak úplně nefungují. Člověk se bojí dolů sednout na lavičk…

  11.710

  1.480

  1.256


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU