Přidat na Seznam.cz  

Kuriózní nehoda jednoho auta během dvou hodin v Hradci Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Slyšeli jste už někdy, aby jedno auto havarovalo během jednoho dne dvakrát na stejném místě? Zřejmě asi ne. Kuriózní dopravní nehoda překvapila i hradecké policisty. Před několika dny k ní došlo v ulici Bratří Štefanů na výpadovce na Blešno. K první nehodě vyjížděli policisté v pět odpoledne, k druhé na stejné místo v sedm večer. Šlo o stejné auto i řidiče.

První nehoda se stala v 17 hodin, řidič vozu Peugeot 206 nedobrzdil před ním brzdícím osobním vozidlem značky Škoda Octavia a narazil do něho. Škodovka vlivem nárazu narazila do dalšího auta značky Nissan, a to zas do přívěsu zapojeného za autem Opel Zafira, které zastavilo z důvodu stojící kolony vozidel. Kromě dvou osob nikdo další zraněn nebyl.

U všech řidičů vyšla zkouška na požití alkoholu negativně. Škoda na všech vozidlech byla odhadnuta na 320 tisíc korun.

„Kuriózní dopravní nehoda se stala v ulici Bratří Štefanů v 19 hodin a měla souvislost s předchozí nehodou. Při té řidič osobního vozidla v 17 hodin na příjezdu do Hradce Králové nedodržel bezpečnou vzdálenost. Dvacetiletý řidič, který je podezřelý z přestupku nedodržení bezpečné vzdálenosti, zavolal svému kamarádovi, který ho přijel za několik desítek minut s osobním autem odtáhnout. Poškozené auto zapojili, ale před vyjetím se nedostatečně domluvili a řidič druhého vozu se rozjel, ačkoliv v taženém autě ještě nebyl již zmíněný řidič! Při vyjetí z vedlejší komunikace na hlavní silnici směrem na Blešno se tažený vůz bez řidiče dostal do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem značky Suzuki, jehož řidič byl s lehkým zraněním převezen do nemocnice. Oba řidiči byli podrobeni dechové zkoušce s negativním výsledkem. Stejné auto tak zavinilo nehodu dvakrát na tom samém místě v rozmezí dvou hodin,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Story odvozu nabouraného auta podle popisu policejní mluvčí připomínalo akci ze seriálu Pat a Mat. S nabouraným autem na špagátu se rozjeli, aniž by byl jeho řidič ve voze, ten jen bezmocně přihlížel blížící se katastrofě. Už tak poničené auto se po druhé nehodě zničilo ještě více.

Na vozidle Peugeot 206 narostla škoda z původních 40 tisíc o dalších 50 tisíc korun a u nově nabouraného vozu byla odhadnuta škoda na 50 tisíc korun. Jelikož při obou nehodách došlo ke zranění některých účastníků, jsou nehody nadále v šetření hradeckých policistů.

Řidič dvakrát bouraného auta prožil velmi smolný den, jednak se škoda na všech autech vyšplhala přes 400 tisíc korun a navíc přivodil několika lidem vlivem dvou nehod zranění, ti museli být ošetřeni ve fakultní nemocnici.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🗻 V zimní přípravě už jsme nejvyšší vrchol zdolali. 😉 Votroci so dnes pořádně hrábli, vystoupali na Sněžku. O 23 km…
  RT : 🏆🇨🇿 Informace ke vstupenkám na finále :
  RT : V Hradci Králové má podle Národního investičního plánu vzniknout plavecký bazén za půl miliardy, sportovní hala za…
  V historickém centru města se na Bílé věži uskutečnil výcvik profesionálních hasičů z Hradce, kteří zde zkoušeli zá…
  IKEA otevře v Hradci v roce 2020 své výdejní místo pro objednávky z e-shopu. Zákazníci si tak budou moct zboží snad…
  V Hradci se má ve čtvrtek 23. ledna otevřít parkoviště u fakultní nemocnice pro 205 vozů, z toho 8 míst bude vyhraz…
  Ještě před týdnem probírali důležitá dopravní témata o kraji na ministerstvu dopravy s ministrem Kremlíke…

  10.604

  1.288

  1.174


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU