Přidat na Seznam.cz  

Hradec vyhrál derby pro stadion 1:0. I s ostudou v televizi!

Autor ~ LUPI 5. října 2019 | # 1 237 ZHLÉDNUTÍ

Stadion hrůzy opět v televizi na ČT Sport / Foto: Repro ČT Sport

HRADEC KRÁLOVÉ – Votroci přivítali na své fotbalové ruině celek z Pardubic. Východočeské derby dvou rivalů tak mohlo začít. I když jsou obě města nesmiřitelnými soupeři na hřišti i v hledišti, mají jednu věc společnou, nemají odpovídající fotbalový stadion, to je spojuje. Letní stadion v Pardubicích je troska, stejně jako ten hradecký.

Zajímavé je, že přestavba pardubického stadionu je odhadována na zhruba půl miliardy korun, s kapacitou necelých 6 tisíc diváků. Jak poznamenala jedna z představitelek města Pardubic, jde o ceny roku 2018, částka v dalších letech tak může být odlišná. Alespoň někdo si tak uvědomuje, že ceny spočítané před mnoha lety, nemohou při současných cenách fungovat, proto Metrostav podal Hradci nabídku reálných cen v dnešní době, v příštím roce bude stavba zase dražší.

„Pokud mluvíme o tvrzi, tak to tady i tak vypadá. To, že bylo zrušeno výběrové řízení na stavbu nového fotbalového stadionu je hodně špatné pro Hradec Králové a je to taková ostuda tohoto města,“ okomentoval David Kalous, komentátor České televize. Pod to se dá jen podepsat, vizitka zástupců města, se ukázala na Juta aréně (viz. obrázek) v celé své kráse.

I když řada z nich výstavbu stadionu podporuje, což velmi chválíme, jsou ale i tendence některých, kteří by nejraději stadion nestavěli. Tento postoj, který jde proti zájmům Hradce, nedokážeme pochopit, pozn. redakce.

Během zápasu se z tribun ozývala řada pokřiků, nejčastěji: „Chceme stadion, chceme stadion!“ a „Pardubice u Hradce, Pardubice u Hradce.“

Jedinou branku zápasu vstřelil hlavou už ve 14. minutě kapitán Jakub Martinec po rohovém kopu, byť v zápase byly Pardubice vyrovnaným soupeřem. V závěru zápasu zachránil Hradci tři body Radim Ottmar, když šel hostují Čelůstka sám na branku a on jeho střelu hlavou vytěsnil nad břevno.

„Takticky to bylo zvládnuté dobře, ale ve druhé půlce jsme měli veliký strach o výsledek, pokud by nás soupeř z našich chyb potrestal. Vítězství pro nás znamená klid v reprezentační pauze a snad se zranění hráči během té doby dají dohromady. Skvělá fanouškovská kulisa z obou táborů, takže výborné derby s dobrým koncem pro nás,“ řekl po zápase Zdenko Frťala, trenér FC Hradec Králové.

Jinak se na samotný stadion, na který i přes deštivé podzimní počasí a živý přenos v televizi dorazilo 1062 fanoušků, dívat příliš nedalo. Ostuda třikrát podtržená.

„Hradec má mít místo pro setkávání příznivců nejmasovějšího českého sportu v jeho špičkové podobě na evropské úrovni. Má to být stavba, která bude vzorem pro ostatní města. Na penězích samozřejmě záleží. Ale jeho cena nemůže být první ani druhá nejdůležitější položka. Nový hradecký fotbalový stadion musí sloužit daleko déle než ten dosluhující a Hradec na něm nejen proto už prostě šetřit nemůže. Ostuda stejně jako dobré jméno mají totiž nevyčíslitelnou hodnotu,“ napsal ve svém komentáři Imrich Dioszegi, šéfredaktor Hradeckého deníku.

Je to už ohrané téma, které se táhne dlouhé roky, nikoho v Hradci to nebaví dokola poslouchat. Nejlepším řešením by bylo, navýšit rozpočet na stavbu stadionu, a buď ho postavit celý najednou, nebo po etapách v současném projektu. Radnice by uspokojila fanoušky, klub, obyvatele města, mohla by si odškrtnout položku jako splněnou a všem by se ulevilo.

Zapsala by si tak grandiózní úspěch, protože je v očích široké veřejnosti spíše terčem posměchu, když se jí investičně nedaří.

Město navíc v dohledné době žádné velké investice nechystá, vše se teprve řeší, a než dojde k realizaci Benešovy třídy, Milety i Velkého náměstí, může být stadion už postaven. Popořadě by tak šel jeden projekt za druhým.

Magazín Hradec Králové City podporuje výstavbu nového fotbalového stadionu stejně jako další jmenované projekty, proto přiznává zaujatost k tomuto problému města.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradecké letiště navštívil letoun Embraer Phenom 300 z kategorie bizjet, který sem zamířil z brněnského letiště. Na…
  RT : Můžemi vysvětlit, co to hezkého vypustili z Veolie do Labe?
  RT : Vzpomínky na budoucnost. "Společně tady můžeme fandit už v roce 2012." Takovou vizi stadiónu slibovala v…
  RT : Hasiči z centrální stanice HK zasahovali včera na Pouchově, kde byla sražena osoba vlakem. Jednotka evakuovala z vl…
  Kometa Neowise předvádí své nebeské představení i nad Hradcem. V jedné linii zároveň je zachycena přímo nad Bílou v…
  RT : Připravte se na zkoušku řidičských nervů při průjezdu . Od 25.7. do 23.8. bude silnici 1/31 v…
  RT : Nového primátora měl na pár dní @_HradecKralove.Na týden si to vyzkoušel (záskok za vedení) náměstek M.Hano…

  11.850

  1.500

  1.252


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU