Přidat na Seznam.cz  

Hradečtí policisté řešili kuriózní nehodu typu Pat a Mat

Autor ~ LUPI 29. října 2019 | # 1 753 ZHLÉDNUTÍ

Kuriózní nehoda jednoho auta během dvou hodin v Hradci Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Slyšeli jste už někdy, aby jedno auto havarovalo během jednoho dne dvakrát na stejném místě? Zřejmě asi ne. Kuriózní dopravní nehoda překvapila i hradecké policisty. Před několika dny k ní došlo v ulici Bratří Štefanů na výpadovce na Blešno. K první nehodě vyjížděli policisté v pět odpoledne, k druhé na stejné místo v sedm večer. Šlo o stejné auto i řidiče.

První nehoda se stala v 17 hodin, řidič vozu Peugeot 206 nedobrzdil před ním brzdícím osobním vozidlem značky Škoda Octavia a narazil do něho. Škodovka vlivem nárazu narazila do dalšího auta značky Nissan, a to zas do přívěsu zapojeného za autem Opel Zafira, které zastavilo z důvodu stojící kolony vozidel. Kromě dvou osob nikdo další zraněn nebyl.

U všech řidičů vyšla zkouška na požití alkoholu negativně. Škoda na všech vozidlech byla odhadnuta na 320 tisíc korun.

„Kuriózní dopravní nehoda se stala v ulici Bratří Štefanů v 19 hodin a měla souvislost s předchozí nehodou. Při té řidič osobního vozidla v 17 hodin na příjezdu do Hradce Králové nedodržel bezpečnou vzdálenost. Dvacetiletý řidič, který je podezřelý z přestupku nedodržení bezpečné vzdálenosti, zavolal svému kamarádovi, který ho přijel za několik desítek minut s osobním autem odtáhnout. Poškozené auto zapojili, ale před vyjetím se nedostatečně domluvili a řidič druhého vozu se rozjel, ačkoliv v taženém autě ještě nebyl již zmíněný řidič! Při vyjetí z vedlejší komunikace na hlavní silnici směrem na Blešno se tažený vůz bez řidiče dostal do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem značky Suzuki, jehož řidič byl s lehkým zraněním převezen do nemocnice. Oba řidiči byli podrobeni dechové zkoušce s negativním výsledkem. Stejné auto tak zavinilo nehodu dvakrát na tom samém místě v rozmezí dvou hodin,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Story odvozu nabouraného auta podle popisu policejní mluvčí připomínalo akci ze seriálu Pat a Mat. S nabouraným autem na špagátu se rozjeli, aniž by byl jeho řidič ve voze, ten jen bezmocně přihlížel blížící se katastrofě. Už tak poničené auto se po druhé nehodě zničilo ještě více.

Na vozidle Peugeot 206 narostla škoda z původních 40 tisíc o dalších 50 tisíc korun a u nově nabouraného vozu byla odhadnuta škoda na 50 tisíc korun. Jelikož při obou nehodách došlo ke zranění některých účastníků, jsou nehody nadále v šetření hradeckých policistů.

Řidič dvakrát bouraného auta prožil velmi smolný den, jednak se škoda na všech autech vyšplhala přes 400 tisíc korun a navíc přivodil několika lidem vlivem dvou nehod zranění, ti museli být ošetřeni ve fakultní nemocnici.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradecké letiště navštívil letoun Embraer Phenom 300 z kategorie bizjet, který sem zamířil z brněnského letiště. Na…
  RT : Můžemi vysvětlit, co to hezkého vypustili z Veolie do Labe?
  RT : Vzpomínky na budoucnost. "Společně tady můžeme fandit už v roce 2012." Takovou vizi stadiónu slibovala v…
  RT : Hasiči z centrální stanice HK zasahovali včera na Pouchově, kde byla sražena osoba vlakem. Jednotka evakuovala z vl…
  Kometa Neowise předvádí své nebeské představení i nad Hradcem. V jedné linii zároveň je zachycena přímo nad Bílou v…
  RT : Připravte se na zkoušku řidičských nervů při průjezdu . Od 25.7. do 23.8. bude silnici 1/31 v…
  RT : Nového primátora měl na pár dní @_HradecKralove.Na týden si to vyzkoušel (záskok za vedení) náměstek M.Hano…

  11.850

  1.500

  1.252


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU